Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Dopravci musí doložit konkrétní požadované částky na navýšení platů

 
logo ÚK
Ústecký kraj bude i v tomto týdnu nadále jednat s jednotlivými dopravci o naplnění vládního usnesení k lepšímu odměňování řidičů. Navýšení mezd by se mělo podle usnesení i podle ministerstva práce a sociálních věcí týkat těch řidičů, kteří nyní jezdí za méně než 98,10 korun na hodinu. A to i po přičtení nenárokových složek platu. Dopravci mají nyní doložit všechny potřebné dokumenty, podle kterých je možné přesně stanovit výši potřebných financí k doplacení mezd. Ve čtvrtek 2. února se uskuteční další společné jednání vedení Ústeckého kraje, zástupců dopravců a odborových organizací.
Tisková zpráva ze dne 31. ledna 2017
 

 
 

Dopravci vyčíslili původně své zvýšené náklady pro rok 2017 na cca 75 milionů korun. Tyto částky nyní musí dopravci doložit například kolektivními smlouvami a dalšími doklady o výdajích na mzdy. Reálné náklady mohou být nakonec nižší, tak jak již v uplynulých měsících, krátce po schválení usnesení vládou, řekl i náměstek ministryně práce a sociálních věcí Robert Baxa. „Jedná se o navýšení minimální garantované úrovně mzdy, přičemž skutečně vyplácená mzda řidičů je již v současné době mnohdy vyšší než nově stanovovaná minima,“ okomentoval Baxa. Konkrétní náklady teď bude Ústecký kraj řešit s jednotlivými dopravci.

 

Zvýšení platů řidičů veřejné autobusové dopravy bylo i jedním z témat posledního jednání Asociace krajů ČR. Nejen Ústecký kraj, ale také ostatní kraje napříč republikou, totiž vyjádřily obavu, zda peníze, které jsou po nich požadovány na navýšení mezd, opravdu půjdou na platy řidičů. Kraje stále chtějí po vládě, aby na základě svého rozhodnutí kompenzovala zvýšené náklady. „Pokud finance v rozpočtu najdeme, budeme je muset bohužel na jiných místech vzít. Ať už ve zdravotnictví, sociálních službách nebo u oprav silnic. Chceme tedy od vlády, aby přijala následky nového nařízení a přidala více peněz do krajských pokladen,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 31.1.2017 / 31.1.2017 | Účinnost od: 31.1.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém