Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > LISTEN > Aktivity

 

4.- 5. 3. 2011 - Mezinárodní festival zaměřený na cestovní ruch, klášter Santa Croce, Bosco Marengo, provincie Alessandria, Itálie

 
 

 
 
Pracovní skupina projektu Ústeckého kraje vedená Ing. Jaroslavou Kusznirukovou se společně se zástupci kraje a obcí zapojených do realizace pilotního projektu zúčastnila mezinárodního festivalu zaměřeného na udržitelnost a propagaci cestovního ruchu malého rozsahu ve venkovských oblastech, který se konal na pilotním území partnera projektu, v provincii Alessandria v Itálii. Festival byl zahájen seminářem, pořádaným v klášteře Santa Croce v obci Bosco Marengo, jehož rekonstrukce byla spolufinancována z evropských fondů. Zástupci obce seznámili účastníky s historií kláštera a postupy jeho rekonstrukce.
Příspěvky na semináři přednesli zástupci místní samosprávy a spolupracujících sdružení (představení a realizace pilotního projektu, jeho propagace, podpora ze strany provincie) i zahraniční hosté, např. Michael Fend, zástupce regionu Styria nebo Klaus Ehrlich ze španělské agentury pro venkovský cestovní ruch Eurogites.
Po úvodním semináři zástupci Ústeckého kraje spolu s dalšími zahraničními účastníky akce navštívili některé z obcí zapojených do realizace pilotního projektu zaměřeného na zpřístupnění a propagaci historických venkovských sídel. Hlavním tématem setkání bylo zapojení místních obyvatel do projektu, financování aktivit, propagace místních akcí, spolupráce místních samospráv s privátním sektorem  a s provincií Alessandria.

12
 
Zodpovídá: Radovan Fráňa
Vytvořeno / změněno: 16.3.2011 / 16.3.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém