Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > TAB > Aktivity

1. setkání stakeholderů projektu TAB

Dnes 25.2 2013 se uskutečnilo 1. setkání stakeholderů projektu TAB. V tomto projektu je Ústecký kraj partnerem. Mezi dvacetičtyřmi přítomnými byli zástupci neziskové sféry, státní správy, samosprávy a komerční sféry. Úvodem Ing. Marcela Holečková, CSc, z KÚÚK představila projekt v jeho obecné rovině, uvedla hlavní cíle i nástroje a úlohu stakeholderů v tomto projektu. Ing. Anna Lehká a Ing. Tomáš Peřina z KÚÚK prezentovali první výstupy projektu – Analýzu zranitelnosti a ukázku zahájení provozu Virtuální observatoře. Živá diskuze se rozpoutala při tvorbě podkladů SWOT analýzy týkající se kvality ovzduší, jejího zlepšení a dopadu na zdraví obyvatelstva. Ta bude sloužit jako podkladový materiál jednoho z hlavních nástrojů projektu - Adaptačního akčního plánu. Stakeholdeři připomínkovali či rozporovali všechny vnější a vnitřní faktory. Veškeré připomínky budou zapracovány do chystané SWOT analýzy Ústeckého kraje a poskytnuty ostatním projektovým partnerům.

Setkání skončilo v odpoledních hodinách. Další setkání všech stakeholderů by se mělo uskutečnit na přelomu května/června letošního roku.

Zástupci stakeholderů:

UJEP, fakulta ŽP – Ing. Tichá