Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Statistické šetření > Data

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 344 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 14  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
27.8.2014Velvyslanec Běloruska přijel Ústeckému kraji nabídnout spolupráci
Na návštěvu do Ústí nad Labem zavítal mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Běloruské republiky Vasilij Mikhajlovič Markovič. Velvyslanec přijal pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, ten také spolu s krajským radním Janem Szántó velvyslance přivítal na půdě krajského úřadu. Po krátké diskuzi o aktuálních tématech z obou oblastí následoval společný oběd na ústeckém zámečku Větruše.
Ing. Lucie Dosedělová
26.8.2014Vitráže z Podbořanska budou reprezentovat kraj na EXPO 2015
Rozměrná vitráž s motivem Brány Čech - Porty Bohemica, chmele a vína bude reprezentovat Ústecký kraj na výstavě EXPO 2015 v Miláně. Vzniká v dílnách sklářské firmy Skloart v Lubenci na Podbořansku. Mezinárodní výstava EXPO začne v italském Miláně v květnu příštího roku. Český modulový pavilon podle návrhu architektonického studia Chybik&Krystof se začne stavět již v září.
Ing. Lucie Dosedělová
29.7.2014Polský tým navštívil farmářské trhy
Projektový tým Central Markets uspořádal druhou studijní cestu pro své projektové partnery z polského města Krakov. Cílem společného setkání zástupců Ústeckého kraje s polskými partnery bylo vzájemné předání zkušeností s pořádáním a propagací farmářských trhů, a to jak v Ústeckém kraji tak i v polském městě. Jednání se zúčastnil i první náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
3.7.2014České středohoří je země hradů, ukazuje unikátní výstava
Slavnostní vernisáží za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka byla zahájena na Staré radnici v Lovosicích výstava o hradech Českého středohoří. Návštěvníci si mohou prohlédnout 3D modely a seznámit se s unikátní přehlídkou hradů, zřícenin a tvrzí, které doplňují přírodní krásy v lokalitě. Výstava je přístupná po celý červenec.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.6.2014Navštivte běžně nepřístupná místa obory Fláje
Lesní prostředí, zajímavosti myslivosti i běžnou práci v lese, to vše představí lesní pedagogové obory Fláje na Dnech otevřených bran. Návštěvníci si budou moci projít lesní stezky, kam je běžně vstup zakázán, užít hned třikrát. Jeden den bude patřit žákům základních škol a gymnázií a seniorům, na začátku července jsou pak připraveny i speciální dny s programem pro rodiny s dětmi a turisty.
Ing. Lucie Dosedělová
16.6.2014Tradiční výrobna nožů představí své umění
V Mikulášovicích, nejznámějším městě s historií výroby nožů v Ústeckém kraji, se uskuteční už třetí ročník nožířských slavností. Továrna Mikov otevře v neděli 22. června brány svého provozu veřejnosti. Zdarma se návštěvníci podívají do Muzea nožířské tradice a těšit se mohou i na další doprovodný program.
Ing. Lucie Dosedělová
11.6.2014Hlasujte pro Dolní Poohří v soutěži DestinaCZe
Hned dvě úžasné lokality zastupují Dolní Poohří v soutěži nekrásnějších míst v Česku. Do finále druhého ročníku soutěže DestinaCZe, vyhlášeného agenturou CzechTourism, se probojovaly dva chrámy – chmelový v Žatci a nedostavěný v Panenském Týnci na Lounsku. O vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.6.2014Sčítače návštěvnosti Labské stezky na nových místech
Přes Ústecký kraj vede jeden z fenoménů šetrné dopravy a aktivní turistiky – Labská stezka. Aby prokázal efektivní využití finanční prostředků při jejím budování, zakoupil Ústecký kraj v rámci projektu Turistika bez hranic tři automatické sčítače, které monitorují pohyb na Labské stezce a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších. Teď se ščítače přesouvají na jiné místo, aby zajistily maximální objektivitu získaných dat.
Ing. Lucie Dosedělová
27.5.2014Rozhledna na Vlčí hoře oslavila narozeniny
Už 125 let zdobí Vlčí horu rozhledna, která se díky péči dobrovolníků a partnerů opět vrátila na výsluní. Významné jubileum si nedaleko Krásné Lípy, v srdci Národního parku České Švýcarsko, připomněli turisté včetně hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. PROHLÉDNĚTE SI VIDEO
Mgr. Alena Tichá
19.5.2014Ústecký kraj představil Bránu do Čech na veletrhu cestovního ruchu v Trenčíně
Slovenský Trenčín se již potřetí stal ve dnech 16. až 18. května 2014 hostitelským městem veletrhu cestovního ruchu Region Tour Expo. Ústecký kraj zde prezentoval svou turistickou nabídku. Veletrh se uskutečnil pod záštitou slovenského ministra dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Jána Počiatka a velvyslankyně České republiky na Slovensku Livie Klausové. Stánek kraje byl součástí České centrály cestovního ruchu Czech Tourism.
Mgr. Alena Tichá
14.5.2014Zahájení sezóny 2014 na Labské stezce již tuto sobotu!
V sobotu 17. května mohou všichni milovníci kol slavnostně zahájit letošní sezónu na oblíbené cyklostezce podél řeky Labe. Hlavním lákadlem je kompletně dokončený úsek mezi Ústím nad Labem a Děčínem a právě v těchto dvou městech na návštěvníky čeká celodenní doprovodný program. Od 11 do 18 hodin se můžete zastavit buď v Cyklokempu Loděnice v Brné na Ústecku nebo v novém Cyklokempu pod Novým mostem v Děčíně.
Mgr. Alena Tichá
13.5.2014České Švýcarsko zve na první virtuální stezku
Již tuto sobotu 17. května začne turistům sloužit historicky první virtuální naučná stezka v Národním parku České Švýcarsko. Její název je „Příběh lesů Českého Švýcarska“. Zabývá se dějinami vývoje lesních společenstev na území parku, popisuje druhy stromů a změny ve složení lesa, ke kterým došlo kvůli zásahům člověka. Návštěvníci se tak dozví řadu zajímavostí nejen z historie, ale hlavně o přírodě Českého Švýcarska.
Mgr. Alena Tichá
7.5.2014Cyklostezka Ohře má nové webové stránky
Cyklistickou trasu podél řeky Ohře už si mohou výletníci naplánovat i z domova. Nové webové stránky provedou návštěvníky jednotlivými trasami podle náročnosti a délky. Nechybí ani tipy na turistické zajímavosti v okolí stezky.
Mgr. Alena Tichá
24.4.2014Letošní turistickou sezónu zahajuje České Švýcarsko tento víkend
Hned několik akcí na vás od pátku do neděle čeká na území národního parku. Slavnostní otevření další sezóny nabízí vyjížďku na elektrokolech, cyklistickou časovku, otevření nové rozhledny a turistické pochody za přírodními krásami. Stačí si jen vybrat…
Mgr. Alena Tichá
10.4.2014VIDEO UVNITŘ: Těšte se, turistická sezóna v Ústeckém kraji začíná!
Destinační agentury pracující na území Ústeckého kraje dnes představily své plány do turistické sezóny 2014 a pozvaly na nejbližší akce. Hlavní zahájení sezóny na Labské stezce se uskuteční 17. května 2014, jak připomněl Jan Szántó, radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.4.2014Louny mají nové informační centrum
Infocentrum na nové adrese už slouží návštěvníkům i samotným obyvatelům města. Přestěhovalo se do přízemí rohového domu, kde se v Lounech protíná Mírové náměstí a ulice Pražská. Informační centrum poznáte podle výrazné zelené barvy. A co zde naleznete za služby?
Mgr. Alena Tichá
7.4.2014Ústecký kraj představil své krásy v Německu
Od začátku letošního roku hned na několika německých veletrzích cestovního ruchu mohli návštěvníci projít Bránou do Čech a blíže se tak seznámit s naším regionem. Celé severozápadní a západní příhraničí je pro Ústecký kraj zdrojem potenciálních turistů. Zejména na krátkodobé pobyty, například na slavnosti, trhy a kulturní akce, přijíždějí návštěvníci právě z německého příhraničí.
Mgr. Alena Tichá
12.3.2014Labská stezka oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín
Již podesáté v řadě získala Labská stezka ocenění jako nejnavštěvovanější a nejoblíbenější cyklostezka v Německu. Letos toto ocenění, pravidelně předávané u příležitosti vyhlášení výsledků barometru cyklistiky a cykloturistiky RadReiseAnalyse a studie německého cykloklub ADFC, na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín převzal i český zástupce Labské stezky, vicepresident Evropské cyklistické federace z Nadace Partnerství, Daniel Mourek. Labská stezka se umístila s velkým náskokem (13% respondentů) před Mohanskou stezkou (6,4%) a stezkou podél Baltu (6,3%) či německou částí Dunajské stezky a Rýnskou stezkou.
Mgr. Magdalena Hanáčková
12.3.2014Magazínem Brána můžete nově listovat i na internetu
Letošní vydání magazínu Brána získáte v tištěné podobě opět na infocentrech po Ústeckém kraji, ale nově si ho můžete prohlédnout také elektronicky na internetu. Do online podoby byla navíc převedená i dvě předchozí čísla. Magazín vychází pravidelně před novou turistickou sezónou a informuje o novinkách a aktualitách z oblasti cestovního ruchu.
Mgr. Alena Tichá
3.3.2014Regionální řemeslníci se mohou prezentovat v nově vznikajícím katalogu
Ústecký kraj připravuje Katalog řemeslné výroby Ústeckého kraje. Má přispět k podpoře stávajících i začínajících drobných a malých podnikatelů, rozvoji místní ekonomiky a k udržitelnému cestovnímu ruchu. Do současné doby se přihlásilo několik desítek řemeslníků.
Mgr. Alena Tichá
27.2.2014Turisté objevují krásy Ústeckého kraje, dokazují to nejnovější čísla
Podle čerstvé zprávy Českého statistického úřadu navštívilo Ústecký kraj v posledním čtvrtletí roku 2013 téměř o pětinu více turistů než v roce 2012. Navíc ubytovací zařízení v našem regionu zaznamenala o více než sedm procent navýšený počet přenocování. To jsou čísla, která dokazují, že aktivity kraje v oblasti cestovního ruchu a propagace mají smysl.
Mgr. Alena Tichá
14.2.2014Na vlně zážitků po Dolním Poohří
Nový propagační materiál s názvem „Na vlně zážitků po Dolním Poohří“ vydala Destinační agentura Dolní Poohří na začátku letošního roku. Brožura slouží jako inspirace k návštěvě zajímavostí a to jak turistům, tak místním občanům. Na téměř třiceti stránkách se prezentuje dvanáct míst z oblasti Klášterecka, Kadaňska, Žatecka, Lounska, Postoloprtska, Podbořanska, Chomutovska a Jirkovska.
Mgr. Alena Tichá
28.1.2014Tisíce lidí projely v loňském roce Ústecký kraj po Labské stezce
Přes Ústecký kraj vede jeden z fenoménů šetrné dopravy a aktivní turistiky – Labská stezka. Aby kraj prokázal efektivní využití finančních prostředků při jejím budování, zakoupil v rámci projektu Turistika bez hranic tři automatické sčítače, které monitorují pohyb na stezce a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších. Díky získaným údajům lze konstatovat, že jen v sezóně 2013 stezku využilo více než 20 tisíc lidí.
Mgr. Alena Tichá
17.12.2013Ústecký kraj byl vidět v USA
Ústecký kraj navázal spolupráci s Česko-americkou televizí v USA, která odvysílala krátký film „Rodinný výlet na kole po Ústeckém kraji“. Patnáctiminutový snímek byl natočen v rámci projektu „Propagace rekultivovaných a revitalizovaných území v Ústeckém kraji“ a je pozvánkou na zajímavá místa Chomutovska, Mostecka, Teplicka a Ústecka.
Mgr. Alena Tichá
29.11.2013Nové regionální výrobky z Českosaského Švýcarska
V Krásné Lípě proběhlo již 6. kolo certifikace regionálních výrobků a mezi výrobky se značkou „Českosaské Švýcarsko regionální produkt“ tak nyní nově patří: Sýry, máslo a tvaroh z varnsdorfské mlékárny, velké dřevěné kostky z Jiřetína pod Jedlovou, Přírodní kozí sýr z Dolní Poustevny, Vinuté perle a šperky z vinutých perlí z Vysoké Lípy, Jemná přírodní kosmetika z Krásné Lípy.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 344 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 5 -6- 7 8 9 10 ... 14  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém