Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Projekty > Cykloregion Krušné hory

 

Filmová kancelář Ústeckého kraje se v Cannes setkala se špičkou filmového světa

 
001
Zatímco zítra Filmová kancelář Ústeckého kraje představí již podruhé v rámci lokační tour zajímavá místa a příběhy svého regionu domácím filmařům, ještě před týdnem se účastnila jubilejního 70. ročníku filmového festivalu v Cannes a měla možnost se tam setkat se zahraničními filmovými profesionály.
Tisková zpráva ze dne 30. května 2017
 

 
 

„Jako zástupce regionálních filmových kanceláří České republiky mohla ústecká filmová kancelář po boku Czech Film Commission sbírat zkušenosti na Marché du Film, který se za svou padesátiletou historii stal největším filmovým trhem světa a kde se kromě distributorů, filmových nákupčích, národních filmových center představují i filmové kanceláře z celého světa,“ uvádí Ludmila Claussová, vedoucí Czech Film Commission, která je od února 2017 součástí Státního fondu kinematografie. Zástupkyně krajské filmové kanceláře se setkaly také s ministrem kultury, Danielem Hermanem, který navštívil česko-slovenský stánek. Ve společném rozhovoru ministr deklaroval význam přínosu filmového průmyslu pro ČR a přivítal aktivity regionálních filmových kanceláří. Barbora Hyšková a Helena Matuščinová, které jsou nejen z krajské filmové kanceláře, ale patří do týmu regionálního rozvoje krajského úřadu, se setkaly se zástupci dlouhodobě zavedených filmových kanceláří z významných oblastí Evropy, jako např. filmové kanceláře města Lodž (Lodz Film Commision), filmové kanceláře pro oblast Tyrolska (Cine Tirol), vídeňskou Vienna Film Commision a dalšími. „Bylo zajímavé slyšet jejich zkušenosti týkající se spolupráce s filmaři, tak i jejich tipy, jak přínos filmových natáčení prezentovat odborné i široké veřejnosti a v neposlední řadě jejich poznatky ohledně přípravy a správy regionálních filmových fondů“ vysvětluje Barbora Hyšková. Ústecké filmové kanceláři se dostalo pocty vyrazit na světoznámý filmový festival jako jedné z mnoha. „Jsme rádi, že Fond chce práci regionálních filmových kanceláří rozvíjet a podporovat a tu ústeckou jsme do Cannes pozvali jako jednu z nejaktivnějších v ČR. Spolupracujeme s ní několik let, již před jejich oficiálním založením loni v srpnu jsme byli v čilém kontaktu, předávali naše bohaté zkušenosti v komunikaci s filmovými štáby i při samotném budování efektivní regionální filmové kanceláře. Aktivity filmové kanceláře Ústeckého kraje pak sklidily od filmařů velmi pozitivní ohlasy,“ dodává Claussová.

001
Zprava zástupkyně Filmové kanceláře Ústeckého kraje Helena Matuščinová a Barbora Hyšková spolu s ministrem kultury Danielem Hermanem a kolegyně z Czech Film Commission.

02

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2017 / 30.5.2017 | Zveřejnit od: 30.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Cestovní ruch a turistika

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Pavel Grund

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém