Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
ODPOVĚĎ pro Jaroslava Balvína, Litoměřický deník, 14.8.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Dobrý den,

podle informací městského úřadu v Roudnici n. L. (https://www.roudnicenl.cz/samosprava/aktuality/3184-novy-usek-cyklostezky-po-brehu-propoji-dobrin-a-zaluzi.html) se blíží dokončení úsek Labské stezky v Úst. kraji Dobříň – Záluží, resp. Račice.

Kdy prosím kraj začne a dokončí poslední avizované zbývající úseky L. s. v Úst. kraji, tedy Račice – Hněvice a Třeboutice – Nučnice?  Mohlo by být do konce př. roku hotovo?

Prosím o doplnění kalkulace nákladů na úsek Dobříň – Záluží, resp. Račice a jejich odhad na poslední dva úseky. A pokud nějací jsou, i doplnění dalších investorů s mírou podílu u všech budovaných úseků L. s. v Úst. kraji.


Odpověď:

Dobrý den, 

posílám odpovědi na vaše dotazy. 

Kdy prosím kraj začne a dokončí poslední avizované zbývající úseky L. s. v Úst. kraji, tedy Račice – Hněvice a Třeboutice – Nučnice? Mohlo by být do konce př. roku hotovo? 

Budování cyklostezky Račice – Hněvice již probíhá. Zhotovitel se zavazuje provést dílo v celém rozsahu nejpozději do 30. 9. 2020. Cena díla je stanovena na 28 410 tis. Kč včetně DPH. Na stavbu se čerpají dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a Ministerstva pro místní rozvoj. Míra podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 85% a státního rozpočtu 5% všech způsobilých nákladů, samozřejmě se spoluúčastí Ústeckého kraje.

Třeboutice – Nučnice, probíhá výběr dodavatele stavby. Cena díla dle rozpočtu projektanta je 52 mil. Kč včetně DPH. Na stavbu se čerpají dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a Ministerstva pro místní rozvoj. Míra podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 85% a státního rozpočtu 5% všech způsobilých nákladů, samozřejmě se spoluúčastí Ústeckého kraje. Vítězná nabídnutá cena se může od rozpočtu projektanta lišit. Tento úsek cyklostezky by měl být dokončen do 30. 11. 2020.

Prosím o doplnění kalkulace nákladů na úsek Dobříň – Záluží, resp. Račice a jejich odhad na poslední dva úseky. A pokud nějací jsou, i doplnění dalších investorů s mírou podílu u všech budovaných úseků L. s. v Úst. kraji. 

Dobříň – Račice již probíhá. Limitní výše příspěvku ze SFDI byla na základě předloženého položkového rozpočtu v souladu s pravidly pro poskytování příspěvků na výstavbu nebo opravy cyklistických stez​ek schválena ve výši 8 920 000 Kč. Celkové výdaje 21 409 tis. Kč včetně DPH. Tento úsek cyklostezky by měl být dokončen do 30. 11. 2019.

 

·         Třeboutice – Nučnice, probíhá výběr dodavatele stavby, dle rozpočtu projektanta 52 mil. Kč, dotace z Integrovaného regionálního operačního programu

·         Dobříň – Račice, zahájeny stavební práce, 20 mil. Kč, dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury

·         Račice – Hněvice, zahájeny stavební práce, 28,5 mil. Kč, dotace z Integrovaného regionálního operačního programu

 

Připravila:

Ing. Lucie Dosedělová, tisková mluvčí
oddělení mediální komunikace

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741

mob. +420 723 520 855

dosedelova.l@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 21.8.2019 / 21.8.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém