Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Budoucí architekti ústecké průmyslovky byli oceněni

 
foto
V úterý 7. března došlo k slavnostnímu uzavření a vyhodnocení soutěže architektonických návrhů na úpravu a vzhled středu obce Velké Březno, které zpracovali žáci oboru Pozemní stavitelství Střední průmyslové školy stavební a Střední odborné školy stavební a technické v Ústí nad Labem.
 

 
 

Žáci se na výzvu starosty Velkého Března Michala Kulhánka zprostředkovanou ředitelem školy Vítězslavem Šteflem zapojili do této soutěže, kdy zadání nebylo vůbec jednoduché. Na relativně malém prostoru bylo třeba skloubit více požadavků, vytvořit např. prostory pro parkování aut, otáčení autobusů, ale zároveň odpočinkovou a oddechovou zónu pro občany i prostor pro možnost setkávání obyvatel při obecních akcích.

 

Starosta obce poděkoval jak jednotlivým žákům, tak i jejich pedagogům a předal žákům jménem obce finanční odměnu za odvedenou práci. „Všechny návrhy byly zhodnoceny jak zastupitelstvem, tak i občany Velkého Března. Musím říci, že se sešla řada významných podnětů, podle kterých pak bude probíhat následná realizace úpravy zmíněných veřejných prostor. A že se tak prostředí a vzhled naší obce výrazně zlepší, není třeba dodávat.“ řekl starosta Velkého Března Michal Kulhánek. Pro tři žáky je práce i významným kvalitativním ukazatelem před nastávajícími maturitními zkouškami, pro čtvrtého žáka, který navštěvuje teprve třetí ročník, jde o výborný odrazový můstek v dalším studiu. „Jsem na naše žáky velmi hrdý. Jde o další způsob propojení teoretického studia našich žáků s jejich budoucí prací či dalším zvyšováním kvalifikace. Moc jim držím palce,“ dodal ředitel školy Vítězslav Štefl.

 

Zdroj: Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická, Ústí nad Labem, příspěvková organizace


foto

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 8.3.2017 / 8.3.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém