Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Celostátní soutěž má podpořit snahu měst:

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Celostátní soutěž má podpořit snahu měst:
Do soutěže pro města a obce Unilever Sprinter roku 2008 se mohou přihlásit všechna česká a moravská města a obce do 80.000 obyvatel, které se cíleně věnují rozvoji cyklodopravy a cykloturistiky.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 27.2.2008

 

Celostátní soutěž má podpořit snahu měst:

Kola jsou  v centru pozornosti

Společnost Unilever spolu s partnery v oblasti cyklodopravy a cykloturistiky ze státní správy a neziskového sektoru – ministerstvem dopravy, Centrem dopravního výzkumu, Státním fondem dopravní infrastruktury, Svazem měst a obcí, Národní sítí zdravých měst, agenturou CzechTourism, Nadací Partnerství a občanským sdružením Na Kole vyhlašují první ročník celostátní soutěže měst a obcí v oblasti podpory cyklodopravy a cykloturistiky s názvem Unilever Sprinter roku 2008. Cílem soutěže je podpořit města a obce, která v posledních dvou letech investovaly nejvíce úsilí a finančních prostředků na rozvoj cyklodopravy či cykloturistiky. Tři nejlepší z přihlášených měst či obcí budou odměněny finanční částkou na podporu dalšího rozvoje cyklodopravy a cykloturistiky.

 

Do soutěže pro města a obce Unilever Sprinter roku 2008 se mohou přihlásit všechna česká a moravská města a obce do 80.000 obyvatel, které se cíleně věnují rozvoji cyklodopravy a cykloturistiky. „Cílem celostátní soutěže je podpořit města, která rozvíjejí možnosti aktivního trávení volného času na kole a zvyšují bezpečnost tohoto způsobu dopravy. Chceme především podpořit menší města, jejichž výsledky nemusí být natolik výrazné ve finančních obnosech, ale existuje u nich upřímná snaha o podporu cykloturistiky a cyklistické dopravy. Proto hodnotíme nárůst infrastruktury / vybavenosti / informovanosti a ne absolutní objem investic,“ říká Jaroslav Martinek z Centra dopravního výzkumu a člen hodnotící komise.

 

Soutěž hodnotí především nárůst infrastruktury, základní vybavenosti a informační vybavenosti cyklotras a cyklostezek,  a také pořádání kampaní či akcí v této oblasti za období předchozích dvou let v rámci daného města / obce a přilehlého regionu. Porotu soutěže budou tvořit nezávislí zástupci pořadatelských organizací, médií a jeden zástupce pořádající společnosti  Unilever. Tři vítězná města budou odměněna částkami 100.000, 70.000 a 50.000 Kč určenými na další rozvoj cyklistiky a cykloturistiky ve městě, nebo vybavením určeným na rozvoj cykloturistiky / cyklodopravy v regionu v hodnotě uvedených cen.

 

Města a obce byla 14. února vyzvána k účasti v soutěži formou e-mailové pozvánky. Termín pro zaslání přihlášek do soutěže bude 31. květen, vyhlášení výsledků soutěže proběhne v červenci 2008. Součástí této výzvy jsou i Pravidla soutěže, která budou rovněž publikována na internetových stránkách www.kudyznudy.cz a www.cyklostrategie.cz a na webových stránkách pořadatelů.

 

s použitím podkladů oddělení komunikace s regiony

České centrály cestovního ruchu – CzechTourism

 

připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741,  737415959

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 27.2.2008 / 27.2.2008 | Zveřejnit od-do: 27.2.2008-26.3.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém