Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a sport > Aktuality

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 105 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
13.7.2015Finanční prostředky na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže
Oznámení o možnosti podávání žádostí o dotaci na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže.
Mgr. Petra Vaverková
1.7.2015Školní hra k 10. výročí eTwiningu je v polovině
První polovinu má za sebou celoroční hra k desátému výročí eTwiningu, kterou pro učitele a žáky všech typů mateřských, základních a středních škol připravil Dům zahraniční spolupráce. Více než 250 školních týmů řeší postupně desítku úkolů z oblasti informačních a komunikačních technologií či bezpečného využívání internetu a sociálních sítí.

Do hry je však možné vstoupit i v průběhu příštích týdnů, jen to bude klást na nové účastníky větší nároky, aby zvládli všech 10 předepsaných úkolů do října, kdy bude hra ukončena v rámci Národní konferenci eTwinning 2015. Více informací viz odkaz níže.
Mgr. Petra Vaverková
19.6.2015Celostátní soutěž Nejlepší student 2015 a Nejlepší střední škola ČRMgr. Petra Vaverková
15.6.2015Projekt Systémová podpora inkluzivního vzdělávání [ODT, 41 kB]
Projekt Systémová podpora inkluzivního vzdělávání je zaměřen na společné vzdělávání dětí žáků a studentů. V průběhu dvou let 2013 až 2015 vytvořil a v praxi ověřil Katalogy podpůrných opatření pro žáky se zdravotním a sociálním znevýhodněním, sérii Metodik pro práci asistenta pedagoga u žáků se zdravotním postižením a sociálním znevýhodněním, návrh obecných Standardů činnosti asistenta pedagoga a realizátoři projektu podávají komplexní návrh na řešení jejich vzdělávání.
K realizaci projektu se spojila Univerzita Palackého v Olomouci a neziskové organizace – zejména organizace Člověk v tísni, ale i další partneři, jako je Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání a Asociace pracovníků speciálně pedagogických center ČR.
Mgr. Vladimír Slavík
11.6.2015Do Německa na zkušenou [DOCX, 17 kB]
Projekt Česko-německého fóra mládeže "Do Německa na zkušenou!" probíhá na českých středních
a vysokých školách již desátým rokem, jeho cílem je motivovat žáky k různě zaměřeným krátkodobým i dlouhodobějším pobytům v Evropě, zejména v Německu. Účastníci jednorázového informačního setkání jsou seznamováni se studiem, dobrovolnictvím, možnostmi účasti na mezinárodních setkáních a interkulturních projektech a v neposlední řadě s aktivitami na rozšiřování jazykových kompetencí.
Informace jsou účastníkům zprostředkovávány interaktivní formou vyškolenými a zkušenými referenty, kteří se sami osobně v česko-německých vztazích angažují a s interkulturní výměnou mají vlastní zkušenosti.

Program je bezplatný, probíhá v češtině a trvá přibližně devadesát minut včetně prostoru pro otázky a diskuzi. Pro získání představy o průběhu prezentace se podívejte na informační video, které najdete pod tímto odkazem www.youtube.com/watch?v=kyiiWdXCiXk, nebo na naše webové stánky

www.cnfm.cz/d
Mgr. Petra Vaverková
10.6.2015Letní škola pro učitele Dějiny ve školeMgr. Petra Vaverková
10.6.2015Soutěžní kvíz - Kraje pro bezpečný internet [PDF, 3,8 MB]
Ústecký kraj je jedním z devíti krajů zapojených do projektu Kraje pro bezpečný internet, jehož hlavní cílovou skupinou jsou žáci základních a středních škol. Pro jejich proškolení jsou na webových stránkách projektu www.kpbi.cz připraveny tematicky dělené e-learningové kurzy. Jako již tradičně budou zároveň formou on-line vědomostního kvízu probíhat soutěže žáků o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o. Soutěž probíhá v rozmezí od 8. června do 31. října 2015 a její pravidla jsou zveřejněna společně s on-line vědomostním kvízem na výše uvedených webových stránkách.
Bc. Pavel Kucler
5.6.2015Dotační program MŠMT - Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách, ze dne 25. 5. 2015, č. j.: MSMT-40749/2014
S ohledem na legislativní nedostatky a značná administrativní rizika spojená s realizací vyhlášeného dotačního programu se Ústecký kraj do tohoto programu NEZAPOJÍ.
Mgr. Roman Kovář
5.6.2015Akreditované školení finanční gramotnosti pro vyučující [PDF, 242 kB]Mgr. Petra Vaverková
21.5.2015Evropský projektový den v Ústeckém kraji
Dne 25. června 2015 se bude na Gymnáziu a Střední průmyslové škole v Duchcově konat soutěž „Evropa hrou“, která umožní veřejnosti a zejména dětem a mladým lidem seznámit se s Evropou a životem Evropanů netradičním a kreativním způsobem.

Návrh akce Gymnázia a Střední odborné školy v Duchcově byl vybrán jako jediný vítězný v Ústeckém kraji komisí Domu zahraniční spolupráce.

Cílem Evropských projektových dnů je motivovat organizace působící ve vzdělávání k účasti v evropském vzdělávacím programu Erasmus+, který podporuje mezinárodní spolupráci a mobilitu ve vzdělávání, odborné přípravě a v oblasti mládeže. Soutěž je určena dosud nezapojeným institucím v programu Erasmus+.

Další informace o soutěži „Evropa hrou“ najdete na: www.evropanasimaocima.cz .
Mgr. Jana Trubáková Hanková
15.5.2015FotosoutěžMgr. Petra Vaverková
12.5.2015Německo - Hospitace pro učitele němčiny na bavorských školách
Bavorské ministerstvo pro vyučování a kultus nabízí hospitační stáže do Bavorska pro učitele němčiny, kteří působí na základních školách, gymnáziích, středních odborných školách, vyšších odborných školách a středních odborných učilištích v České republice.

Hospitační stáže v délce trvání cca 14 dní budou probíhat v roce 2015, nejlépe do 31. července, tj. než začnou prázdniny na bavorských školách. Výjimečně lze realizovat stáž i do konce kalendářního roku 2015.

Elektronické přihlášky je třeba vyplnit a písemné podklady zaslat na adresu Domu zahraniční spolupráce nejpozději do středy 27. května 2015 včetně.

Podrobné informace včetně německého formuláře přihlášky a potvrzení k přihlášce zasíláme v příloze tohoto mailu a sdělujeme, že tato informace je zveřejněna též na webových stránkách Akademické informační agentury, viz:

http://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/pro-ucitele-nj/.
Mgr. Petra Vaverková
11.5.2015Národní cena kariérového poradenství [PDF, 477 kB]Mgr. Petra Vaverková
11.5.2015XXVIII. Letní škola historie [DOCX, 16 kB]Mgr. Petra Vaverková
7.5.2015Konference ŠKOLA DOTYKEM
Závěrečná odborná konference ŠKOLA DOTYKEM živě završí první rok výzkumného projektu Škola dotykem.
Mgr. Petra Vaverková
20.4.2015"Jak na česko-německé projekty" - seminář pro pedagogy
Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže pořádá dne 28. 4. 2015 v Městské knihovně v Děčíně seminář pro pedagogy "Jak na česko-německé projekty", který bude věnován tématům plánování, organizace a financování přeshraničních projektů v předškolní oblasti. Informace k semináři najdete pod níže uvedeným odkazem.
Mgr. Petra Vaverková
17.4.2015Pozvánka-vzdělávání [PDF, 276 kB]Mgr. Petra Vaverková
7.4.2015Pozvánka na konferenci [PDF, 419 kB]
Srdečně vás zveme na Konferenci pořádanou v rámci projektu "Vzděláváme pro budoucnost".

ITveSkole.cz,o.p.s. se společností Microsoft a dalšími partnery pořádá 27. 4. 2015 v Ústí nad Labem již tradiční konferenci. Bohatý program, který naleznete na http://www.roadshowproskoly.cz/, vám přinese možné příležitosti využití EU fondů v rámci nově vyhlašovaných výzev na období 2015 - 2020, informace ke zcela novému systému Windows 10, zajímavé ukázkové hodiny s využitím moderních ICT technologií a mnoho dalších témat.

Registraci učiníte prostřednictvím formuláře, který je vám k dispozici na výše uvedených stránkách konference po kliknutí na konkrétní město nebo volejte 261 197 468.

Konference se koná dne 27. 4. 2015 v Krajském úřadě Ústeckého kraje, Velká Hradební 3118/48, Ústí nad Labem. Nad konferencí převzala záštitu paní Jana Vaňhová, náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje.
Mgr. Petra Vaverková
31.3.2015Soutěž Domu zahraniční spolupráce ve spolupráci s Ústeckým krajem v rámci programu Erasmus+
Zašlete návrh Evropského projektového dne na téma "Evropa hrou" do 10.4.2015 a získejte podporu pro jeho organizaci.
Pro všechny MŠ, ZŠ, SŠ, pro organizace v oblasti práce s mládeží a další organizace, které se podílejí na formálním i neformálním vzdělávání.
Všechny informace o soutěži naleznete na níže uvedeném odkaze.
Mgr. Jana Trubáková Hanková
31.3.2015Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů 2015
Akce se bude konat v sobotu 11.4.2015 v historických prostorách Karolina na Ovocném trhu 3, Praha 1. Celý den bude věnován nejen celoživotnímu vzdělávání, Univerzitě třetího věku, profesnímu vzdělávání či vzdělávání pro cizince, ale také vzdělávání po síti, či Juniorské univerzitě.
Mgr. Petra Vaverková
27.3.2015Velký celostátní úspěch žáků SPŠ, Ústí nad Labem, Resslova 5Mgr. Petra Vaverková
26.3.2015Soutěž Slavíci ve školní lavici [PDF, 208 kB]Bc. Pavel Kucler
26.3.2015Fakultní škola Fakulty výrobních technologií a managementu a Přírodovědecké fakulty UJEP, Ústí nad LabemMgr. Petra Vaverková
24.3.2015"Nejlepší student" - celostátní soutěž pro střední školyMgr. Petra Vaverková
18.3.2015Středoškolská soutěž AlianteMgr. Petra Vaverková

Zobrazeno je 25 z celkem 105 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Školství, mládež a sport

Přeskočit nabídku
 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém