Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > ADAPT2DC > Realizované a plánované akce

2.Mezinárodní konsorcium Ostana (ITA)

.
19.-22.6. 2012

20. – 22. 6. 2012 Ostana, Itálie

2. pracovní schůzka partnerů projektu

ADAPT2DC - Inovativní řešení pro úspory infrastruktury na územích s úbytkem obyvatelstva, program CENTRAL EUROPE, ERDF.

Setkání partnerů projektu proběhlo ve městečku Ostana, Itálie, které je centrem pilotního území partnera projektu UNCEM Piemonte, organizace, která sdružuje 553 horských obcí, 22 místních sdružení a 5 provincií a tak reprezentuje region Piedmonte z 46%.

Území tak výrazně představuje tzv. „shrinking“ oblast (území s úbytkem obyvatel), - z původních 1500 obyvatel před 1. světovou válkou zůstalo ve obci Ostana kolem roku 1950 pouhých 5, dnes se jejich počet ustálil kolem 50 trvale zde žijících usedlíků. Partneři projektu měli mimo své pracovní záležitosti (reporting, příprava newsletteru, práce na WP3 – analýza a zmapování úbytku obyvatelstva v pilotních územích, upřesnění časového harmonogramu práce) možnost setkat se se zástupci UNCEM Piemonte a starostou obce Ostana, a přímo na místě se seznámit s potupy a aktivitami, namířenými proti odlivu obyvatel z území.

Příští mezinárodní schůzka projektu se bude konat v ústeckém kraji, který bude akci připravovat společně se Sociologickým ústavem Akademie věd, se kterým na projektu spolupracuje. Plánuje se návštěva pilotního území Ústeckého kraje, které je soustředěno kolem města Vejprty..

Zodpovídá: Dalibor Špoták
Vytvořeno / změněno: 25.6.2012 / 25.6.2012