Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Aktivity

 

Na slovinské konferenci „Naslouchejme hlasům vesnice“

 
a
Zasedání Steering Committee projektu „Listen to the Voices of Villages“ se ve slovinském Kamniku zúčastnily Jaroslava Kuszniruková a Iva Šašková z odboru strategie přípravy a realizace projektů krajského úřadu a externí spolupracovnice Ivana Poláková.
 

 
 

Tisková zpráva z 19. června 2009

Ve dnech 16.- 17. června se uskutečnilo ve městě Kamnik ve Slovinsku jednání Řídícího výboru projektu „Listen to the voices of villages“ (Naslouchejme hlasům vesnice), financovaného v rámci programu EU CENTRAL EUROPE. Konference se zúčastnili zástupci všech partnerů projektu – Itálie, Německa, Rakouska a Polska; Ústecký kraj zastupovali pracovníci odboru strategie, přípravy a realizace projektů, kteří se na implementaci projektu podílejí.

   Ústecký kraj v projektu čerpá prostředky na podporu rozvoje sociální infrastruktury na území 32 obcí v okresech Ústí nad Labem, Most, Chomutov a Teplice. Resocializace navazuje na investiční projekty financované v těchto okresech z 15 ekomiliard z národních fondů určených na zmírnění následků a dopadů těžby uhlí. Během počátečního období realizace projektu „Listen to the voices of villages“ (1.1.- 30. 6. 2009) byla navázána spolupráce se zástupci obcí, výsledkem je dokument „Ústecký kraj – obce v okresech Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem zasažené důlní činností a určené k revitalizaci“, který přehledně mapuje území všech dvaatřiceti obcí a bude výchozím podkladem pro vypracování strategie rozvoje cestovního ruchu a návazných činností v těchto okresech. Dokument bude publikován začátkem července, a hned ve středu 1. 7. se bude od 10 hodin v zasedací síni krajského úřadu konat 2. regionální meeting se starosty zapojených obcí.

   Na jednání Řídícího výboru projektu ve Slovinsku byla uzavřena první etapa projektu, definovány úkoly pro další období a s nimi související čerpání rozpočtu do konce roku 2009.

 

1

2
Alespoň jedna fotografie ze Slovinska. Foto: archív krajského úřadu

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 19.6.2009 / 19.6.2009 | Schváleno / Zrušeno: 19.6.2009 / 18.7.2009

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém