Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Cyklostezky > Cyklotrasy v ÚK

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 391 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 -15- 16  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
4.5.2011Piráti z Labibiku zajali ředitele Labské paroplavební společnosti
Zcela neočekávaně dopadla první plavba lodě Porta Bohemica 2 v letošní sezóně. Poklidnou plavbu po Labi z Litoměřic do Velkých Žernosek, které přál dobrý vítr a jarní slunce, narušili strašní piráti z Labibiku v čele se svým kapitánem Šek Berou. Vše ale mělo šťastný konec…
RNDr. Zdeněk Rytíř
3.5.2011Žáci z Pirny přijedou na stáž na Krajský úřad
Ve druhé polovině května 2011 přijedou dva žáci z česko-německého gymnázia v Pirně na Krajský úřad do Ústí nad Labem, kde absolvují povinnou stáž. Jejich pracovištěm se na 14 dní stane odbor regionálního rozvoje, který spadá pod působnost radního Radka Vonky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.4.2011Šluknovsko se představí zástupcům cestovních kanceláří a médií
V roce 2011 na podporu cestovního ruchu v Ústeckém kraji pořádá agentura Czech Tourism ve spolupráci s Ústeckým krajem tři novinářské cesty (press tripy), které jsou určené pouze pro zástupce cestovních kanceláří a zástupce médií. Šluknovsko se představí 4. 5. 2011 na prvním z nich v jarním kabátě.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.4.2011Cestovatelský časopis Všudybyl: Brána do Čech – Ústecký kraj
Časopis pro podporu průmyslu cestovního ruchu Všudybyl představil ve svém posledním vydání projekt Ústeckého kraje k rozvoji cestovního ruchu „Brána do Čech“. Rozhovor pro časopis poskytl radní pro cestovní ruch Ústeckého kraje Radek Vonka v Litoměřicích, kde se v březnu konala konference o regionálním cestovním ruchu „Stop and Stay“.
RNDr. Zdeněk Rytíř
4.4.2011Chrám chmele a piva v Žatci ve finále soutěže EDEN
Pátý ročník prestižní soutěže Evropské komise o excelentní turistickou destinaci EDEN zná své finalisty. Ústředním tématem letošního ročníku je obnova hmotného dědictví. Do soutěže se zapojily destinace, jež na svém území přebudovaly bývalé továrny, pivovary, vojenské skanzeny, či úzkokolejky na turistické atraktivity. Z rekordního počtu 26 přihlášených zvolila osmičlenná porota pět destinací, které postupují do finále. Ve hře tak zůstávají Králický Sněžník, Mikroregion Kahan, destinace Orlické hory a Podorlicko, Slovácko a Žatecko.
RNDr. Zdeněk Rytíř
31.3.2011Plánujete dovolenou? Leťte z drážďanského letiště!
Ve středu 30. 3. 2011 představilo letiště Dresden International v ústeckém hotelu Vladimir na tiskové konferenci svůj letní letový plán včetně výhodných nabídek a novinek pro české turisty. Za drážďanské letiště hovořili jednatel Dr. Michael Hupe a vedoucí PR a marketingu Petra Siebert, na jejichž pozvání se konference zúčastnil i radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
RNDr. Zdeněk Rytíř
28.3.2011Brána do Čech na konferenci Stop and Stay
Třetí ročník konference o regionálním cestovním ruchu Stop and Stay s letošním mottem „Nevymýšlejte vymyšlené“ proběhl ve dnech 24.-25.3.20011 v nově zrekonstruovaném Gotickém hradu v Litoměřicích.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.3.2011Ústecký kraj oslovil německé turisty
V Berlíně proběhl pod záštitou České centrály cestovního ruchu Czechtourism tradiční veletrh cestovního ruch ITB Berlin.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.3.2011Hnědé cedule navigují turisty
Projekt s názvem „Kulturně turistické značení na dálnicích a silnicích Ústeckého kraje“, který přinese známé hnědé cedule informující o památkách a zajímavostech v celém Ústeckém kraji, v těchto dnech končí osazováním posledních z nich. Smyslem těchto cedulí je propagovat turistické cíle, upozornit na ně při průjezdu danou oblastí a zkvalitnit tak orientaci nejen návštěvníků, ale i místních obyvatel.
Mgr. Magdalena Hanáčková
16.3.2011Letiště Dresden International: Další možnost prezentace Ústeckého kraje
Mezinárodní letiště v Drážďanech, Dresden International, oslovilo Ústecký kraj s nabídkou vzájemné užší spolupráce v oblasti cestovního ruchu. Drážďany navštívil včera radní Ústeckého kraje Radek Vonka.
Mgr. Zbyněk Šebesta
16.3.2011Labská stezka – vítáme jaro na kole
Deset dní po astronomickém příchodu jara, tedy ve čtvrtek 31. 3. 2011, proběhne slavnostní otevření dalšího úseku Labské cyklostezky.
Mgr. Magdalena Hanáčková
15.3.2011Jarní rozhlédnutí z Kohoutu
Do rodiny zpřístupněných turistických rozhleden na Děčínsku se 16.4.2011 v 10:00 slavnostně vrátí opravená rozhledna Kohout v katastru obce Valkeřice, poblíž Benešova nad Ploučnicí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.3.2011Turistický spolek Saské Švýcarsko oslavil 20. narozeniny
V sobotu 5. 3. 2011 oslavil Turistický spolek Saské Švýcarsko (TSSŠ) jubilejní 20. výročí od svého založení. Jedná se o první turistický spolek založený v Sasku po roce 1989. Jeho náplní je veškerá činnost související s cestovním ruchem v této lokalitě a samozřejmě spolupráce s Českým Švýcarskem na naší straně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2011Dolní Poohří – poslední stavební kámen Brány do Čech – se dočká své destinační agentury
V souvislosti s novou strategií a managementem cestovního ruchu v Ústeckém kraji vznikají postupně čtyři destinační agetury. Brána do Čech, průvodní projekt nové strategie, dělí území kraje na čtyři turistické regiony: České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří. Každá z oblastí má, nebo bude mít destinační agenturu jako hlavní manažerskou jednotku pro veškeré aktivity související s cestovním ruchem v dané oblasti. V této chvíli pracují nebo jsou krátce po založení destinační agentury České Švýcarsko, Krušné hory a České středohoří.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2011Rozvoj kraje: Představitelé Ústeckého kraje se sešli s místními akčními skupinami
Představitelé kraje se dne 15. 2. 2011 setkali se zástupci místních akčních skupin (MAS). Krajské sdružení Národní sítě MAS ČR v Ústeckém kraji na společném setkání s radním pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radkem Vonkou a vedoucí odboru regionálního rozvoje Zuzanou Kadlecovou prodiskutovali svou činnost za uplynulý rok.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.2.2011Brána do Čech: veletrh cestovního ruchu v Hamburku zahájen
Ve středu 9. února byl zahájen veletrh cestovního ruchu „Reisen Hamburg 2011“. Ústecký kraj se v Hamburku bude až do neděle 13. února prezentovat na vlastním stánku pod záštitou CzechTourismu. Naším hlavním motivem je projekt Ústecký kraj – Brána do Čech.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.2.2011Ústecký kraj na veletrzích v Hamburku a v Praze
Podporovat rozvoj cestovního ruchu a nabízet turistům i odborníkům a touroperátorům nejzajímavější místa našeho kraje, to je smyslem prezentace Ústeckého kraje na řadě tuzemských i zahraničních veletrzích cestovního ruchu. Tento týden budeme v Hamburku a v Praze!
Mgr. Zbyněk Šebesta
7.2.2011Mladí hokejisté z Ústí nad Labem a Drážďan zahájili zápasem přeshraniční projekt
V rámci programu Cíl3 „Přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko" byl v neděli 30. 1. 2011 slavnostně zahájen projekt "Ze středového kruhu kluziště na obě strany hranice a možná i dále".
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.1.2011Brána do Čech na veletrhu v Drážďanech
Nedávno se projekt Ústeckého kraje na podporu cestovního ruchu a turistiky Brána do Čech prezentoval na brněnském veletrhu REGIONTOUR 2011, kde získal ocenění za nejlepší webový portál, a už zamířil na další. Tentokrát se krásy našeho regionu představují v Drážďanech, kde se veletrh koná tento víkend od 28. do 30. ledna. Prohlédněte si fotografie.
Mgr. Alena Tichá
27.1.2011Ústecký kraj a Lázně Teplice: Udělali jsme další významný krok k podpoře rozvoje turismu
Ústecký kraj navázal ještě užší spolupráci s klíčovým subjektem cestovního ruchu – Lázněmi Teplice a. s. Radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka na schůzce s generálním ředitelem lázní Radkem Popovičem domluvili řadu důležitých a konkrétních kroků.
Mgr. Alena Tichá
18.1.2011Brána do Čech je nejlepší turistický web, ten je součástí nové image Ústeckého kraje
Na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR v Brně, který se konal v polovině ledna 2011, získal Ústecký kraj prestižní ocenění - první místo v kategorii Nejlepší turistický portál Velká cena cestovního ruchu patří k doprovodným programům veletrhu REGIONTOUR. První tři místa se vyhlašují v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář a Nejlepší elektronický newsletter.
Mgr. Alena Tichá
14.1.2011Brána do Čech Ústeckého kraje získala na veletrhu REGIONTOUR prestižní ocenění
Hned první den se na veletrhu cestovního ruchu a turistiky REGIONTOUR 2011, který až do neděle ovládá brněnské výstaviště, vyhlašovali vítězové jednotlivých kategorií Velké ceny cestovního ruchu. Zúčastnil se jich i Ústecký kraj, který bodoval se svým unikátním projektem na podporu turismu Brána do Čech.
Mgr. Alena Tichá
10.1.2011Veletrhy cestovního ruchu odstartoval kraj v Chemnitz
Ve dnech 7. až 9. ledna 2011 probíhal v Chemnitz (Sasko) veletrh cestovního ruchu „Chemnitzer ReiseMarkt“. Ústecký kraj se prezentoval pod záštitou České centrály cestovního ruchu společně s městem Ústí nad Labem, Libereckým krajem, Destinační společností Východní Čechy a Léčebnými lázněmi Mariánské lázně a. s. Na veletrh se přišlo podívat více než 11 000 návštěvníků především z Německa.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.1.2011Ústecký kraj představí na brněnském veletrhu své krásy
Ústecký kraj bude letos opět součástí veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR, který se odehraje příští týden od 13. do 16. ledna na brněnském výstavišti. Na jubilejním dvacátém ročníku se krajský tým zaměří především na propagaci nového unikátního projektu na podporu turistiky v Ústeckém kraji Brána do Čech, v jehož stylu se ponese celý stánek.
Mgr. Alena Tichá
5.1.2011Krajina Labských pískovců je na německých poštovních známkách
Od ledna roku 2011 je v oběhu téměř 7 milionů nových poštovních známek s motivem Poutníka nad mořem mlh (orig. Der Wanderer über dem Nebelmeer) od německého malíře Caspara Davida Friedricha.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 391 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 -15- 16  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém