Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > LISTEN > Aktivity

 

19.7.2011 Ústecký kraj se zúčastnil mezinárodní akce projektu

 
 

 
 

Odkazy

Projekt „Naslouchejme hlasu venkova“ (Listen to the Voice of Villages) vstoupil do posledního semestru své realizace. Všichni partneři pracují na dokončení pilotních akcí a pokračuje také intenzivní výměna zkušeností a diskuse partnerů o vytvořených produktech.

 

Tisková zpráva z 19. července 2011


Projekt „Naslouchejme hlasu venkova“ (Listen to the Voice of Villages) vstoupil do posledního semestru své realizace. Všichni partneři pracují na dokončení pilotních akcí a pokračuje také intenzivní výměna zkušeností a diskuse partnerů o vytvořených produktech. Zástupci Ústeckého kraje se zúčastnili ve dnech 11. – 14. 7. 2011 workshopu a studijní cesty, kterou pořádal rakouský partner projektu, University of Natural Resources and Applied Life Sciences ve Vídni. Pracovníci univerzity se soustředí na podporu cestovního ruchu, který nebude poškozovat životní prostředí, a představili se velmi inovativním projektem - solárním kempem. Ve spolupráci s technickými odborníky zkoušejí možnosti využívání solární energie v rekreačním objektu určeném zejména pro mládež. Program doplnil mezinárodní workshop zaměřený na využívání obnovitelných zdrojů energie v cestovním ruchu. Studijní návštěva pokračovala u slovinského partnera ve městě Kamnik, které se do projektu zapojilo podporou cestovního ruchu v nepříliš navštěvovaných lokalitách, zejména na Veliké Planině. Byl zpracován aktuální průvodce, umístěno nové jednotné značení turistických tras a vytvořena regionální ochranná značka pro produkty vyráběné v oblasti soukromými výrobci. Zástupci Ústeckého kraje se setkali se starostou města Kamnik, zástupci agentury pro rozvoj cestovního ruchu a pracovníky města, kteří se podílejí na zpracování strategií pro cestovní ruch  a společně diskutovali o vyzkoušených a plánovaných postupech propagace a podpory znevýhodněných oblastí.


Ústecký kraj v současné době také dokončuje práce na pilotní akci, připravuje  se průvodce po studijních trasách „Po stopách dolů“ a propagační DVD, které bude distribuováno ve spolupracujících infocentrech. Projekt je realizován v rámci programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Solar camp2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tradiční výroba sýrů

 
Zodpovídá: Radovan Fráňa
Vytvořeno / změněno: 27.7.2011 / 27.7.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém