Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Cyklostezky > Cyklotrasy v ÚK

 

Brána do Čech prezentovala Ústecký kraj na veletrhu v Lipsku

 
001
Na konci listopadu probíhal na výstavišti v Lipsku mezinárodní veletrh cestovního ruchu Touristik & Caravaning 2012. Ústecký kraj představil svůj turistický potenciál prostřednictvím Brány do Čech v expozici, kterou zajišťovala organizace CzechTourism.
Tisková zpráva ze 4. prosince 2012
 

 
 

Východoněmecké Lipsko hostilo od středy 21. do neděle 25. listopadu 2012 přes 1100 vystavovatelů ze 44 zemí. Moderní výstaviště disponuje plochou 70 tisíc čtverečních metrů a tento veletrh je považován za jednu z největších a nejdůležitějších podzimních akcí. Návštěvnost pětidenního veletrhu se pohybuje kolem 70 tisíc návštěvníků.

 

Ústecký kraj se na veletrhu prezentoval svým projektem Brána do Čech, který je zaměřen na komplexní turistickou propagaci destinačních oblastí České Švýcarsko, České středohoří, Dolní Poohří a Krušné hory. Z jednotlivých měst v kraji se veletrhu zúčastnila města Ústí nad Labem, Teplice, Děčín a Chomutov. Lidé se chodili na prezentační stánek Ústeckého kraje informovat o nabídce zimní rekreace a možnostech lyžování, zájem byl také o levnější typy ubytování a kempy.

 

Saské příhraničí je pro Ústecký kraj zdrojem potenciálních návštěvníků. Na krátkodobé návštěvy, například na slavnosti, trhy, kulturní akce, přijíždějí turisté právě ze saského regionu. Ústecký kraj nabídl širokou škálu propagačních tiskovin, návštěvníci také ocenili web Brána do Čech, na kterém naleznou potřebné informace také v němčině. Příští turistickou sezónu se Ústecký kraj zaměří především na marketingovou propagaci Labské stezky. Materiály o cyklostezkách v Ústeckém kraji dostaly svůj prostor už na tomto veletrhu a zájem o ně projevovali zejména mladší návštěvníci.

 

Ústecký kraj se v letošním roce prezentoval nejčastěji na německých veletrzích cestovního ruchu v Drážďanech, Mnichově, Berlíně, Hamburku a Lipsku. Jak ukázala čísla Českého statistického úřadu, v průběhu 3. čtvrtletí 2012 Ústecký kraj navštívilo celkem 154 687 hostů, tj. o 19,1 % více než ve stejném období předchozího roku. Na tomto nárůstu měli zásluhu jak domácí hosté (meziroční navýšení o 21 %), tak zahraniční návštěvníci (navýšení o 15,4 %). Ze zahraničí do kraje nejvíce přicestovali turisté z Německa, Slovenska a Nizozemí.

 

Připravila: Mgr. Petra Ludwigová, Odbor regionálního rozvoje KÚÚK

 

01
Czechtourism zajišťuje výstavní plochu a jednotnou expozici pro subjekty z České republiky.

01
Stánek s propagačními materiály Ústeckého kraje

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 4.12.2012 / 4.12.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém