Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Další ročník soutěže o nejlepší webové stránky zná vítěze krajského kola

 
foto
Na slavnostním ceremoniálu ve středu 15. března byly vyhlášeny výsledky krajského kola Ústeckého kraje v soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst i obcí. Opět se soutěžilo ve třech kategoriích. Ceny vítězům předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva ze dne 15. března 2017
 

 
 

V Ústeckém kraji je tradičně velký počet přihlášených projektů. Letos jich bylo celkem 57 a z toho nejvíce elektronických služeb. „Jsem rád, že se obce a města každoročně hlásí do této soutěže, protože to je ukázkou jak toho, že mají zájem o rozvoj informačních služeb a technologií, ale také toho, že aktivně pracují na přiblížení se občanům, protože pro ně vymýšlejí stále nové cesty, jak jim podstatné informace sdělit prostřednictvím kvalitních a přehledných webových stránek,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. 

 

Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo finanční ocenění pro vítěze v celkové výši 300 tisíc korun. Což je jistě dokladem prestiže soutěže a také důkazem toho, že kvalitní webové stránky jsou přívětivým a užitečným komunikačním kanálem. „Musím jako dlouholetý porotce krajského kola Zlatého erbu uznat, že se úroveň webových stránek neustále zlepšuje. Soutěž je svým způsobem i metodickou podporou pro autory webových stránek, protože díky hodnocení poroty vědí jakým směrem se ubírat při zlepšovaní svých stránek,“ řekl Jan Jelínek, vedoucí odboru informatiky a organizačních věcí a také zároveň předseda hodnotitelské poroty.  

 

Obce a města prezentují mnoho zajímavých projektů, např. v obci Lipová je to sekce krizového řízení, která byla vytvořena po povodních v roce 2014 - obsahuje interaktivní mapu a nahrávání fotografií objektů slouží pro potřeby obce a příslušných orgánů k záchraně obyvatel a majetku. Třeba v Žatci je v zimě občany hojně navštěvovaná webkamera kluziště, kde je možné sledovat obsazenost a slouží zároveň i pro ochranu před vandaly.

 

Do celostátního kola postupují Litvínov (v této kategorii zvítězilo město Most, ale postupuje z druhého místa Litvínov, protože Most postoupil už v loňském roce a proto se nemůže znovu zúčastnit celostátního kola, kde skončil druhý), Chuderov a Česká Kamenice. Vítězové budou vyhlášeni při společenském večeru v rámci konference ISSS dne 3. dubna 2017 v Hradci Králové.

 

Pořadí dle soutěžních kategorií:


Nejlepší webová stránka města: 
1. Most
http://www.mesto-most.cz
2. Litvínov http://www.mulitvinov.cz

3. Chlumec  http://www.mesto-chlumec.cz

 

Nejlepší webová stránka obce:
1.Chuderov
http://www.chuderov.cz

2. Povrly www.povrly.cz 

3.Mnetěš  http://www.mnetes.cz/  

 

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:
1. Česká Kamenice
http://www.ceska-kamenice.cz

2. Duchcov https://duchcov.mobilnirozhlas.cz/

3. Chomutov http://www.chomutov-mesto.cz/cz/dotace-poskytovane-z-rozpoctu-mestav

 

Soutěže se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos zapojilo 504 přihlášených projektů obcí a měst včetně elektronických služeb, ve srovnání s minulým ročníkem se počet soutěžících navýšil o více než 50 %. Zúčastnilo se celkem 12 krajů. Organizátorem soutěže je Český zavináč.

 

Aktuální informace o soutěži Zlatý erb najdete na www.zlatyerb.cz


                  

foto
V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba obsadila první místo Česká Kamenice.

foto
V kategorii obcí zvítězil Chuderov.

foto

foto
Mezi městy obhájil loňské vítězství Most.

foto
Do celostátního kola však postupuje z druhého místa Litvínov.

foto
Společná foto se všemi oceněnými.

 

 


 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 15.3.2017 / 15.3.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém