Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Rozvoj kraje > Projekty > TAB > Aktivity

 

5.setkání, 4. seminář pracovní skupiny a 3. řídící výbor projektu TAB Turín, Italy

 
 

 
 

18.9. 2013 v sídle projektového partnera z Itálie (IPLA) proběhlo další setkání v rámci projektu TAB. Jednalo se o 5. pracovní setkání a 3. řídící výbor. Před samotným jednáním došlo k přípravě materiálů ohledně rozpracovanosti Studie proveditelnosti a dalších aktivit Ústeckého kraje jako jednoho z projektových partnerů. Dle programu byla předložena a projednána zpráva za 4. období, vyhodnocení dosavadní práce a aktuálního stavu projektu v rámci všech pracovních balíčků projektu a projednání následujících dalších kroků. Na závěr dne se konal 3. řídící výbor, který se zabýval finančními a institucionálními problémy a diskuzí nad pokračující realizací projektu.

Další dny 19. - 20.9. 2013 se projektoví partneři účastnili návštěv benchmarkingových lokalit – příklady dobré praxe v oblasti ochrany ovzduší. Návštěvy benchmarkingových lokalit jsou jedním z výstupů projektu TAB. Navštívenými benchmarkingovými lokalitami bylo město Sangano v regionu Piedmont (IT) a město Nice ve Francii.

·         19.9.2013 – jednání proběhlo v sídle městského úřadu Sangano, kterého se účastnili kromě projektových partnerů také zástupci stakeholderů projektového partnera z Itálie (IPLA) a studenti místního gymnázia. V rámci setkání byl představen projekt TAB a jeho současné výstupy z jednotlivých pracovních balíčků ( Analýza zranitelnosti, SWOT a Virtual observatory), ze stran místních odborníků byli projektoví partneři seznámeni se situací v oblasti ochrany ovzduší zdejšího regionu. Odborníci byli ze Zdravotního ústavu v Turíně, Arpa – obdoba české ČIŽP a z městského úřadu Sangano.

·         20.9.2013 – návštěva výzkumného ústavu ve Villefranche nedaleko Nice. Ústav ve svých laboratořích zkoumá a monitoruje mořský plankton a posuzuje jeho využití pro zlepšení ovzduší a celkově životního prostředí. Výzkumný ústav spolupracuje se Sorbonskou univerzitou. Další jednání proběhlo v sídle městského úřadu v Nice. Projektovým partnerům byly představeny projekty realizované místní radnicí na zlepšení kvality ovzduší ve městě a přilehlém okolí. U diskusního stolu došlo k výměně zkušeností, představení dosavadních výstupů projektu TAB francouzské straně a přislíbení další dílčí spolupráce mezi projektovými partnery.

 

 
Zodpovídá: Ing. Anna Lehká
Vytvořeno / změněno: 14.10.2013 / 14.10.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Rozvoj kraje

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Jan Kadraba

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém