Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Do prvních ročníků středních škol nastoupí po prázdninách méně žáků než vloni

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Do prvních ročníků středních škol nastoupí po prázdninách méně žáků než vloni
Už jen měsíc dělí od nástupu do prvních ročníků středních škol loňské deváťáky. Počet těch, kteří v dubnu absolvovali přijímací řízení a chystají se v září pokračovat ve svém počátečním vzdělávání v některé z mnoha středních škol v kraji, dle očekávání klesá.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 31.7.2008

 

Do prvních ročníků středních škol nastoupí po prázdninách méně žáků než vloni

 

    Už jen měsíc dělí od nástupu do prvních ročníků středních škol loňské deváťáky. Jak uvádí náměstek a zástupce hejtmana Ústeckého kraje Radek Vonka , který má mimo jiné na starost také školství: „Počet těch, kteří v dubnu absolvovali přijímací řízení a chystají se v září pokračovat ve svém počátečním vzdělávání v některé z mnoha středních škol v kraji, dle očekávání klesá.“

 

    V roce 2007 se ke studiu na středních školách přihlásilo celkem 9988 žáků a přijato v prvním kole přijímacího řízení jich bylo 9039. V roce 2008 se přihlásilo 9 598 žáků, přijato jich bylo 8 774. Z devátých tříd základních škol v červnu 2008 vyšlo 8 160 žáků, zbytek přijatých tak činí další uchazeči o vzdělávání.

 

      Prostým porovnáním obou počtů přijatých je patrné, že demografický vývoj není ani o málo příznivější, než deklarují odborníci. Co to znamená pro žáky a pro školy? Jak říká Radek Vonka: „Žáci snad mohou očekávat příznivé změny v pojetí středoškolského vzdělávání zajištěné kurikulární reformou a školními vzdělávacími programy, možnosti stáží a praxi přímo v podnicích a firmách v případě, že zvolili technické obory vzdělání, stejně jako značný zájem trhu práce o ně jako potenciální pracovní sílu.“

 

     Školy mohou očekávat vyšší náročnost žáků na kvalitu poskytovaného vzdělání zejména z důvodů větší konkurence na trhu vzdělávání. „Všem bych do nové školního roku rád popřál, aby se jejich očekávání naplnila. Žákům zajímavé a perspektivní studium a školám dobré, pracovité a aktivní žáky,“ uzavírá vicehejtman Radek Vonka.

 

Připravilo oddělení tiskových informací ve spolupráci s odborem školství

tel. 475 657 726

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 31.7.2008 / 31.7.2008 | Zveřejnit od-do: 31.7.2008-30.8.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém