Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova

 

Binacionální gymnázium v Pirně pořádá Den otevřených dveří

 
Gymnázium Pirna
Ještě před tradičním Dnem otevřených dveří na binacionálním Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně, které bude v pátek 2. února od 14. do 18. hodin hostit zájemce o studium, se uskutečnila v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje v Ústí nad Labem jeho prezentace v německém jazyce s českým překladem.
Tisková zpráva ze dne 30. ledna 2018
 

 
 

Akci organizoval odbor školství mládeže a tělovýchovy a záštitu nad projektem převzala předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová. Přítomni byli samozřejmě zástupci gymnázia - jeho ředitel Bernd Wenzel a zástupci Veith Magdon a Petra Pazderová, dále pak učitelé cizích jazyků a rodiče žáků 1. ročníku osmiletých gymnázií a 6. tříd ZŠ.

Čeští žáci na německé škole studují již od ročníku 1998/1999. Studium v tomto dvojnárodnostním česko-německém projektu je přírodovědného zaměření s prohloubenou výukou cizích jazyků. Výukové materiály, ubytování a stravování na internátě jsou hrazeny českým a saským ministerstvem. Čeští žáci začínají studium v 7. třídě, ve 12. třídě je studium zakončeno německou maturitní zkouškou (o rok dříve, než jejich vrstevníci v ČR) německé maturitní vysvědčení, které je v České republice automaticky nostrifikováno.

01
Akci organizoval odbor školství mládeže a tělovýchovy (v čele s vedoucí Dagmar Waicovou, vpravo) a záštitu nad projektem převzala předsedkyně Výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost Radmila Krastenicsová (druhá zprava).

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 30.1.2018 / 30.1.2018 | Zveřejnit od: 30.1.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém