Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

České Švýcarsko je pohádka z kamene

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
České Švýcarsko je pohádka z kamene
Kulturní i přírodní dědictví jediného Národního parku na území Ústeckého kraje, Českého Švýcarska na Děčínsku, představil dne 21. 2. 2008 dokumentární film Pohádka z kamene. Jeho premiérového promítání v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě se mezi čestnými hosty zúčastnil také náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 22. 2. 2008

 

České Švýcarsko je pohádka z kamene

 

Kulturní i přírodní dědictví jediného Národního parku na území Ústeckého kraje, Českého Švýcarska na Děčínsku, představuje dokumentární film Pohádka z kamene. Jeho premiérového promítání v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě dne 21. února 2008 se mezi čestnými hosty zúčastnil také náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka. „Národní park České Švýcarsko je unikátní lokalitou a nejen v evropském měřítku. V tuto chvíli mám proti vám jednu výhodu. Film, který za chvíli uvidíte, jsem již viděl a musím říct, že je naprosto úžasný. Jeho část zhlédl i prezident Václav Klaus při slavnostním zahajování činnosti Domu Českého Švýcarska (pozn. 16.10.2007) a jeho pochvalu jsme již slyšeli. A byla zasloužená, krásy této části Ústeckého kraje jsou v tomto dokumentu zachyceny skutečně působivým způsobem a velmi mě těší, že je uvidí milovníci přírody z celého světa,“ uvedl ve své řeči před premiérovým promítáním zástupce hejtmana.

Dokument Pohádka z kamene zachycuje jedinečné přírodní a architektonické dědictví oblasti mezi metropolemi Prahou a Drážďany. Film je dalším výsledkem česko – německé přeshraniční spolupráce v úsilí o rozvoj cestovního ruchu v turistickém regionu Českosaské Švýcarsko, které zaštiťují společnosti České Švýcarsko, obecně prospěšná společnost a Turistický svaz Saské Švýcarsko působící v SRN. Po české premiéře má být dokument zařazen do nabídky televizí v SRN, USA, v Japonsku nebo v Austrálii. České Švýcarsko, o. p. s. a Turistický svaz Saské Švýcarsko předpokládají, že jej uvidí až 150 milionů diváků z celého světa. 

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

Dům Českého Švýcarska, Křinické náměstí 1161/10, Krásná Lípa 407 46
Dům Českého Švýcarska, Křinické náměstí 1161/10, Krásná Lípa 407 46

Radek Vonka si prohlédl i expozici o národním parku, umístěnou v Domě Českého Švýcarska
Radek Vonka si prohlédl i expozici o národním parku, umístěnou v Domě Českého Švýcarska


"Uvidíte film o evropsky výjimečné lokalitě," uvedl film Pohádka z kamene Radek Vonka

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 22.2.2008 / 27.2.2008 | Zveřejnit od-do: 22.2.2008-22.3.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém