Orientační nabídka

Deštivý Tour de Feminin skončil v neděli v Krásné Lípě

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Mezinárodní pětietapový cyklistický závod žen Tour de Feminin se uskutečnil ve dnech 10. - 13. července na severu Ústeckého kraje. Ze 146 závodnic z patnácti zemí Evropy i zámoří jej nakonec dokončilo pouze 55!

Tisková zpráva z 14. července 2008

Deštivý Tour de Feminin skončil v neděli v Krásné Lípě

Cyklistický etapový závod žen Tour de Feminin, který se jezdí už od roku 1988, byl i letos součástí Světového poháru. Pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR Přemysla Sobotky a hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce se už počtvrté jel O cenu Českého Švýcarska. Centrem pětietapového závodu bylo totiž město Krásná Lípa, kde také v neděli odpoledne převzaly nejlepší závodnice poháry a ceny. Ústecký kraj podpořil tuto významnou mezinárodní akci také částkou 100 tisíc korun, a to z dotačního programu Sport a volný čas.

U cíle deštivé páté etapy byli také předseda senátu Přemysl Sobotka, náměstek a zástupce hejtmana kraje Radek Vonka, senátor Josef Zoser, europoslanec Jaromír Kohlíček, představitelé města, pořádajícího oddílu či institucí Českého Švýcarska (obecně prospěšná společnost, Dům ČS a d). Dívčí trápení skončilo v etapě Labskými pískovci po téměř 100 kilometrech, přičemž nejlepší v Českém Švýcarsku byla po samostatném úniku Švýcarka (!) Priska Doppmannová, jež dosáhla v nepříznivých podmínkách úctyhodné průměrné hodinové rychlosti 34 kilometrů. O náročnosti poslední etapy svědčí i to, že desítky závodnic vzdaly (například loňská vítězka Němka H. Kupfernagelová) nebo byly diskvalifikovány (třeba za přejezd železniční trati s varovnou signalizací, což odporovalo propozicím závodu).

Absolutní vítězkou 21. ročníku Tour de Feminin se stala německá reprezentantka Angela Henningová, která kromě žlutého trikotu převzala na Křinickém náměstí i zbývající tři –bílý za bodovací kategorii závodu, modrý (vrchařská soutěž) a červený za aktivitu. Za ní skončily další Němky – 2. Trixi Worracková a 3. Sarah Düsterová; nejlepší Češkou (ze dvou startujících) byla Martina Růžičková na 13.místě.