Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Děti společně čistily břeh řeky Labe

 
foto
„Děti pro krásnější Labe“ to je název akce, kterou za podpory Ústeckého kraje zorganizoval Český rybářský svaz, z.s., Severočeský územní svaz. Na státní hranici v Dolním Žlebu došlo k setkání mladých rybářů z Ústeckého kraje a sousedního Saska. Děti společně čistily břeh řeky Labe a zbavovaly ji nečistot a nánosu odpadků, které tu bohužel velmi často po turistech a rybářích zůstávají.
 

 
 

Během společné cesty všechny čekalo plnění různých úkolů a řešení vědomostních testů o fauně a flóře vyskytující se kolem řeky Labe. Na konci této cesty si každé dítě vypustilo do řeky malého kapříka. Nechyběl ani zajímavý program, návštěvníci se mohli například seznámit s prací Policie ČRS či si vyslechnout přednášku o repatriaci lososa obecného.


Na závěr akce, které se zúčastnilo 30 dětí z Českého rybářského svazu, z.s. a 30 dětí z Anglerverband "Elbflorenz" Dresden e.V., byla vyhodnocena soutěž mezinárodních družstev, kde za náš kraj na prvním místě skončil Adam Lasík ČRS MO Teplice a Jan Fürman z ČRS MO Bílina.

 

Akce, která se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, se zúčastnili náměstci hejtmana Jaroslav Foldyna a Petr Šmíd a dále také vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman a hosté z německého rybářského svazu.

 

V příštím roce bude podobná akce probíhat tentokrát pod záštitou kolegů z německé strany.

 

 

Zpracoval: Odbor životního prostředí a zemědělství


foto

foto

foto

foto

 


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2017 / 6.9.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém