Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a sport > Vzdělávání > Předškolní vzdělávání > Aktuality

KONTAKTNÍ OSOBA: Bc. Pavla Pospíšilová, tel.: 475 657 213, e-mail: pospisilova.p@kr-ustecky.cz

ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
3.4.2017Informace o povinném předškolním vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo informační materiály ke změnám v předškolním vzdělávání, které souvisí s novelou školského zákona. Jde o zavedení povinného předškolního vzdělávání, nárokovost mladších dětí na přednostní umístění v mateřské škole a s tím související určení spádovosti školy.
Bc. Pavla Pospíšilová
24.1.2017NIDV k šablonám pro mateřské školy [PDF, 191 kB]Bc. Pavla Pospíšilová
24.1.2017Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání s účinností od 1. února 2017Bc. Pavla Pospíšilová
24.1.2017Informační materiál ke vzdělávání dětí od 2 do 3 let [PDF, 610 kB]
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává podrobnější informace ke vzdělávání dětí ve věku od 2 do 3 let v mateřských školách
Bc. Pavla Pospíšilová
31.8.2016Novela vyhlášky o předškolním vzdělávání, účinná od 1. 9. 2016
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Dne 31. 8. 2016 byla ve Sbírce zákonů uveřejněna vyhláška č. 280/2016 Sb., kterou se mění vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů a některé další vyhlášky. Jednou z podstatných změn je odložení účinnosti ustanovení o snížení nejvyššího počtu dětí ve třídě za každé zařazené dítě mladší tří let do doby dovršení tří let věku dítěte, ke dni 1. 9. 2020.
Bc. Jarmila Svobodová
14.6.2016Základní informace o změnách v organizaci mateřské školy, změnách souvisejících s podporou společného vzdělávání a doporučených krocíchBc. Jarmila Svobodová
23.10.2015Program škola podporující zdravíBc. Jarmila Svobodová
2.9.2015Rozvojový program MŠMT Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2016 [DOCX, 35 kB]Bc. Jarmila Svobodová
9.2.2015Informační a kontaktní seminář Česko-bavorské výměny pedagogů
Bc. Jarmila Svobodová
9.2.2015Česko-bavorské výměny pedagogů MŠ a ŠD [PDF, 501 kB]Bc. Jarmila Svobodová
19.9.2014Desatero pro rodiče dětí předškolního věku [DOCX, 49 kB]
Doporučující materiál Desatero pro rodiče dětí předškolního věku je určen rodičům dětí, kteří se zajímají o vzdělávání svého dítěte a vítají přehled základních dovedností, které má dítě mít před vstupem do základní školy.
15.1.2013Jak vybrat školní brašnu? [PDF, 1,3 MB]
K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Informace je určena nejen rodičům začínajících školáků ale i rodičům starších dětí, kteří se rozhodli zakoupit pro své dítě novou brašnu. Vedle doporučené hmotnosti tašky jsou v letáku uvedeny a názorně ukázány i další ergonomické faktory významně ovlivňující zátěž na páteř dítěte, jako je tvar brašny, její správné umístění a další. Důležitou součástí jsou také typy, velikost a správně umístění bezpečnostních prvků, chránící dítě před úrazem při přecházení vozovky. Součástí letáku je i výzva určená učitelům, aby zvážili své požadavky na každodenní donášku učebnic a dalších pomůcek.
30.1.2014DVPP [DOC, 352 kB]
Bc. Pavla Válková
8.1.2013Doporučení veřejného ochránce práv k naplňování práva na rovné zacházení v přístupu k předškolnímu vzdělávání
Bc. Pavla Válková