Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Cyklostezky > Cyklotrasy v ÚK

 

Brána do Čech se prezentovala na letišti v Drážďanech na Rodinném dni

 
001
Oblíbený Rodinný den na letišti Dresden International se v tomto roce konal v neděli 3. června. Od 10 do 17 hodin byly na programu zábava pro děti, přehlídka techniky, vyhlídkové lety, prohlídky s průvodcem a mnoho informačních stánků. Otevřen byl také největší drážďanský cestovní trh, kde se prezentoval Ústecký kraj se svým projektem Brána do Čech.
Tisková zpráva ze 6. června 2012
 

 
 

Zatímco na pozadí odlétala a přistávala letadla a na jevišti byl k vidění pestrý program pro rodiny, ve stánku Ústeckého kraje bylo živo. Řada Němců se informovala o možnostech trávení volného času v českém příhraničí. Tradiční zájem byl o destinaci České Švýcarsko, zejména o oblast Hřenska a Tisé a o lyžařské areály v Krušných horách. Četné dotazy směřovaly k nabídce pobytů pro rodiny s dětmi, možnosti cestování po Labské stezce na kolech a cyklistické trasy v Ústeckém kraji vůbec.

„Podobně zaměřené akce za hranicemi jenom vítáme. Záleží nám na informovanosti německých turistů o naší nabídce, jejich poptávku po informacích směřujeme na interaktivní webový portál www.branadocech.cz, který funguje i v německé verzi www.tornachbohmen.de. Letiště v Drážďanech je pro tento účel velmi vstřícné, čehož si vážíme. Letiště vnímáme jako výchozí bod příletové individuální turistiky a také díky takovýmto akcím odlétají brožury, mapy a letáky v příručních zavazadlech k moři, kde si v nich turisté hledají inspiraci k výletům, či dovoleným v Ústeckém kraji,“ řekl k akci radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.

V červnu chystá letiště ještě dvě podobné akce. Ve dnech 16. a 17. června proběhnou Velké cestovní dny, v sobotu pro Čechy, kdy budou německé cestovní kanceláře nabízet své služby české klientele a v neděli pro Němce. Po oba dny nebude chybět Brána do Čech, aby podnítila potencionální turisty k návštěvě všech čtyř destinací Ústeckého kraje, tj. Českého středohoří, Českého Švýcarska, Dolního Poohří a Krušných hor.

Zpracovala: Bc. Ellen Herzogová, Oddělení regionálního rozvoje a cestovního ruchu KÚÚK

01

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 6.6.2012 / 6.6.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém