Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova > Aktuality

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 143 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
8.1.2016Výběr žáků do dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-německého studia na gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně [PDF, 111 kB]Darina Mašková
17.12.2015Učitel a výchovný poradce v zahraničí
MŠMT vyhlašuje výběrové řízení na výchovného poradce do Mnichova a učitele matematiky a fyziky do Bruselu.
Darina Mašková
11.12.2015Výběrové řízení ke studiu v lyceích v Dijonu a Nimes ve Francii 2016Darina Mašková
11.12.2015Vzdělávací seminář Comenia Script - metodika psaní [PDF, 742 kB]Mgr. Miloslava Sobotková
23.11.2015Pozvánka na akreditované školení SŠ učitelůDarina Mašková
23.11.2015MŠMT upravuje kvůli zhoršené bezpečnostní situaci pravidla výzvy č. 56Mgr. Jana Trubáková Hanková
19.11.2015SEMINÁŘ " Sport v programu Erasmus+ "Mgr. Jana Trubáková Hanková
11.11.2015Literární soutěž Skrytá paměť MoravyMgr. Petra Vaverková
6.11.2015Vyhlášení dotačního programu "Podpora nadaných žáků základních a středních škol v roce 2016"Bc. Pavel Kucler
27.10.2015Dům zahraniční spolupráce ocení nejúspěšnější projekty na Valorizační konferenci
Dne 11. listopadu 2015 se v Hotelu DUO Praha uskuteční Valorizační konference Programu celoživotního učení a programu Mládež v akci s názvem „Umění žít spolu“.
Na konferenci oceníme Pečetí kvality nejúspěšnější projekty a jejich řešitele. Můžete se těšit na zajímavé diskuze a odborné příspěvky.
Srdečně zváni jsou pedagogičtí pracovníci na všech úrovních, odborníci z oblasti formálního i neformálního vzdělávání, zástupci veřejné správy, ale i široká veřejnost, která se chce dozvědět informace o aktivitách Domu zahraniční spolupráce a výsledcích mezinárodní spolupráce v oblasti vzdělávání.
Mgr. Jana Trubáková Hanková
9.10.2015Pozvánka na školení "Příprava občanů k obraně státu - POKOS"Bc. Pavel Kucler
2.9.2015Slevy a výhodné časové jízdenky pro děti a mládež - doprava ÚK [PDF, 670 kB]Mgr. Petra Vaverková
22.7.2015Stipendijní program „Stabilizace lékařů, zubních lékařů a farmaceutů“Mgr. Petra Vaverková
13.7.2015Finanční prostředky na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže
Oznámení o možnosti podávání žádostí o dotaci na podporu sportovní činnosti dětí a mládeže.
Mgr. Petra Vaverková
1.7.2015Školní hra k 10. výročí eTwiningu je v polovině
První polovinu má za sebou celoroční hra k desátému výročí eTwiningu, kterou pro učitele a žáky všech typů mateřských, základních a středních škol připravil Dům zahraniční spolupráce. Více než 250 školních týmů řeší postupně desítku úkolů z oblasti informačních a komunikačních technologií či bezpečného využívání internetu a sociálních sítí.

Do hry je však možné vstoupit i v průběhu příštích týdnů, jen to bude klást na nové účastníky větší nároky, aby zvládli všech 10 předepsaných úkolů do října, kdy bude hra ukončena v rámci Národní konferenci eTwinning 2015. Více informací viz odkaz níže.
Mgr. Petra Vaverková
19.6.2015Celostátní soutěž Nejlepší student 2015 a Nejlepší střední škola ČRMgr. Petra Vaverková
15.6.2015Projekt Systémová podpora inkluzivního vzdělávání [ODT, 41 kB]
Projekt Systémová podpora inkluzivního vzdělávání je zaměřen na společné vzdělávání dětí žáků a studentů. V průběhu dvou let 2013 až 2015 vytvořil a v praxi ověřil Katalogy podpůrných opatření pro žáky se zdravotním a sociálním znevýhodněním, sérii Metodik pro práci asistenta pedagoga u žáků se zdravotním postižením a sociálním znevýhodněním, návrh obecných Standardů činnosti asistenta pedagoga a realizátoři projektu podávají komplexní návrh na řešení jejich vzdělávání.
K realizaci projektu se spojila Univerzita Palackého v Olomouci a neziskové organizace – zejména organizace Člověk v tísni, ale i další partneři, jako je Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání a Asociace pracovníků speciálně pedagogických center ČR.
Mgr. Vladimír Slavík
11.6.2015Do Německa na zkušenou [DOCX, 17 kB]
Projekt Česko-německého fóra mládeže "Do Německa na zkušenou!" probíhá na českých středních
a vysokých školách již desátým rokem, jeho cílem je motivovat žáky k různě zaměřeným krátkodobým i dlouhodobějším pobytům v Evropě, zejména v Německu. Účastníci jednorázového informačního setkání jsou seznamováni se studiem, dobrovolnictvím, možnostmi účasti na mezinárodních setkáních a interkulturních projektech a v neposlední řadě s aktivitami na rozšiřování jazykových kompetencí.
Informace jsou účastníkům zprostředkovávány interaktivní formou vyškolenými a zkušenými referenty, kteří se sami osobně v česko-německých vztazích angažují a s interkulturní výměnou mají vlastní zkušenosti.

Program je bezplatný, probíhá v češtině a trvá přibližně devadesát minut včetně prostoru pro otázky a diskuzi. Pro získání představy o průběhu prezentace se podívejte na informační video, které najdete pod tímto odkazem www.youtube.com/watch?v=kyiiWdXCiXk, nebo na naše webové stánky

www.cnfm.cz/d
Mgr. Petra Vaverková
10.6.2015Letní škola pro učitele Dějiny ve školeMgr. Petra Vaverková
10.6.2015Soutěžní kvíz - Kraje pro bezpečný internet [PDF, 3,8 MB]
Ústecký kraj je jedním z devíti krajů zapojených do projektu Kraje pro bezpečný internet, jehož hlavní cílovou skupinou jsou žáci základních a středních škol. Pro jejich proškolení jsou na webových stránkách projektu www.kpbi.cz připraveny tematicky dělené e-learningové kurzy. Jako již tradičně budou zároveň formou on-line vědomostního kvízu probíhat soutěže žáků o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o. Soutěž probíhá v rozmezí od 8. června do 31. října 2015 a její pravidla jsou zveřejněna společně s on-line vědomostním kvízem na výše uvedených webových stránkách.
Bc. Pavel Kucler
5.6.2015Dotační program MŠMT - Podpora polytechnické výchovy v mateřských a základních školách, ze dne 25. 5. 2015, č. j.: MSMT-40749/2014
S ohledem na legislativní nedostatky a značná administrativní rizika spojená s realizací vyhlášeného dotačního programu se Ústecký kraj do tohoto programu NEZAPOJÍ.
Mgr. Roman Kovář
5.6.2015Akreditované školení finanční gramotnosti pro vyučující [PDF, 242 kB]Mgr. Petra Vaverková
21.5.2015Evropský projektový den v Ústeckém kraji
Dne 25. června 2015 se bude na Gymnáziu a Střední průmyslové škole v Duchcově konat soutěž „Evropa hrou“, která umožní veřejnosti a zejména dětem a mladým lidem seznámit se s Evropou a životem Evropanů netradičním a kreativním způsobem.

Návrh akce Gymnázia a Střední odborné školy v Duchcově byl vybrán jako jediný vítězný v Ústeckém kraji komisí Domu zahraniční spolupráce.

Cílem Evropských projektových dnů je motivovat organizace působící ve vzdělávání k účasti v evropském vzdělávacím programu Erasmus+, který podporuje mezinárodní spolupráci a mobilitu ve vzdělávání, odborné přípravě a v oblasti mládeže. Soutěž je určena dosud nezapojeným institucím v programu Erasmus+.

Další informace o soutěži „Evropa hrou“ najdete na: www.evropanasimaocima.cz .
Mgr. Jana Trubáková Hanková
15.5.2015FotosoutěžMgr. Petra Vaverková
12.5.2015Německo - Hospitace pro učitele němčiny na bavorských školách
Bavorské ministerstvo pro vyučování a kultus nabízí hospitační stáže do Bavorska pro učitele němčiny, kteří působí na základních školách, gymnáziích, středních odborných školách, vyšších odborných školách a středních odborných učilištích v České republice.

Hospitační stáže v délce trvání cca 14 dní budou probíhat v roce 2015, nejlépe do 31. července, tj. než začnou prázdniny na bavorských školách. Výjimečně lze realizovat stáž i do konce kalendářního roku 2015.

Elektronické přihlášky je třeba vyplnit a písemné podklady zaslat na adresu Domu zahraniční spolupráce nejpozději do středy 27. května 2015 včetně.

Podrobné informace včetně německého formuláře přihlášky a potvrzení k přihlášce zasíláme v příloze tohoto mailu a sdělujeme, že tato informace je zveřejněna též na webových stránkách Akademické informační agentury, viz:

http://www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/pro-ucitele-nj/.
Mgr. Petra Vaverková

Zobrazeno je 25 z celkem 143 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém