O přijetí do 10. ročníku se ve školním roce 2015/2016 mohou ucházet žáci 5. ročníku osmiletého gymnázia nebo 3. ročníku šestiletého gymnázia. Podmínkou je výborná znalost německého nebo anglického jazyka. Přihlášky ke studiu zasílejte co nejdříve, nejpozději do 31. 10. 2015, na adresu: Friedrich Schiller Gymnasium, Dr. Tomáš Křenek, Seminarstr. 3, D-01796, Pirna. Předpokládaný nástup ke studiu by byl 14. 11. 2015.
V přihlášce je nutné uvést: jméno, příjmení, datum narození, bydliště uchazeče a jeho rodičů (zákonných zástupců) včetně telefonního/e-mailového spojení, dále adresu školy, kterou žák navštěvuje spolu s kopiemi vysvědčení za poslední klasifikační období.
Na česko-německém projektu se podílí i Ústecký kraj. Garantem přijímacího řízení je Gymnázium v Děčíně. Kraj se podílí na zajištění propagace a pravidelné prezentaci školy.
V šestiletém studiu gymnázia, s přírodovědným zaměřením, studují společně čeští a němečtí žáci. Počet výukových hodin německého jazyka pro české studenty a opačně češtiny pro německé studenty je zvýšený. Některé hodiny jsou vedeny v obou jazycích. Výuka probíhá vždy ve skupinách po maximálně 15 žácích. O žáky je všestranně postaráno. Pobyt v internátě v centru města je kompletně hrazen z prostředků obou partnerů, navíc žákům poskytuje město i kapesné. Je postaráno i o možnosti kulturního a sportovního vyžití.
Studium je zakončeno maturitou s certifikátem, který je uznáván jako certifikát vícejazyčné evropské a mezinárodní kompetence. Absolventi pak mohou pokračovat ve vysokoškolském studiu v Německu, Rakousku, Velké Británii nebo u nás.
Studium na tomto gymnáziu je prestižní záležitostí a dokazuje tak, že myšlenka překonávání bariér, nejen jazykových, je v Pirně plně uskutečňována.
Zdroj: Petr Brázda, zastupitel Ústeckého kraje