Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Další oranžové hřiště v našem kraji

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Další oranžové hřiště v našem kraji
Ústecký kraj prostřednictvím investičních dotací ze svého rozpočtu buduje školní hřiště, tělocvičny a modernizuje školy, jež zřizuje, Nadace ČEZ dává své dary - Oranžová hřiště, školákům základních škol, tedy jejich zřizovatelům v obcích a městech. Nejnovější příklad: Nové oranžové hřiště ve Velkém Březně nedaleko Ústí nad Labem.
 

 
 

Tisková zpráva z 5. září  2008

Další oranžové hřiště v našem kraji

Osm sportovních hřišť u základních škol, většinou v menších obcích, bude v letošním roce otevřeno v našem regionu z prostředků Nadace ČEZ. Náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka, jenž svojí osobní iniciativou přispěl k tomu, že Nadace ČEZu tímto způsobem také u nás podporuje děti a mládeže, mi řekl: „Nadaci ČEZ založila energetická Skupina ČEZ v roce 2002 a její dary i v našem kraji směřují do podpory veřejně prospěšných projektů, a to ve školství, vědě, zdravotnictví, v kultuře a také ve sportu. Je samozřejmé, že vedle ochrany a tvorby lepšího životního prostředí našich občanů, kam ČEZ dává a musí dávat část svých ziskům, jsou děti a mládež těmi nejpotřebnějšími příjemci a uživateli podobných staveb, jakou je ta dnešní.“

            Tou bylo čtvrteční předání Oranžového hřiště v areálu Základní školy ve Velkém Březně školákům a potažmo všem občanům. Bude sloužit zdejším školákům při hodinách tělesné výchovy, odpoledne a o víkendech také velkobřezenské veřejnosti buď zcela zdarma za přítomnosti správce hřiště nebo za mírné hodinové poplatky v ostatním času. Hezké oplocené hřiště s umělým povrchem je určeno fotbálku, házené, volejbalistům i malým basketbalistům a streetballu. Po úvodních krátkých slovech třeba primátora města Ústí nad Labem Jana Kubaty nebo starosty obce V. Březno Miroslava Mouchy došlo i na obligátní přestřižení pásky. Ujali se jej Radek Vonka a představitel Nadace ČEZ Filip Secký, jinak člen představenstva ČEZ Distribuce. Přítomen byl m.j. senátor Parlamentu ČR Pavel Sušický. A  potom se už na „oranžovém“ hřišti za milion korun s umělým trávníkem představili mladé školní flétnistky, baletky, zdejší mistryně světa ve sportovním aerobiku v kategorii kadetek Monika Cermanové a také nejmenší fotbalisté.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

 

        

 

Další oranžové hřiště v našem kraji

Další oranžové hřiště v našem kraji

Další oranžové hřiště v našem kraji

Další oranžové hřiště v našem kraji

Další oranžové hřiště v našem kraji

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 5.9.2008 / 5.9.2008 | Zveřejnit od-do: 5.9.2008-4.10.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém