Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Projekty > Cykloregion Krušné hory

 
 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 301 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 13  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
9.10.2014Konference o společném česko-německém marketingu Labské stezky
Ve středu 8. října byla v sídle Krajského úřadu Ústeckého kraje zahájena 7. česko-německá konference o marketingu Labské stezky v Česku a Německu. Pod záštitou Ústeckého kraje a Unie hospodářských komor Labe-Odra, Nadace Partnerství, krajů, měst a podnikatelského sektoru podél Labe, si během dvou dnů vyměnili účastníci zkušenosti ze společného marketingu nejpopulárnější dálkové stezky regionu.
RNDr. Zdeněk Rytíř
8.10.2014Cyklostezkami Ústeckého kraje křižují mraky lidí
Krásy Ústeckého kraje můžete obdivovat nejen pěšky, autem nebo z koňského hřbetu, krajem vedou desítky kilometrů cyklostezek, díky kterým můžete aktivně poznávat celý region. Že finanční prostředky použité na vybudování cyklotras jsou efektivně vynaložené peníze, ověřil Ústecký kraj zakoupením automatických sčítačů, které monitorují a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších.
RNDr. Zdeněk Rytíř
2.10.2014Chrám v Panenském Týnci na Lounsku je destinací roku
Dvě atraktivní lokality Dolního Poohří – nedostavěný chrám v Panenském Týnci a Chrám Chmele a Piva v Žatci – zabodovaly v soutěži DestinaCZE, vyhlášené letos podruhé agenturou Czechtourism. Absolutním vítězem a tedy destinací roku 2014 se s více než 22 tisíci hlasy stal Panenský Týnec, nejmagičtější místo Česka.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.10.2014Nový cykloturistický produkt míří do finále!
Krušné hory neustále překvapují na české i německé straně romantickou krajinou s malebnými scenériemi horské přírody. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a je tak ideálním místem pro objevování zapomenutých koutů pro pěší a především cyklisty.
Mgr. Magdalena Hanáčková
1.10.2014Ústecký kraj vydal katalog řemeslné výroby
Ústecký kraj podporuje rozvoj řemesel, místní ekonomiky a udržitelný cestovní ruch. Prvním krokem je vydání Katalogu řemeslné výroby.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.9.2014Polská delegace procestovala Ústecký kraj
Místostarostové polského okresu Ostróda přijali pozvání hejtmana Oldřicha Bubeníčka a během tří dní navštívili několik zajímavých míst v kraji. Setkali se nejen s představiteli kraje a samospráv, ale i středních škol a kulturních středisek. Zástupci pěti středních škol na konci října pojedou pro změnu do Polska, aby mohli osobně domluvit spolupráci s tamními školami.
Ing. Lucie Dosedělová
16.9.2014S Bránou do Čech až na stupně vítězů v Kazachstánu
Ze 17. mistrovství světa v radiovém orientačním běhu se vrátila česká výprava, která se zúčastnila měření sil nejlepších sportovců z téměř třiceti zemí celého světa v kazachstánském Burabayi. Z našeho kraje se i díky podpoře z Fondu Ústeckého kraje zúčastnil Jiří Suchý z Dubí ( oddíl AVZO Doubravka/Teplice ). Přivezl stříbrnou a bronzovou medaili ze dvou soutěží družstev, o které usilovalo v náročných podhorských zalesněných a skalnatých terénech při deštivém a až 4˚C chladném počasí nominovaných 30 závodníků v dané kategorii.
Mgr. Magdalena Hanáčková
27.8.2014Velvyslanec Běloruska přijel Ústeckému kraji nabídnout spolupráci
Na návštěvu do Ústí nad Labem zavítal mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Běloruské republiky Vasilij Mikhajlovič Markovič. Velvyslanec přijal pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, ten také spolu s krajským radním Janem Szántó velvyslance přivítal na půdě krajského úřadu. Po krátké diskuzi o aktuálních tématech z obou oblastí následoval společný oběd na ústeckém zámečku Větruše.
Ing. Lucie Dosedělová
26.8.2014Vitráže z Podbořanska budou reprezentovat kraj na EXPO 2015
Rozměrná vitráž s motivem Brány Čech - Porty Bohemica, chmele a vína bude reprezentovat Ústecký kraj na výstavě EXPO 2015 v Miláně. Vzniká v dílnách sklářské firmy Skloart v Lubenci na Podbořansku. Mezinárodní výstava EXPO začne v italském Miláně v květnu příštího roku. Český modulový pavilon podle návrhu architektonického studia Chybik&Krystof se začne stavět již v září.
Ing. Lucie Dosedělová
29.7.2014Polský tým navštívil farmářské trhy
Projektový tým Central Markets uspořádal druhou studijní cestu pro své projektové partnery z polského města Krakov. Cílem společného setkání zástupců Ústeckého kraje s polskými partnery bylo vzájemné předání zkušeností s pořádáním a propagací farmářských trhů, a to jak v Ústeckém kraji tak i v polském městě. Jednání se zúčastnil i první náměstek hejtmana Stanislav Rybák.
Ing. Lucie Dosedělová
3.7.2014České středohoří je země hradů, ukazuje unikátní výstava
Slavnostní vernisáží za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka byla zahájena na Staré radnici v Lovosicích výstava o hradech Českého středohoří. Návštěvníci si mohou prohlédnout 3D modely a seznámit se s unikátní přehlídkou hradů, zřícenin a tvrzí, které doplňují přírodní krásy v lokalitě. Výstava je přístupná po celý červenec.
Mgr. Magdalena Hanáčková
18.6.2014Navštivte běžně nepřístupná místa obory Fláje
Lesní prostředí, zajímavosti myslivosti i běžnou práci v lese, to vše představí lesní pedagogové obory Fláje na Dnech otevřených bran. Návštěvníci si budou moci projít lesní stezky, kam je běžně vstup zakázán, užít hned třikrát. Jeden den bude patřit žákům základních škol a gymnázií a seniorům, na začátku července jsou pak připraveny i speciální dny s programem pro rodiny s dětmi a turisty.
Ing. Lucie Dosedělová
16.6.2014Tradiční výrobna nožů představí své umění
V Mikulášovicích, nejznámějším městě s historií výroby nožů v Ústeckém kraji, se uskuteční už třetí ročník nožířských slavností. Továrna Mikov otevře v neděli 22. června brány svého provozu veřejnosti. Zdarma se návštěvníci podívají do Muzea nožířské tradice a těšit se mohou i na další doprovodný program.
Ing. Lucie Dosedělová
11.6.2014Hlasujte pro Dolní Poohří v soutěži DestinaCZe
Hned dvě úžasné lokality zastupují Dolní Poohří v soutěži nekrásnějších míst v Česku. Do finále druhého ročníku soutěže DestinaCZe, vyhlášeného agenturou CzechTourism, se probojovaly dva chrámy – chmelový v Žatci a nedostavěný v Panenském Týnci na Lounsku. O vítězi rozhodne hlasováním veřejnost.
RNDr. Zdeněk Rytíř
9.6.2014Sčítače návštěvnosti Labské stezky na nových místech
Přes Ústecký kraj vede jeden z fenoménů šetrné dopravy a aktivní turistiky – Labská stezka. Aby prokázal efektivní využití finanční prostředků při jejím budování, zakoupil Ústecký kraj v rámci projektu Turistika bez hranic tři automatické sčítače, které monitorují pohyb na Labské stezce a shromažďují data o počtu cyklistů, bruslařů a pěších. Teď se ščítače přesouvají na jiné místo, aby zajistily maximální objektivitu získaných dat.
Ing. Lucie Dosedělová
27.5.2014Rozhledna na Vlčí hoře oslavila narozeniny
Už 125 let zdobí Vlčí horu rozhledna, která se díky péči dobrovolníků a partnerů opět vrátila na výsluní. Významné jubileum si nedaleko Krásné Lípy, v srdci Národního parku České Švýcarsko, připomněli turisté včetně hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. PROHLÉDNĚTE SI VIDEO
Mgr. Alena Tichá
19.5.2014Ústecký kraj představil Bránu do Čech na veletrhu cestovního ruchu v Trenčíně
Slovenský Trenčín se již potřetí stal ve dnech 16. až 18. května 2014 hostitelským městem veletrhu cestovního ruchu Region Tour Expo. Ústecký kraj zde prezentoval svou turistickou nabídku. Veletrh se uskutečnil pod záštitou slovenského ministra dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Jána Počiatka a velvyslankyně České republiky na Slovensku Livie Klausové. Stánek kraje byl součástí České centrály cestovního ruchu Czech Tourism.
Mgr. Alena Tichá
14.5.2014Zahájení sezóny 2014 na Labské stezce již tuto sobotu!
V sobotu 17. května mohou všichni milovníci kol slavnostně zahájit letošní sezónu na oblíbené cyklostezce podél řeky Labe. Hlavním lákadlem je kompletně dokončený úsek mezi Ústím nad Labem a Děčínem a právě v těchto dvou městech na návštěvníky čeká celodenní doprovodný program. Od 11 do 18 hodin se můžete zastavit buď v Cyklokempu Loděnice v Brné na Ústecku nebo v novém Cyklokempu pod Novým mostem v Děčíně.
Mgr. Alena Tichá
13.5.2014České Švýcarsko zve na první virtuální stezku
Již tuto sobotu 17. května začne turistům sloužit historicky první virtuální naučná stezka v Národním parku České Švýcarsko. Její název je „Příběh lesů Českého Švýcarska“. Zabývá se dějinami vývoje lesních společenstev na území parku, popisuje druhy stromů a změny ve složení lesa, ke kterým došlo kvůli zásahům člověka. Návštěvníci se tak dozví řadu zajímavostí nejen z historie, ale hlavně o přírodě Českého Švýcarska.
Mgr. Alena Tichá
7.5.2014Cyklostezka Ohře má nové webové stránky
Cyklistickou trasu podél řeky Ohře už si mohou výletníci naplánovat i z domova. Nové webové stránky provedou návštěvníky jednotlivými trasami podle náročnosti a délky. Nechybí ani tipy na turistické zajímavosti v okolí stezky.
Mgr. Alena Tichá
24.4.2014Letošní turistickou sezónu zahajuje České Švýcarsko tento víkend
Hned několik akcí na vás od pátku do neděle čeká na území národního parku. Slavnostní otevření další sezóny nabízí vyjížďku na elektrokolech, cyklistickou časovku, otevření nové rozhledny a turistické pochody za přírodními krásami. Stačí si jen vybrat…
Mgr. Alena Tichá
10.4.2014VIDEO UVNITŘ: Těšte se, turistická sezóna v Ústeckém kraji začíná!
Destinační agentury pracující na území Ústeckého kraje dnes představily své plány do turistické sezóny 2014 a pozvaly na nejbližší akce. Hlavní zahájení sezóny na Labské stezce se uskuteční 17. května 2014, jak připomněl Jan Szántó, radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch.
Mgr. Magdalena Hanáčková
8.4.2014Louny mají nové informační centrum
Infocentrum na nové adrese už slouží návštěvníkům i samotným obyvatelům města. Přestěhovalo se do přízemí rohového domu, kde se v Lounech protíná Mírové náměstí a ulice Pražská. Informační centrum poznáte podle výrazné zelené barvy. A co zde naleznete za služby?
Mgr. Alena Tichá
7.4.2014Ústecký kraj představil své krásy v Německu
Od začátku letošního roku hned na několika německých veletrzích cestovního ruchu mohli návštěvníci projít Bránou do Čech a blíže se tak seznámit s naším regionem. Celé severozápadní a západní příhraničí je pro Ústecký kraj zdrojem potenciálních turistů. Zejména na krátkodobé pobyty, například na slavnosti, trhy a kulturní akce, přijíždějí návštěvníci právě z německého příhraničí.
Mgr. Alena Tichá
12.3.2014Labská stezka oceněna na největším světovém veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín
Již podesáté v řadě získala Labská stezka ocenění jako nejnavštěvovanější a nejoblíbenější cyklostezka v Německu. Letos toto ocenění, pravidelně předávané u příležitosti vyhlášení výsledků barometru cyklistiky a cykloturistiky RadReiseAnalyse a studie německého cykloklub ADFC, na veletrhu cestovního ruchu ITB Berlín převzal i český zástupce Labské stezky, vicepresident Evropské cyklistické federace z Nadace Partnerství, Daniel Mourek. Labská stezka se umístila s velkým náskokem (13% respondentů) před Mohanskou stezkou (6,4%) a stezkou podél Baltu (6,3%) či německou částí Dunajské stezky a Rýnskou stezkou.
Mgr. Magdalena Hanáčková

Zobrazeno je 25 z celkem 301 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5 6 7 8 ... 13  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Související odkazy

 
 
Rozbalit celý strom složek dokumentů

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Cestovní ruch a turistika - 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Cestovní ruch a turistika

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Pavel Grund

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém