Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje > Články a reportáže

Články a reportáže
Články, reportáže, stanoviska k tematice dopravní obslužnosti v Ústeckém kraji.

ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
30.6.2014Znovu po 109 letech aneb obnovení trati mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz
Znovu jedeme
V novodobých dějinách v rámci členství obou států v Evropském společenství lze toto také pojmenovat méně oficiálně, zato však asi výstižněji – pravidelný provoz zahajuje regionální linka Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Rumburk.
30.6.2014Nová železniční linka U28 Děčín - Bad Schandau - Sebnitz - Rumburk
Znovu jedeme
V sobotu 5. července roku 2014 se Šluknovský výběžek stane dějištěm významné události, pro kterou lze v novodobých dějinách České republiky jen z těží najít srovnání. Dojde k oficiálnímu zahájení pravidelného železničního spojení mezi Spolkovou republikou Německo a Českou republikou v úseku mezi městy Sebnitz a Dolní Poustevna. Stane se tak podruhé neboť poprvé zde vlak projel již v roce 1905 a provoz zde vydržel až do roku 1945.
Jan Maxa
30.3.2013Komentář z postřehu od sousedů. Veselé Velikonoce naši cestující!
články a komentáře
„I malá pozornost potěší, a pokud je nějaká příležitost jak poděkovat například zákazníkům-cestujícím proč ji nevyužít“. Zřejmě takto uvažují někteří dopravci nedaleko od našich hranic.
20.7.2014Léta 2013/2014 ve znamení veřejných zakázek na autobusovou dopravu
Doprava 2015
V těchto dnech se završuje více než dvouletý proces přípravy a soutěžení autobusových dopravců na dlouhodobé zajištění dopravní obslužnosti Ústeckého kraje veřejnými službami v přepravě cestujících veřejnou linkovou dopravou v letech 2015-2024. Aktualizujeme informace dle postupného vývoje.
Jan Maxa
18.7.2011"Do Mlýnů opět jezdí vlaky"
Video
Od čtvrtka 30.6.2011, večerních hodin, začala opět pro cestující fungovat trať 081 v celé trase od Děčína po Rumburk.
Událost se dostala do zájmu nejen cestujících, ale také televizního štábu, který zde 1.7.2011 natočil reportáž
12.7.2011Ústecký kraj hraje na RegioTakt
regiotakt
Přepis otázek a odpovědí Ing. Jakuba Jeřábka pro týdeník Železničář k systému organizace železničních linek v Ústeckém kraji