Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Statistické šetření > Data

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 337 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 14  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
31.3.2015Konference Stop and Stay letos zavítá do Kadaně
Regionální konference cestovního ruchu Stop and Stay se stěhuje dál proti proudu řeky Ohře, do královského města Kadaň. Sedmý ročník dvoudenní akce bude probíhat 29. a 30. dubna v kadaňské Střelnici. Motto letošního ročníku zní: Historie měst nás spojuje.
Ing. Lucie Dosedělová
27.3.2015Zahájení turistické sezony 2015 v Ústeckém kraji
Ústecký kraj v letošním roce směřuje své propagační aktivity ke dvěma stěžejním akcím, které se konají pod jeho záštitou. Podpora cestovního ruchu bude i nadále praktikována prostřednictvím čtyř destinačních agentur Ústeckého kraje, Českého Švýcarska o.p.s., Českého středohoří, Krušných hor a Dolního Poohří.
Ing. Lucie Dosedělová
5.3.2015Destinační agentura Krušné hory představí svůj program na rok 2015
Dne 24. března se setkají pracovníci turistických a informačních center na Klínech, kde bude představen program destinační agentury Krušné hory na rok 2015. Diskutovat se bude především o projektech týkajících se této oblasti. Destinační agentura se také prezentovala v lednu a únoru na veletrzích cestovního ruchu v Praze a Drážďanech.
Mgr. Markéta Flochová
3.3.2015Rok 2015 v Dolním Poohří bude rokem velkých výročí
Několik významných výročí si v letošním roce budou připomínat historická sídla v Dolním Poohří. Celý rok bude zámek Nový Hrad v Jimlíně návštěvníkům představovat svou 550 let dlouhou historii, v Žatci připomenou, že uplyne 750 let od udělení privilegií městu a Louny se sérií akcí připojí k celorepublikovým připomínkám výročí upálení Mistra Jana Husa. A slavit bude i samotná řeka Ohře.
Ing. Lucie Dosedělová
23.2.2015Ústecký kraj znovu zabodoval se svou expozicí na veletrhu Holiday World
Už od roku 2002 se Ústecký kraj pravidelně prezentuje zájemcům o cestování na Středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Letos v rámci veletrhu představitelé Ústeckého kraje a statutárního města Děčína spolu s královéhradeckými kolegy podepsali smlouvu o partnerství v marketingu mezinárodního produktu Labská stezka.
Ing. Lucie Dosedělová
29.1.2015Oslavy výročí řeky Ohře už mají své logo
Oslavy 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři, které budou probíhat v roce 2015 po celé délce toku, už mají své logo. Vytvořila ho studentka střední školy ze Štětí. Organizační tým již také představil termíny hlavních akcí oslav. Největší slavnost věnovaná řece Ohři se plánuje na červen do Kadaně.
RNDr. Zdeněk Rytíř
29.1.2015Cyklostezky Ústeckého kraje využívají tisíce lidí
Ústeckým krajem vedou desítky kilometrů cyklostezek. Efektivnost vynaložených peněz na výstavbu cyklostezek je ověřována také prostřednictvím automatického monitoringu pohybu lidí po Labské cyklostezce a Krušnohorské magistrále. Sčítače jsou rozmístěny po celé délce dvou páteřních cyklostezek v Ústeckém kraji a objektivně monitorují pohyb cyklistů, bruslařů a pěších.
Mgr. Markéta Flochová
28.1.2015Ústecký kraj se představil v USA
Díky spolupráci Ústeckého kraje a česko-americké televize Czech American TV byly v prosinci 2014 odvysílány snímky Výlet z ptačí perspektivy a Brána do Čech, které ukazují turistické zajímavosti Ústeckého kraje. Snímky měly velký úspěch u krajanů s českým původem a zejména u diváků, kteří chtějí Českou republiku navštívit v následujících letech.
Mgr. Markéta Flochová
1.12.2014Ústecký kraj se bude prezentovat na EXPO Miláno 2015
Hejtman Oldřich Bubeníček podepsal spolu s generálním komisařem účasti České republiky na světové výstavě EXPO Miláno 2015 Jiřím Potužníkem smlouvu o spolupráci. Ta zajistí Ústeckému kraji prostor pro vlastní prezentaci na této výstavě během dvou týdnů v srpnu 2015. Téma expozice Ústeckého kraje je Láska a Příroda.
Mgr. Magdalena Hanáčková
30.10.2014Veletrh Tour salon 2014 v Poznani potvrdil zvýšený zájem polských turistů o Ústecký kraj
Ústecký kraj v letošním roce rozšířil účast na veletrzích cestovního ruchu o polskou Poznaň. Statistiky, ale i poznatky provozovatelů turistických atraktivit a hoteliérů Ústeckého kraje ukázaly, že i letošním roce stejně jako vloni si polští turisté oblíbili nové destinace České republiky. Na Tour salonu se naši sousedé z Polska seznámili se čtyřmi krajskými destinacemi, a to Českým Švýcarskem, Českým středohořím, Krušnými horami a Dolním Poohřím.
Ing. Lucie Dosedělová
23.10.2014Krajské školy navázaly spolupráci v polském Okresu Ostroda
Zástupci páteřních středních škol Ústeckého kraje navštívili na základě Smlouvy o spolupráci mezi Okresem Ostroda v Polsku a Ústeckým krajem potencionální partnery pro výměnné pobyty studentů středních škol přímo v Ostrodě. Výsledkem třídenní návštěvy je jedna podepsaná smlouva o partnerství a dohoda mezi dalšími školami.
Mgr. Magdalena Hanáčková
9.10.2014Konference o společném česko-německém marketingu Labské stezky
Ve středu 8. října byla v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje zahájena 7. česko-německá konference o marketingu Labské stezky v Česku a Německu. Pod záštitou Ústeckého kraje a Unie hospodářských komor Labe-Odra, Nadace Partnerství, krajů, měst a podnikatelského sektoru podél Labe, si během dvou dnů vyměnili účastníci zkušenosti ze společného marketingu nejpopulárnější dálkové stezky regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.10.2014Cyklostezkami Ústeckého kraje křižují mraky lidí
Krásy Ústeckého kraje můžete obdivovat nejen pěšky, autem nebo z koňského hřbetu, krajem vedou desítky kilometrů cyklostezek, díky kterým můžete aktivně poznávat celý region. Že finanční prostředky použité na vybudování cyklotras jsou efektivně vynaložené peníze, ověřil Ústecký kraj zakoupením automatických sčítačů, které monitorují a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.10.2014Chrám v Panenském Týnci na Lounsku je destinací roku
Dvě atraktivní lokality Dolního Poohří – nedostavěný chrám v Panenském Týnci a Chrám Chmele a Piva v Žatci – zabodovaly v soutěži DestinaCZE, vyhlášené letos podruhé agenturou Czechtourism. Absolutním vítězem a tedy destinací roku 2014 se s více než 22 tisíci hlasy stal Panenský Týnec, nejmagičtější místo Česka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.10.2014Nový cykloturistický produkt míří do finále!
Krušné hory neustále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a je tak ideálním místem pro objevování zapomenutých koutů pro pěší a především cyklisty.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.10.2014Ústecký kraj vydal katalog řemeslné výroby
Ústecký kraj podporuje rozvoj řemesel, místní ekonomiky a udržitelný cestovní ruch. Prvním krokem je vydání Katalogu řemeslné výroby.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.9.2014Polská delegace procestovala Ústecký kraj
Místostarostové polského okresu Ostróda přijali pozvání hejtmana Oldřicha Bubeníčka a během tří dní navštívili několik zajímavých míst v kraji. Setkali se nejen s představiteli kraje a samospráv, ale i středních škol a kulturních středisek. Zástupci pěti středních škol na konci října pojedou pro změnu do Polska, aby mohli osobně domluvit spolupráci s tamními školami.
Ing. Lucie Dosedělová
16.9.2014S Bránou do Čech až na stupně vítězů v Kazachstánu
Ze 17. mistrovství světa v radiovém orientačním běhu se vrátila česká výprava, která se zúčastnila měření sil nejlepších sportovců z téměř třiceti zemí celého světa v kazachstánském Burabayi. Z našeho kraje se i díky podpoře z Fondu Ústeckého kraje zúčastnil Jiří Suchý z Dubí ( oddíl AVZO Doubravka/Teplice ). Přivezl stříbrnou a bronzovou medaili ze dvou soutěží družstev, o které usilovalo v náročných podhorských zalesněných a skalnatých terénech při deštivém a až 4˚C chladném počasí nominovaných 30 závodníků v dané kategorii.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.8.2014Velvyslanec Běloruska přijel Ústeckému kraji nabídnout spolupráci
Na návštěvu do Ústí nad Labem zavítal mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Běloruské republiky Vasilij Mikhajlovič Markovič. Velvyslanec přijal pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, ten také spolu s krajským radním Janem Szántó velvyslance přivítal na půdě krajského úřadu. Po krátké diskuzi o aktuálních tématech z obou oblastí následoval společný oběd na ústeckém zámečku Větruše.
Ing. Lucie Dosedělová
26.8.2014Vitráže z Podbořanska budou reprezentovat kraj na EXPO 2015
Rozměrná vitráž s motivem Brány Čech - Porty Bohemica, chmele a vína bude reprezentovat Ústecký kraj na výstavě EXPO 2015 v Miláně. Vzniká v dílnách sklářské firmy Skloart v Lubenci na Podbořansku. Mezinárodní výstava EXPO začne v italském Miláně v květnu příštího roku. Český modulový pavilon podle návrhu architektonického studia Chybik&Krystof se začne stavět již v září.
Ing. Lucie Dosedělová
29.7.2014Polský tým navštívil farmářské trhy
Projektový tým Central Markets uspořádal druhou studijní cestu pro své projektové partnery z polského města Krakov. Cílem společného setkání zástupců Ústeckého kraje s polskými partnery bylo vzájemné předání zkušeností s pořádáním a propagací farmářských trhů, a to jak v Ústeckém kraji tak i v polském městě. Jednání se zúčastnil i první náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
3.7.2014České středohoří je země hradů, ukazuje unikátní výstava
Slavnostní vernisáží za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka byla zahájena na Staré radnici v Lovosicích výstava o hradech Českého středohoří. Návštěvníci si mohou prohlédnout 3D modely a seznámit se s unikátní přehlídkou hradů, zřícenin a tvrzí, které doplňují přírodní krásy v lokalitě. Výstava je přístupná po celý červenec.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.6.2014Navštivte běžně nepřístupná místa obory Fláje
Lesní prostředí, zajímavosti myslivosti i běžnou práci v lese, to vše představí lesní pedagogové obory Fláje na Dnech otevřených bran. Návštěvníci si budou moci projít lesní stezky, kam je běžně vstup zakázán, užít hned třikrát. Jeden den bude patřit žákům základních škol a gymnázií a seniorům, na začátku července jsou pak připraveny i speciální dny s programem pro rodiny s dětmi a turisty.
Ing. Lucie Dosedělová
16.6.2014Tradiční výrobna nožů představí své umění
V Mikulášovicích, nejznámějším městě s historií výroby nožů v Ústeckém kraji, se uskuteční už třetí ročník nožířských slavností. Továrna Mikov otevře v neděli 22. června brány svého provozu veřejnosti. Zdarma se návštěvníci podívají do Muzea nožířské tradice a těšit se mohou i na další doprovodný program.
Ing. Lucie Dosedělová
11.6.2014Hlasujte pro Dolní Poohří v soutěži DestinaCZe
Hned dvě úžasné lokality zastupují Dolní Poohří v soutěži nekrásnějších míst v Česku. Do finále druhého ročníku soutěže DestinaCZe, vyhlášeného agenturou CzechTourism, se probojovaly dva chrámy – chmelový v Žatci a nedostavěný v Panenském Týnci na Lounsku. O vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř

Zobrazeno je 25 z celkem 337 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5- 6 7 8 9 ... 14  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém