Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Chcete jet na Evropské setkání občanů v Drážďanech?

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Chcete jet na Evropské setkání občanů v Drážďanech?
Chcete-li nahlédnout za obzor již poznaného, baví-li
vás seznamovat se s novými lidmi a máte-li chuť udělat něco proevropského a užitečného, přijměte co nejsrdečnější pozvání do Drážďan!
 

 
 

Tisková zpráva z 1. září 2008

Chcete jet na Evropské setkání občanů v Drážďanech?

V Drážďanech (SRN) se od 14. do 21. září 2008 setkají lidé ze čtyř západo- a středoevropských zemí s cílem nastavit Evropě zrcadlo – „Zrcadlo doby“.

Co lze od drážďanské konference „Zrcadlo doby – Evropa a hodnoty“ očekávat?

Na oficiální zahájení projektu „Zrcadlo doby – Evropa a hodnoty“, které se uskuteční od 14. do 21. září 2008 v Drážďanech, jsou pozváni občané všech věkových a společenských skupin – lidé z oblasti kultury, sportu, sociální politiky, ekonomiky i vědy. Cílem společné tour Evropou je bližší a důvěrnější seznámení se s naším evropským původem a upevnění identity Evropana. To vše se odehraje formou hry, hudbou a kouzlením, prostřednictvím filmů a mnoha rozhovorů, zábavně a zajímavě. Chceme  odstranit předsudky a vybudovat síť angažovaných a informovaných občanů. V průběhu konference „Zrcadlo doby - Evropa a hodnoty“ se zaměříme na otázku občanské angažovanosti a na evropskou perspektivu, představíme vlastní projekt „Zrcadlo času“, vzájemně se poznáme a především se budeme bavit.

Kdo je mezi pozvanými?

Abychom osvětlili všechny výzvy, perspektivy a možnosti Evropy, hledáme účastníky ze všech oblastí společnosti. Nezáleží na tom, jste-li učitel, vedoucí sportovního klubu nebo majitel středně velkého podniku. Je jedno, jste-li důchodce nebo student. Chcete-li nahlédnout za obzor již poznaného, baví-li

vás seznamovat se s novými lidmi a máte-li chuť udělat něco proevropského a užitečného, přijměte co nejsrdečnější pozvání do Drážďan!

Kdo stojí za „Zrcadlem doby“?

„Zrcadlo doby“ je projektem asociace Kindervereinigung Dresden. Vědeckým kooperačním partnerem je European Project Center při Technické univerzitě Drážďany. Spolupracujeme s organizací Europa direkt, která tvoří síť kontaktů Evropské unie. V oblasti ekonomiky jsou našimi partnery firmy ABK Systéme AG a EFiS Financial Solutions AG, celoevropský poskytovatel služeb pro platební systémy. Gerhard Golf Marketing nás podporuje v oblasti plánování a od firmy Airstream4u máme k dispozici speciální Aistream-trailery pro naši tour Evropou.

Díky finanční podpoře z fondů Evropské unie jsme schopni proplatit část vašich cestovních výdajů. Ubytování a stravování je zdarma.

Přihlášení na Evropské setkání občanů je možné mailem: sk@spiegel-der-zeit.eu

nebo faxem: +49 (0)351 312 29 33

V případě jakýchkoliv dotazů jsme vám k dispozici na tel. čísle

+49 (0)351 21 77 9988.

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 1.9.2008 / 1.9.2008 | Zveřejnit od-do: 1.9.2008-30.9.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém