Orientační nabídka

Atletický mítink v Ústí nad Labem za podpory kraje

11
V krajské metropoli se včera odehrál za podpory Ústeckého kraje 6. ročník třetích největších atletických závodů v České republice – Grand Prix města Ústí nad Labem. Diváci na Městském stadionu se dočkali i překonání rekordu mítinku. Velkou cenu zahajoval náměstek hejtmanky Arno Fišera, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová pak předávala ceny vítězům jednotlivých disciplín.

Tisková zpráva ze 14. července 2010

Závodníci z dvacítky zemí změřili své síly ve třinácti disciplínách. Prvenství v jedné z nejatraktivnějších disciplín, běhu mužů na 100 metrů, neobhájil loňský vítěz Lerone Clarke z Jamajky, kterého ve finiši porazill Ománec Al Harthi. Nedařilo se též českému borci, překážkáři Petru Svobodovi. Na poslední překážce, kdy byla na čele běhu na 110 metrů, se mu vyzula tretra a skončil tak až na čtvrté pozici.

Diváci s napětím sledovali zajímavý souboj koulařů a fandili dobře obsazené osmistovce. Tyler Mulder z USA si v tomto závodě kromě prvenství připsal nový rekord mítinku a stadionu v této disciplíně. Mezi hvězdy mítinku, přestože se ho zúčastnili jen jako diváci, patřili bývalý desetibojař Tomáš Dvořák a držitel světového rekordu ve skoku do výšky Kubánec Javier Sotomayor.

Mimořádnou sportovní událost, kterou tento mítink bezesporu je, podpořil Ústecký kraj.

„Pořadatelům z ústeckého atletického klubu patří poděkování za organizaci Velké ceny. Tento atletický mítink má již mezi diváky i sportovci dobrý zvuk, proto se daří přilákat na tyto závody atlety z celého světa,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová. „Věřím, že u této dobré tradice atletického mítinku pořadatelé vytrvají a že Ústecký kraj bude moci být opět partnerem těchto závodů,“ dodala Jana Vaňhová.

2
Petr Svoboda (uprostřed) byl ve vedení závodu na 110 metrů překážek až do posledních okamžiků, ale nakonec nešťastnou náhodou skončil až čtvrtý.

3
Američan Russel Winger skončil jako druhý v soutěži koulařů, v hodu diskem pak obsadil šesté místo.

5
Favorit běhu na 100 metrů, Jamajčan Lerone Clarke (2), se už jen dívá v cílové pásce na paty vítěze Bakarat Al Harthiho z Ománu (22), další favorizovaný Japonec Masashi Eriguchi (11) skončil třetí.

4
Hejtmanka Jana Vaňhová předává pohár vítězce běhu na 100 metrů překážek Lucii Škrobákové.

6
Vítězka běhu na 100 metrů Kateřina Čechová převzala cenu za první místo z rukou hejtmanky Jany Vaňhové.

1
Při zahajovacím ceremoniálu předal náměstek hejtmanky Arno Fišera (vpravo) upomínkové dárky čestným hostům a hvězdám mítinku, bývalému desetibojaři Tomáši Dvořákovi a bývalému výškaři, který stále drži světový rekord ve skoku do výšky, Javieru Sotomayorovi z Kuby.

Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 14.7.2010 / 14.7.2010