Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

 

Činnost Krajského živnostenského úřadu

 
 

 
 

Krajský živnostenský úřad vykonává činnosti podle zákona č. 570/1991 Sb., o živnostenských úřadech, ve znění pozdějších předpisů, což znamená, že koordinuje a metodicky řídí obecní živnostenské úřady v rámci Ústeckého kraje. Taktéž rozhoduje o odvoláních a přezkumu proti rozhodnutím obecních živnostenských úřadů.

 

Dále vykonává činnosti vyplývající ze zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů, resp. metodicky řídí a je odvolacím orgánem pro obecní úřady vykonávající evidenci zemědělských podnikatelů v rámci Ústeckého kraje.

 

Krajský živnostenský úřad dále kontroluje a ukládá sankce v 1. stupni dle zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy a o změně a doplnění zákona č. 468/1991 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů, v platném znění a dle zákona č. 526/1990 Sb., o cenách, ve znění pozdějších předpisů v mezích zákonného zmocnění .

 

Krajský živnostenský úřad současně kontroluje výkon přenesené působnosti ve výše uvedených oblastech na pověřených obecních úřadech.

 
Zodpovídá: Bc. Michaela Válková
Vytvořeno / změněno: 15.4.2005 / 10.4.2014 | Zveřejnit od: 16.4.2005

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Servis pro podnikatele

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Bc. Michaela Válková

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém