Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > LISTEN > Aktivity

Dne 4.4. 2011 se v budově Krajského úřadu v  Ústí nad Labem konal další regionální meeting projektu Listen to the Voice of Villages. Akce se zúčastnili zástupci obcí zapojených do realizace projektu, zástupce Severočeských dolů a.s. a pracovní team projektu Ústeckého kraje.

Meeting zahájila Ing. Jaroslava Kuszniruková, která informovala účastníky o posledních aktivitách projektu a dokončení pilotního projektu – vytvoření naučných tras „Po stopách dolů“ které budou určeny jak pro odborníky na těžbu a rekultivace, tak pro školy a širokou veřejnost, společně se zástupkyní Severočeských dolů a.s. pak pozvala přítomné na blížící se slavnostní otevření Infocentra v Chomutově, kde budou podávány informace o naučných trasách a také zde budou k dispozici propagační materiály projektu. V následující  prezentaci byli účastníci informování o návrhu naučných turistických tras  – Bílinský a Tušimický okruh, o průběhu spolupráce s Infocentry v obcích, propagaci produktu v mezinárodním měřítku prostřednictvím asociace Vital Villages a na webu Ústeckého kraje. Projekt bude ukončen v prosinci letošního roku, a protože Ústecký kraj plánuje pokračování zahájených aktivit – žádá o financování z dalších možných programů EU k danému tématu.

8396meeting

Zodpovídá: Radovan Fráňa