Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

37. ročník Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva 2008 zná své vítěze

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
37. ročník Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva 2008 zná své vítěze
Letošní Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva vyvrcholilo v pátek 16. května 2008 večer slavnostním předáváním cen v děčínském zámku. Nad soutěží, na kterou se pravidelně sjíždějí nejlepší aranžéři květin z celé republiky, převzal zaštitu hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 28. 5. 2008

 

37. ročník Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva 2008 zná své vítěze

 

Letošní Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo v pátek 16. května 2008 večer slavnostním předáváním cen v děčínském zámku. Nad soutěží, na kterou se pravidelně sjíždějí nejlepší aranžéři květin z celé republiky, převzal zaštitu hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc a slavnostního předávání cen se zúčastnil prezident Agrární komory ČR Jan Veleba.

 

Už tradičně Děčínskou kotvu organizovala Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě, společně se Svazem květinářů a floristů České republiky.

Letošního klání se zúčastnilo 35 floristů – 22 juniorů, studentů zahradnických škol a 13 seniorů, profesionálních aranžérů květin. Junioři soutěžili v kategoriích florální objekt, vazba kytice k životnímu jubileu pana Kubíčka – zakladatele Děčínské kotvy, svatební kytice a sesazovaná kompozice.

 

Nejvíce bodů nasbírala studentka  Kristýna Konopíková z VOŠ a SZaŠ Mělník, která se stala mistrem České republiky ve floristice v kategorii JUNIOR. Získala tak pohár Děčínské kotvy, který jí předala Kateřina Holišová ze SZaŠ Ostrava, vítězka loňského ročníku. Na druhém místě v kategorii JUNIOR se umístnila Markéta Nagyová z SŠZaZe A. E. Komerse Děčín-Libverda, na třetím místě se v kategorii umístil student SOŠZa a SOU Rajhrad Vojtěch Lazecký. Seniorské disciplíny byly totožné s juniorskými. Soutěžních úkolů se nejlépe zhostil Jaromír Kokeš z firmy AMMI, který celkově obsadil první místo. Získal tak pohár Děčínské kotvy, který mu předala Hana Šebestová - loňská vítězka. Tím se stal MISTREM České republiky ve floristice v kategorii SENIOR pro rok 2008. Druhé místo v kategorii SENIOR svým umem získal Ondřej Vystrčil z Orchidea Bratislava, bronzovou příčku získal Přemysl Hytych z MZLU, Zahradnické fakulty v Lednici.

 

K Děčínské Kotvě patří také soutěž modelů, do níž se přihlásilo sedm účastníků. Autorem nejlépe hodnoceného modelu byl bronzový senior Přemysl Hytych a velmi pěkným a obdivovaným doplněním vyhlášení vítězů byla květinová přehlídka floristy Petra Kopáče.

 

SKF ČR děkuje všem pořadatelům a sponzorům. Akce se uskutečnila za velkého zájmu obyvatel Děčína a návštěvníků děčínského zámku. Celkem navštívilo 37. Mistrovství floristů ČR – Děčínskou kotvu 9 200 lidí. Podrobnější výsledky najdete na webových stránkách SKF ČR www.svazkvetinaruafloristu.cz

 

 

Z podkladů pořadatele připravil:

František Janačík

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

Odkazy

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 28.5.2008 / 28.5.2008 | Zveřejnit od-do: 28.5.2008-15.6.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém