Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Statistické šetření > Data

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 330 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 -13- 14  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
15.3.2011Jarní rozhlédnutí z Kohoutu
Do rodiny zpřístupněných turistických rozhleden na Děčínsku se 16.4.2011 v 10:00 slavnostně vrátí opravená rozhledna Kohout v katastru obce Valkeřice, poblíž Benešova nad Ploučnicí.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.3.2011Turistický spolek Saské Švýcarsko oslavil 20. narozeniny
V sobotu 5. 3. 2011 oslavil Turistický spolek Saské Švýcarsko (TSSŠ) jubilejní 20. výročí od svého založení. Jedná se o první turistický spolek založený v Sasku po roce 1989. Jeho náplní je veškerá činnost související s cestovním ruchem v této lokalitě a samozřejmě spolupráce s Českým Švýcarskem na naší straně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2011Dolní Poohří – poslední stavební kámen Brány do Čech – se dočká své destinační agentury
V souvislosti s novou strategií a managementem cestovního ruchu v Ústeckém kraji vznikají postupně čtyři destinační agetury. Brána do Čech, průvodní projekt nové strategie, dělí území kraje na čtyři turistické regiony: České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří. Každá z oblastí má, nebo bude mít destinační agenturu jako hlavní manažerskou jednotku pro veškeré aktivity související s cestovním ruchem v dané oblasti. V této chvíli pracují nebo jsou krátce po založení destinační agentury České Švýcarsko, Krušné hory a České středohoří.
RNDr. Zdeněk Rytíř
17.2.2011Rozvoj kraje: Představitelé Ústeckého kraje se sešli s místními akčními skupinami
Představitelé kraje se dne 15. 2. 2011 setkali se zástupci místních akčních skupin (MAS). Krajské sdružení Národní sítě MAS ČR v Ústeckém kraji na společném setkání s radním pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radkem Vonkou a vedoucí odboru regionálního rozvoje Zuzanou Kadlecovou prodiskutovali svou činnost za uplynulý rok.
RNDr. Zdeněk Rytíř
10.2.2011Brána do Čech: veletrh cestovního ruchu v Hamburku zahájen
Ve středu 9. února byl zahájen veletrh cestovního ruchu „Reisen Hamburg 2011“. Ústecký kraj se v Hamburku bude až do neděle 13. února prezentovat na vlastním stánku pod záštitou CzechTourismu. Naším hlavním motivem je projekt Ústecký kraj – Brána do Čech.
Mgr. Zbyněk Šebesta
8.2.2011Ústecký kraj na veletrzích v Hamburku a v Praze
Podporovat rozvoj cestovního ruchu a nabízet turistům i odborníkům a touroperátorům nejzajímavější místa našeho kraje, to je smyslem prezentace Ústeckého kraje na řadě tuzemských i zahraničních veletrzích cestovního ruchu. Tento týden budeme v Hamburku a v Praze!
Mgr. Zbyněk Šebesta
7.2.2011Mladí hokejisté z Ústí nad Labem a Drážďan zahájili zápasem přeshraniční projekt
V rámci programu Cíl3 „Přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko" byl v neděli 30. 1. 2011 slavnostně zahájen projekt "Ze středového kruhu kluziště na obě strany hranice a možná i dále".
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.1.2011Brána do Čech na veletrhu v Drážďanech
Nedávno se projekt Ústeckého kraje na podporu cestovního ruchu a turistiky Brána do Čech prezentoval na brněnském veletrhu REGIONTOUR 2011, kde získal ocenění za nejlepší webový portál, a už zamířil na další. Tentokrát se krásy našeho regionu představují v Drážďanech, kde se veletrh koná tento víkend od 28. do 30. ledna. Prohlédněte si fotografie.
Mgr. Alena Tichá
27.1.2011Ústecký kraj a Lázně Teplice: Udělali jsme další významný krok k podpoře rozvoje turismu
Ústecký kraj navázal ještě užší spolupráci s klíčovým subjektem cestovního ruchu – Lázněmi Teplice a. s. Radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka na schůzce s generálním ředitelem lázní Radkem Popovičem domluvili řadu důležitých a konkrétních kroků.
Mgr. Alena Tichá
18.1.2011Brána do Čech je nejlepší turistický web, ten je součástí nové image Ústeckého kraje
Na veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR v Brně, který se konal v polovině ledna 2011, získal Ústecký kraj prestižní ocenění - první místo v kategorii Nejlepší turistický portál Velká cena cestovního ruchu patří k doprovodným programům veletrhu REGIONTOUR. První tři místa se vyhlašují v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář a Nejlepší elektronický newsletter.
Mgr. Alena Tichá
14.1.2011Brána do Čech Ústeckého kraje získala na veletrhu REGIONTOUR prestižní ocenění
Hned první den se na veletrhu cestovního ruchu a turistiky REGIONTOUR 2011, který až do neděle ovládá brněnské výstaviště, vyhlašovali vítězové jednotlivých kategorií Velké ceny cestovního ruchu. Zúčastnil se jich i Ústecký kraj, který bodoval se svým unikátním projektem na podporu turismu Brána do Čech.
Mgr. Alena Tichá
10.1.2011Veletrhy cestovního ruchu odstartoval kraj v Chemnitz
Ve dnech 7. až 9. ledna 2011 probíhal v Chemnitz (Sasko) veletrh cestovního ruchu „Chemnitzer ReiseMarkt“. Ústecký kraj se prezentoval pod záštitou České centrály cestovního ruchu společně s městem Ústí nad Labem, Libereckým krajem, Destinační společností Východní Čechy a Léčebnými lázněmi Mariánské lázně a. s. Na veletrh se přišlo podívat více než 11 000 návštěvníků především z Německa.
RNDr. Zdeněk Rytíř
6.1.2011Ústecký kraj představí na brněnském veletrhu své krásy
Ústecký kraj bude letos opět součástí veletrhu cestovního ruchu REGIONTOUR, který se odehraje příští týden od 13. do 16. ledna na brněnském výstavišti. Na jubilejním dvacátém ročníku se krajský tým zaměří především na propagaci nového unikátního projektu na podporu turistiky v Ústeckém kraji Brána do Čech, v jehož stylu se ponese celý stánek.
Mgr. Alena Tichá
5.1.2011Krajina Labských pískovců je na německých poštovních známkách
Od ledna roku 2011 je v oběhu téměř 7 milionů nových poštovních známek s motivem Poutníka nad mořem mlh (orig. Der Wanderer über dem Nebelmeer) od německého malíře Caspara Davida Friedricha.
RNDr. Zdeněk Rytíř
23.12.2010Projekt YURA aneb elixír mládí pro Ústecký kraj
Projekt YURA se zabývá rekvalifikacemi a dalšími aktivitami zvyšujícími počet mladých odborníků, kteří mohou být využiti v lokálním i regionálním průmyslu. Umožňuje konkrétní spolupráci mezi školami a průmyslem.
Mgr. Zbyněk Šebesta
22.12.2010Rozvoj venkova: Ústecký kraj pomáhá mikroregionům
V prosinci 2010 byl na odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Ústeckého kraje spuštěn nový internetový portál s názvem „Portál rozvoje venkova“. Záměrem portálu je vytvořit platformu pro výměnu informací a zkušeností obcí a mikroregionů.
RNDr. Zdeněk Rytíř
21.12.2010Co nového v novém roce? Turisté, máte se na co těšit!
Přání všeho nejlepšího do roku 2011 a pozvánka na výlet do Ústeckého kraje od radního pro cestovní ruch Radka Vonky nejen pro turisty. V novém roce bude pro návštěvníky Ústeckého kraje čekat řada novinek.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.12.2010Poznámka k rozvoji turismu v kraji: Zlato se třpytí, ale chléb zasytí
Nedávno byl v tisku uveřejněn článek o Tomiu Okamurovi, který před mosteckými studenty hodnotil místní cestovní ruch a údajně nešetřil kritikou. Známý podnikatel hodnotí věc logicky, ale v mnoha bodech se mýlí, ačkoliv je považován za odborníka přes cestovní ruch.
RNDr. Zdeněk Rytíř
15.12.2010Pozvánka na staročeské Vánoce v Oseku
Město Osek a Informační turistické centrum Osek vás srdečně zvou na výstavu Staročeské Vánoce. Výstava se uskuteční ve dnech 18.–19. prosince od 10 do 17 hodin v prostorách galerie ITC.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.12.2010Projekt „Praotec Čech“ zná svého vítěze v soutěži pro děti
Výherce soutěže pro děti, který probíhal v rámci projektu cestovního ruchu Ústeckého kraje „Vydejte se po stopách praotce Čecha“, si dnes převzal cenu na Krajském úřadu Ústeckého kraje. Je jím desetiletý školák z Prahy Vladimír Mixa, který se o projektu „Praotec Čech“ dozvěděl ve škole od své učitelky.
RNDr. Zdeněk Rytíř
7.12.2010CzechTourism chválí Bránu do Čech
Dne 6. prosince 2010 byl České centrále cestovního ruchu v Praze představen projekt Ústeckého kraje Brána do Čech. Radek Vonka, radní pro cestovní ruch a regionální rozvoj, představil řediteli CzechTourismu Rostislavu Vondruškovi a náměstkovi ministra pro místní rozvoj Michalu Janebovi unikátní projekt pro rozvoj cestovního ruchu v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.12.2010Potvrzeno: Nejlevnější lyžařské středisko Evropy leží v Ústeckém kraji
Zimní sezóna se rozjíždí a lyžaři hledají nejlepší a nejvýhodnější střediska. Není nad čím dlouho přemýšlet. Podle serveru aktualne.cz jsou nejlevnějším lyžařským centrem Klíny v Ústeckém kraji.
RNDr. Zdeněk Rytíř
24.11.2010Praotec Čech stále kráčí Ústeckým krajem
Jistě jste zaregistrovali projekt Ústeckého kraje „Vydejte se po stopách praotce Čecha“, který prostřednictvím míst národního významu spojených s počátky české státnosti podporuje rozvoj cestovního ruchu v kraji. Že ne? Tak si otevřete stránky www.praoteccech.cz.
RNDr. Zdeněk Rytíř
19.11.2010UNESCO: nová šance pro Českosaské Švýcarsko
Jedna z nejcennějších přírodních dominant Evropy usiluje o zápis na seznam Světového dědictví UNESCO. Dne 18. listopadu 2010 jednali představitelé Českého i Saského Švýcarska na společné konferenci ohledně šancí na zápis tohoto jedinečného přeshraničního národního parku na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO.
RNDr. Zdeněk Rytíř
16.11.2010Že klesá turistická návštěvnost? Ústecký kraj má eso v rukávu!
Před několika dny byly otištěny zprávy o klesající návštěvnosti Ústeckého kraje. Návštěvnost ovšem neklesá jen tady, tento trend byl zaznamenán i v dalších krajích. Svůj díl na statistikách nese hlavně nepříznivá ekonomická situace a ničivé povodně na mnoha místech v republice.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 330 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 -13- 14  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Cestovní ruch a turistika

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Pavel Grund

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém