Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Statistické šetření > Data

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 340 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 14  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
22.1.2013Velká cena cestovního ruchu putuje do Českého Švýcarska
Ve dnech 17. až 20. ledna přivítalo brněnské výstaviště české i zahraniční aktéry cestovního ruchu, aby představili svou nabídku na tradičním veletrhu GO a Regiontour 2013. Ústecký kraj se prostřednictvím projektu Brána do Čech představil s novinkami na letošní turistickou sezonu.
Mgr. Alena Tichá
15.1.2013Rolling stones v Brně, aneb základní kameny čtyř destinací Ústeckého kraje se valí do Brna
Tradiční veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour 2013 se uskuteční od 17. do 20. ledna 2013 na brněnském výstavišti. Ústecký kraj se prostřednictvím projektu na podporu cestovního ruchu Brána do Čech představí s novinkami na letošní turistickou sezonu.
Mgr. Alena Tichá
10.12.2012Kam na lyže? No přece do Krušných hor!
Zimní sezona je v plném proudu a vy přemýšlíte, kam vyrazit na lyže tentokrát? Trefou do černého jsou Krušné hory. Pro někoho jsou již řadu let jasnou volbou, protože ho zde každý rok přivítá něco nového a spousta zábavy, pro jiného jsou Krušné hory nepopsaným listem papíru, který ovšem stojí za to popsat neopakovatelnými zážitky na sněhu.
Mgr. Alena Tichá
4.12.2012Brána do Čech prezentovala Ústecký kraj na veletrhu v Lipsku
Na konci listopadu probíhal na výstavišti v Lipsku mezinárodní veletrh cestovního ruchu Touristik & Caravaning 2012. Ústecký kraj představil svůj turistický potenciál prostřednictvím Brány do Čech v expozici, kterou zajišťovala organizace CzechTourism.
Mgr. Alena Tichá
3.12.2012Českosaské Švýcarsko chce být meziNárodním parkem
Správy chráněných území v Českosaském Švýcarsku na semináři „Na cestě k meziNárodnímu parku Českosaské Švýcarsko” v Bad Schandau/Sasko představily certifikát přeshraniční spolupráce Transboundary Parks, který jim letos udělila federace Europarc.
Mgr. Alena Tichá
28.11.2012Poznejte Krušné hory ze všech stran
Destinační agentura Krušné hory pokračuje v aktivní prezentaci Krušných hor. Během letošního podzimu vydala již druhý propagační materiál o své destinaci. Nejprve to byla mapa upravovaných běžeckých tras od Božího Daru po Telnici s přesahem na německou stranu, nyní vyšla další.
Mgr. Alena Tichá
15.11.2012Ústecký kraj dobyl pole cestovního ruchu díky Bráně do Čech
Ústecký kraj měl podle dat Českého statistického úřadu opět úspěšný rok. Hodnoty ukazatelů dokumentující vývoj cestovního ruchu v kraji nás drží poslední dva roky na prvních místech. Jedním z významných nástrojů, který ke skvělým výsledkům Ústeckého kraje pomáhá, je marketingový projekt Brána do Čech.
Mgr. Alena Tichá
14.11.2012Destinační agentura Krušné hory vydává mapu běžeckých tras
Vážení příznivci bílé stopy, na základě mylných informací, které se objevily v médiích, si dovolujeme uvést na pravou míru informace k Mapě upravovaných běžeckých tras v Krušných horách.
Mgr. Alena Tichá
8.11.2012Lesy ČR otevírají u města Dubí na Teplicku novou vycházkovou trasu
Lesy ČR zítra, v pátek 9. listopadu, slavnostně otevřou u lázeňského města Dubí na Teplicku novou vycházkovou trasu nazvanou Paraplíčko. Ta navazuje na areál místních Tereziiných lázní Dubí. Návštěvníky provází nejen komplexem zdejších lesů, ale seznamuje je také se samotným městem a historií lázní.
Mgr. Alena Tichá
7.11.2012Poznejte všechny běžecké trasy Krušných hor díky nové mapě
Už se těšíte na zimu a nemůžete se dočkat, až budete moci kolo a brusle vyměnit za lyže? Pak pro vás máme dobrou zprávu – Destinační agentura Krušné hory o.p.s. pro letošní zimní sezonu vydala novou mapu běžeckých tras v Krušných horách.
Mgr. Alena Tichá
17.10.2012Němečtí novináři projeli Labskou stezku v Ústeckém kraji
Na konci září uspořádal Ústecký kraj ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism, zastoupením v Berlíně odbornou exkurzi pro novináře ze Spolkové republiky Německo na kolech po Labské stezce z německé hraniční obce Bad Schandau, přes Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice až po hranici se Středočeským krajem a dále do Prahy.
Mgr. Alena Tichá
16.10.2012Soutěž o nejkrásnější fotografie z Krušných hor
Destinační agentura Krušné hory o.p.s. vyhlašuje fotosoutěž „O nejkrásnější fotografie z oblasti Krušných hor“. Soutěž probíhá od 3. října 2012 do 15. února 2013. Vyhlášení výsledků proběhne v posledním únorovém týdnu roku 2013.
Mgr. Alena Tichá
11.10.2012Setkání aktérů cestovního ruchu v Dolním Poohří
Zhruba padesátka zájemců z řad představitelů obcí, majitelů a provozovatelů ubytovacích, restauračních a kulturních zařízení v oblasti Dolního Poohří si našla čas a přišla 9. října 2012 do Restaurantu U Orloje v Žatci seznámit se s novou destinační agenturou a s jejími záměry na podporu rozvoje cestovního ruchu v této oblasti.
Mgr. Alena Tichá
9.10.2012Touha po zapsání Českosaského Švýcarska na Seznam UNESCO stále trvá
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se tento týden sešla pracovní skupina, která má za úkol provést další důležité kroky vedoucí k vytyčenému cíli – k zápisu Českosaského Švýcarska na Seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nyní je potřeba žádost zařadit na čekací listinu, ze které se následně realizují nominace.
Mgr. Alena Tichá
8.10.2012Krušnohorská magistrála se začne prodlužovat od příštího roku
Další z páteřních cyklotras v Ústeckém kraji se začne intenzivně rozvíjet. Tentokrát přišla řada na Krušnohorskou magistrálu, která získala podporu z přeshraničního programu Cíl 3. Ústecký kraj tak ponese pouze deset procent celkových nákladů, což je zhruba 6,7 milionu korun.
Mgr. Alena Tichá
1.10.2012Nespočet krás má jedno jméno
Ve středu 26. 9. 2012 se sešly v Litoměřicích na čtyři desítky účastníků poznávacího okruhu Českým středohořím. Celá akce byla zahájena v nádherném prostředí Gotického hradu v Litoměřicích. Všechny přítomné přivítali Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch, a Martina Soldatková, ředitelka Destinační agentury České středohoří.
Mgr. Alena Tichá
24.9.2012Putování Českosaským Švýcarskem – o krok blíž k seznamu UNESCO
Českosaské Švýcarsko, jedna z nejcennějších přírodních oblastí Evropy, usiluje o zápis na seznam Světového přírodního dědictví UNESCO. Už několik let probíhají jednání a diskuze na české i saské straně za účasti odborníků i politiků, starostů a představitelů různých zájmových spolků.
Mgr. Alena Tichá
14.9.2012Ústecký kraj finišuje s přípravou cyklomap a tipů na cyklovýlety
Ústecký kraj je systematicky protkáván sítí čtyř páteřních cyklostezek. Vedle Krušnohorské magistrály, Cyklostezky Ohře a Cyklostezky Ploučnice se dobudovává ta nejznámější, tedy mezinárodní trasa Labská stezka. Ústecký kraj, rozdělený z pohledu cestovního ruchu na turistické destinace České Švýcarsko, České středohoří, Krušné Hory a Dolní Poohří, je v hledáčku cykloturistů domácích i evropských již dlouhé roky.
Mgr. Alena Tichá
13.9.2012Magazín Brána - úžasné počtení nejen na léto
Pojďte a projděte Branou do Čech. Branou, kterou tvoří čtyři kameny úhelné, čtyři zdaleka ne turisticky objevené a nádherné oblasti, čtyři příležitosti poznávat úchvatnou přírodu, obdivovat majestátní stopy historie, odpočívat, sportovat, zkrátka propadat kouzlu kraje, který se pro mnohé teprve nedávno vynořil z moře turistických nabídek.
Mgr. Alena Tichá
13.9.2012Pochodem vchod na 34. ročník dálkového pochodu Porta Bohemica
Příznivci zdravého pohybu se 15.9.2012 vydají obdivovat jedinečné přírodní scenérie Českého středohoří v okolí Ústí nad Labem. Kolik zajímavých míst v ten den navštíví, záleží jen na jejich chodeckých schopnostech, připraveny jsou trasy od 8 do 50 kilometrů.
Mgr. Alena Tichá
12.9.2012UNESCO pro Českosaské Švýcarsko – Putování za světovým dědictvím
Blíží se termín pochodu, který může výrazně pomoci zápisu Českosaského Švýcarska, této evropsky cenné lokality, na Seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Vezměte rodinu, přátele a přidejte se k nám!
Mgr. Alena Tichá
10.9.2012Nad UNESCEM pro Pravčickou bránu se sešli ministři České a Spolkové republiky
Slova oboustranné podpory zazněla na srpnovém setkání ministra životního prostředí České republiky Tomáše Chalupy a ministra vnitra Svobodného státu Sasko Markuse Ulbiga. Setkali se v rámci příprav návrhu na zápis jedinečné přírodní oblasti Českosaské Švýcarsko na Seznam světového dědictví UNESCO.
Mgr. Alena Tichá
6.9.2012Krušné hory – technické, přírodní, sportovní i historické skvosty
Rok 2012 je prvním rokem, kdy v Ústeckém kraji naplno fungují čtyři destinační agentury, které si kladou za cíl posílit rozvoj tohoto regionu. Zabývají se především péčí o přírodní a kulturní hodnoty v kraji a jejich ochranou, rozvojem šetrné formy turistiky a posílením všeobecných znalostí a vzdělání.
Mgr. Alena Tichá
3.9.2012Turistická destinace České středohoří rozjela prezentaci ve velkém stylu
Letos nově založená Destinační agentura České středohoří o.p.s. zaměřila své aktivity na potencionální turisty z jiných krajů a zahraničí. Na začátku letních prázdnin proběhla na ploše obchodního centra Letňany v Praze masivní reklamní prezentace, která představila České středohoří jako oblast nadmíru vhodnou k trávení dovolené a jako cíl výletů a volnočasových aktivit.
Mgr. Alena Tichá
31.8.2012České Švýcarsko se chystá zazářit podzimní paletou barev
Rok 2012 je prvním rokem, kdy v Ústeckém kraji naplno fungují čtyři destinační agentury, které si kladou za cíl posílit rozvoj tohoto regionu. Zabývají se především péčí o přírodní a kulturní hodnoty v kraji a jejich ochranou, rozvojem šetrné formy turistiky a posílením všeobecných znalostí a vzdělání.
Mgr. Alena Tichá

Zobrazeno je 25 z celkem 340 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 ... 4 5 6 7 -8- 9 10 11 12 ... 14  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém