Logo Ústeckého kraje

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 

Děčín

Děčín

Chomutov

Chomutov

Litoměřice

Litoměřice

Louny

Louny

Most

Most

Teplice

Teplice

Ústí nad Labem

Ústí nad Labem


 
 
 
 

Aktuálně

 • Hejtman se informoval od hasičů a energetiků o dopadech a následcích silného větru
  Hasičské jednotky v Ústeckém kraji vyjely dnes 18. ledna 2018 v době od 16:30 do 19:00 hodin k 66 nahlášeným událostem způsobeným silným větrem. Ve většině případů to byly popadané stromy a větve na komunikace. Převážně jde o spadlé stromy na silnice, dráty vedení, železniční trať. V dalších případech to jsou uvolněné antény, střešní tašky nebo omítka. (18.1.2018)

 • Hejtman Ústeckého kraje požádal vládu ČR o obnovení splavnosti Labe
  Vláda České republiky na svém zasedání dne 17. ledna 2018 po projednání rozhodla, že ve vztahu k ochraně významně negativně ovlivněných lokalit soustavy Natura 2000 existují naléhavé důvody převažujícího veřejného zájmu na schválení Koncepce vodní dopravy pro období 2016 - 2023 včetně opatřeni „Realizace stavebních opatření odstraňujících úzká místa omezující plavební provoz“ a zahrnujícího návrh záměru „Plavební stupeň Děčín". Rozhodnutí vlády uvítal jak hejtman Oldřich Bubeníček, tak předseda Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje Jiří Aster. (18.1.2018)

 • Mladí kickboxeři přivezli ze světového šampionátu medaile. Přivítal je hejtman
  Ze sjednoceného mistrovství světa bojových umění asociace WTKA, které se uskutečnilo v italském městě Massa Carrara, přivezli mladí kickboxeři zastupující týmy z Ústeckého kraje tucet cenných kovů. Mezi pěti tisíci závodníky uspěli mladí sportovci z mosteckého SK Leon a Schejbal Gymu v Lovosicích. (16.1.2018)

 • Krajská hospodářská komora představila svoje nové záměry
  V pondělí 15. ledna se setkal hejtman Oldřich Bubeníček s vedením Krajské hospodářské komory Ústeckého kraje (KHK ÚK). Novým předsedou KHK ÚK je Jiří Aster, který při jednání potvrdil zájem spolupráce a zájem na společném postupu v oblastech, které mohou zlepšit podnikatelské prostředí v Ústeckém kraji. (15.1.2018)

 • Himaláje přilákaly do krajské ústecké knihovny téměř stovku lidí
  Na první letošní cestovatelskou besedu o Himalájích dorazila do ústecké krajské knihovny stovka posluchačů. V lednu knihovna připravuje ještě dvě obdobné besedy, tentokrát se můžete těšit na návštěvu národních parků USA nebo na divokou Sibiř. Severočeská vědecká knihovna je jednou z elitních příspěvkových organizací Ústeckého kraje v oblasti kultury. (15.1.2018)

 • Ústecký kraj podpoří dobrovolné hasiče 13 miliony korun
  K čerpání je pro rok 2018 připraveno celkem 13 milionů korun. Tento dotační titul umožňuje všem jednotkám požární ochrany získat dotaci na výstavbu nových nebo rekonstrukci stávajících požárních zbrojnic a nákup nové techniky a požárního vybavení. V loňském roce uspělo celkem 50 žadatelů o dotaci. (11.1.2018)

 • Ústecký kraj povede na olympiádu královna českého boxu Lucie Sedláčková
  Přesně 107 členů bude mít výprava Ústeckého kraje, která už 28. ledna zamíří na zimní Olympiádu dětí a mládeže v Pardubicích. Ve spolupráci s krajskou organizací České unie sportu a krajskými sportovními svazy vysílá náš kraj do Pardubického kraje ty nejlepší nominované sportovce. O cenné kovy budou od 28. ledna do 2. února bojovat v celkem deseti disciplínách, osmi ryze zimních a dvou kulturních, kterými budou šachy a společenský tanec. V čele krajské výpravy na slavnostním zahájení ponese vlajku čerstvá držitelka světového stříbrného pásu organizace WBC boxerka Lucie Sedláčková. (10.1.2018)

 • Reakce na tiskovou zprávu k pohotovostním službám vydanou Podřipskou nemocnicí s poliklinikou
  Podle sítě pohotovostních služeb Ústeckého kraje již řadu let vykonává pro spádovou oblast Litoměřice pohotovostní služby pro děti a dospělé litoměřická nemocnice. Jde o stejný model jako v jiných okresech kraje, kdy je pro každou spádovou oblast vždy jedna pohotovost pro dospělé a pouze jedna pohotovost v okrese pro děti, vždy u tzv. bývalé okresní nemocnice. Nejde tedy o žádnou novou nabídku, ale o prodloužení stávající, každoročně se opakující, smlouvy. Zajištění pohotovostní služby takto funguje v litoměřické nemocnici již dlouhodobě, Ústecký kraj tedy proto neuvažoval o žádné nutné změně. Navíc jde v případě litoměřické nemocnice o největšího poskytovatele lůžkové zdravotní péče na Litoměřicku. (9.1.2018)

 • Projekt podpořený Ústeckým krajem pomáhá žákům i studentům v regionu
  Dlouhodobý program školské všeobecné primární prevence Hravě o prevenci již třetím rokem putuje po základních a středních školách Ústeckého kraje. Jeho cílem je kromě prevence rizikového chování také podpora zdravého způsobu života a zdravotní gramotnosti žáků Ústeckého kraje. (9.1.2018)

 • Ústecký kraj investoval do Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse v Děčíně
  Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse v Děčíně – Libverdě na konci loňského roku zrekonstruovala sociální zařízení v celém areálu školy. Na prohlídku investice pozval hejtmana Ústeckého kraje ředitel Libor Kunte s tím, že chtěl především poděkovat kraji za finanční podporu při této rekonstrukci. (8.1.2018)

 
 

Nové dokumenty

 
 

Nepřehlédněte

 • Ročenka 2017
 • Kotlíková dotace
 • Terakotová armáda
 • Výzkumný atlas ÚK
 • Doprava Ústeckého kraje
 • Webová televize Ústeckého kraje
 • Farmářské trhy
 

Média

 

Cena hejtmana

Zimní fotosoutěž

Svět kachlových kamen

Terakotová armáda

 

Kalendář akcí

 
 
 • Program na měsíce leden a únor 2018
  1.1.2018 - 28.2.2018
  DĚČÍN
  Prosím, zvýšenou pozornost věnujte otevírací době pro návštěvníky, která je od 15. ledna do 28. února OMEZENA.

  Kromě níže uvedeného programu jsou k vidění výstavy i stálé expozice, o kterých se dočtete na www.muzeumdc.cz v záložce Aktuální výstavy a akce.

  Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.
  Typ akce: Kulturní akce
 • Kurz malování s malířem a sochařem Pavlem Lakomým
  14.1.2018 10:00 - 10.6.2018 17:30
  MOST
  Kurz je vhodný i pro děti od 10 let. Cena lekce je 1 000 Kč, maximální počet účastníků je 15 osob.
  Krásné obrázky našich malířek z minulého kurzu vidíte na plakátku v příloze.
  Více na pozvánce.
  Typ akce: Kulturní akce
 • KONCERT ELIŠKY HEJHALOVÉ A JEJÍCH PŘÁTEL
  25.1.2018 17:00
  ROUDNICE NAD LABEM
  Program: W. A. Mozart – Koncert G dur (flétna, klavír); J. Pachelbel – Canon in D (2x housle); P. Jeanjean – moderní etuda no. 3 (flétna solo); F. Benda – Sonata F dur (flétna, klavír); G. Enescu – Cantabile a Presto (flétna, klavír); V. Monti – Czardasz (housle, klavír); O. Mácha – Variace pro flétnu a klavír (flétna, klavír); J. Pelikán – Czardasz (flétna,klavír)
  Typ akce: Kulturní akce
 

Přehled všech akcí


Tisk

 
 • Magazín o integrovaném záchranném systému - říjen 2014
 • Magazín pro cestující veřejnost
 

 

Kontaktní informace

Ústecký kraj, Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem

Tel: +420 475 657 111
E-mail: urad@kr-ustecky.cz

E-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt včetně úředních hodinInformace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 • Aktualizace obsahu: 18.1.2018
 • Počet přístupů: 5335278 (od 21.9.2009)