Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Lucii Steklou, Lounský Press
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den. Chci se zeptat na jednání zástupců ZZS ÚK a provozovatele babyboxů v ČR. Je pravda, že se jednalo o umístění boxu v okrese Louny, kterým je jediný v kraji, kde ještě box není? K jakému výsledku jednání dospělo? Umístění v LN by bylo možné jen na stanici ZZS, to ale zřejmě není odpovídající.Mohu vědět, jaké byly závěry jednání? Nabízí se logicky jediná okresní nemocnice v Žatci?


Odpověď:

Ústecký kraj rozhodně nebrání aktivitě patrona babyboxů pana Ludvíka Hesse, aby bylo vybudováno další toto zařízení na území okresu Louny. Jsme si vědomi toho, že jde o poslední okres v kraji kde babybox chybí. Podle našich informací proběhlo jednání mezi zástupci ZZS Ústeckého kraje a provozovatelem babyboxů. Pravdou však je, že provozní situace na záchranné službě neumožňuje ve všech lokalitách trvalý dozor. Obecný princip fungování babayboxu je však založen na bezodkladné pomoci lůžkového dětského/novorozeneckého oddělení. Personálně k tomu ZZS není nyní vybavena. V praxi by se mohlo v nejhorším případě stát, že dítě odložené do babyboxu nebude mít v danou chvíli kdo vyzvednout (posádka jinak přítomná na základně bude zasahovat u jiného případu). Obvyklý systém rychlé odborné lékařské pomoci dítěti  odloženému do babyboxu by pak mohl být ohrožen.

Většina babyboxů je napojena na dětská resp. novorozenecká oddělení nemocnic, a to považujeme za správné, jak odborně, tak provozně. Domníváme se proto, že vhodnou lokalitou pro zřízení babyboxu je logicky nemocnice v Žatci, s jediným dětským oddělením v okrese. Jsme proto připraveni, morálně i odborně podpořit zřízení babyboxu právě v žatecké nemocnici.

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 11.12.2015 / 11.12.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém