Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > LISTEN > Aktivity

4.- 5. 3. 2011 - Mezinárodní festival zaměřený na cestovní ruch, klášter Santa Croce, Bosco Marengo, provincie Alessandria, Itálie

Pracovní skupina projektu Ústeckého kraje vedená Ing. Jaroslavou Kusznirukovou se společně se zástupci kraje a obcí zapojených do realizace pilotního projektu zúčastnila mezinárodního festivalu zaměřeného na udržitelnost a propagaci cestovního ruchu malého rozsahu ve venkovských oblastech, který se konal na pilotním území partnera projektu, v provincii Alessandria v Itálii. Festival byl zahájen seminářem, pořádaným v klášteře Santa Croce v obci Bosco Marengo, jehož rekonstrukce byla spolufinancována z evropských fondů. Zástupci obce seznámili účastníky s historií kláštera a postupy jeho rekonstrukce.
Příspěvky na semináři přednesli zástupci místní samosprávy a spolupracujících sdružení (představení a realizace pilotního projektu, jeho propagace, podpora ze strany provincie) i zahraniční hosté, např. Michael Fend, zástupce regionu Styria nebo Klaus Ehrlich ze španělské agentury pro venkovský cestovní ruch Eurogites.
Po úvodním semináři zástupci Ústeckého kraje spolu s dalšími zahraničními účastníky akce navštívili některé z obcí zapojených do realizace pilotního projektu zaměřeného na zpřístupnění a propagaci historických venkovských sídel. Hlavním tématem setkání bylo zapojení místních obyvatel do projektu, financování aktivit, propagace místních akcí, spolupráce místních samospráv s privátním sektorem  a s provincií Alessandria.

Zodpovídá: Radovan Fráňa
Vytvořeno / změněno: 16.3.2011 / 16.3.2011