Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > LISTEN > Aktivity

19.7.2011 Ústecký kraj se zúčastnil mezinárodní akce projektu

Odkazy

Tisková zpráva z 19. července 2011

Projekt „Naslouchejme hlasu venkova“ (Listen to the Voice of Villages) vstoupil do posledního semestru své realizace. Všichni partneři pracují na dokončení pilotních akcí a pokračuje také intenzivní výměna zkušeností a diskuse partnerů o vytvořených produktech. Zástupci Ústeckého kraje se zúčastnili ve dnech 11. – 14. 7. 2011 workshopu a studijní cesty, kterou pořádal rakouský partner projektu, University of Natural Resources and Applied Life Sciences ve Vídni. Pracovníci univerzity se soustředí na podporu cestovního ruchu, který nebude poškozovat životní prostředí, a představili se velmi inovativním projektem - solárním kempem. Ve spolupráci s technickými odborníky zkoušejí možnosti využívání solární energie v rekreačním objektu určeném zejména pro mládež. Program doplnil mezinárodní workshop zaměřený na využívání obnovitelných zdrojů energie v cestovním ruchu. Studijní návštěva pokračovala u slovinského partnera ve městě Kamnik, které se do projektu zapojilo podporou cestovního ruchu v nepříliš navštěvovaných lokalitách, zejména na Veliké Planině. Byl zpracován aktuální průvodce, umístěno nové jednotné značení turistických tras a vytvořena regionální ochranná značka pro produkty vyráběné v oblasti soukromými výrobci. Zástupci Ústeckého kraje se setkali se starostou města Kamnik, zástupci agentury pro rozvoj cestovního ruchu a pracovníky města, kteří se podílejí na zpracování strategií pro cestovní ruch  a společně diskutovali o vyzkoušených a plánovaných postupech propagace a podpory znevýhodněných oblastí.

Ústecký kraj v současné době také dokončuje práce na pilotní akci, připravuje  se průvodce po studijních trasách „Po stopách dolů“ a propagační DVD, které bude distribuováno ve spolupracujících infocentrech. Projekt je realizován v rámci programu CENTRAL EUROPE a spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Solar camp2

Tradiční výroba sýrů