Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > Aktivity

 

O projektu Naslouchejme hlasu venkova

 
a
V prvním roce realizace projektu bylo stanoveno, zmapováno a vyhodnoceno jeho pilotní území. Zapojené obce prostřednictvím dotazníků předaly Pracovnímu týmu projektu své náměty, které byly zapracovány do návrhu čtyř naučných stezek určených především pro odborníky, ale i pro školy a rodiny s dětmi.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 4. března 2010

V zasedací síni Krajského úřadu Ústeckého kraje se ve středu 3. března konal první letošní regionální mítink projektu „Listen to the Voice of Villages“ financovaného v rámci programu CENTRAL EUROPE. Zúčastnili se jej členové  Pracovního týmu projektu Ústeckého kraje pod vedením manažerky projektu Ing. Jaroslavy Kusznirukové a zástupci spolupracujících organizací - Severočeských dolů a.s., Českého svazu žen a zástupců dvaatřiceti  obcí ležících na území čtyř okresů (Ústí nad Labem, Chomutov, Most a Teplice), které se do projektu zapojily.

     V prvním roce realizace projektu bylo stanoveno, zmapováno a vyhodnoceno jeho pilotní území. Zapojené obce prostřednictvím dotazníků předaly Pracovnímu týmu projektu své náměty, které byly zapracovány do návrhu čtyř naučných  stezek určených především pro odborníky, ale i pro školy a rodiny s dětmi. Trasy procházejí krajinou zasaženou těžbou hnědého uhlí přímo v terénu a seznámí návštěvníky s postupy těžby, následující technickou i zemědělskou  rekultivací, výsypkami zeminy, ale i s životem obyvatel obcí nacházejících se v blízkosti otevřených lomů. Téma turistické nabídky – naučných stezek - bylo vybráno po diskuzích se zahraničními odborníky na cestovní ruch právě pro svou jedinečnost a na základě jejich osobních zážitků z návštěvy pilotního území projektu v Ústeckém kraji.

     Na regionálním mítinku Pracovní tým projektu zapojené obce seznámil s prvním návrhem naučných stezek. Návrhy budou zaslány k připomínkování jednotlivým obcím, na základě doplněných podkladů pak bude zpracována marketingová strategie a výstupy této strategie budou sloužit jako turistická nabídka pro výše uvedené cílové skupiny. Předpokládá se, že celkové zpracování pilotního projektu bude trvat zhruba rok; na konci února 2011 by obce měly již mít k dispozici propagační materiály a proškolené pracovníky pro služby poskytované na těchto trasách. Školení a informační akce proběhnou také v rámci projektu a budou se konat ve druhé polovině letošního roku. Ústecký kraj dnes hledá možnosti, jak v aktivitách podporujících rozvoj obcí zasažených těžbou a v jejich resocializaci pokračovat, a proto v současné době připravuje podání žádosti o spolufinancování dalšího projektu do EU programu CENTRAL EUROPE.

 

www.listentothevoiceofvillages.org

 

Připravila

Ing. Iva Šašková, Krajský úřad Ústeckého kraje

odbor strategie, přípravy a realizace projektů

Velká Hradební 3118/48
400 02  Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 734

mobil: +420 733 613 018

saskova.i@kr-ustecky.cz

http://www.kr-ustecky.cz

1

2

3

4

5

6
Snímky: Zbyněk Šebesta

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 4.3.2010 / 4.3.2010 | Schváleno / Zrušeno: 4.3.2010 / 3.4.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém