Orientační nabídka


 

Hejtman Jiří Šulc představil informační krizový portál

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Od července budou moci občané na stránkách Ústeckého kraje zjistit, zda bydlí v místě, které je ohroženo nějakou krizovou situací a také, jak se v případě takové situace zachovat. Umožní to krizový portál, který dnes v teplické Hotelové škole představil hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 11.3. 2008

 

Hejtman Jiří Šulc představil informační krizový portál

 

Od července budou moci občané na stránkách Ústeckého kraje zjistit, zda bydlí v místě, které je ohroženo nějakou krizovou situací a také, jak se v případě takové situace zachovat. Umožní to krizový portál, který dnes v teplické Hotelové škole představil hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. „Krizový portál by měl občanům umožnit dostat se k důležitým informacím, pracovníkům krizového řízení a integrovaného záchranného systému zase usnadnit pomoc lidem v ohrožení,“ uvedl k portálu hejtman.

 

Krizový portál kraje má několik vrstev. Jednak jsou v něm obsaženy plány krizové připravenosti nemocnic, sociálních zařízení, škol a školských zařízení kraje; dále plán ochrany kulturních památek; také pandemický, traumatologický, povodňový a krizový plán kraje. Kromě  toho budou součástí portálu také dílčí havarijní plány jednotlivých subjektů zapojených v portálu. Půjde o školní, kulturní a sociální zařízení kraje. Tyto dílčí plány a také další informace o zmíněných organizacích, budou přístupné jen subjektům samotným a pak pracovníkům krizového řízení.

 

Běžný občan si bude moci jednoduchým způsobem na přehledných mapách zjistit, zda například v místě, kde bydlí, hrozí nějaké nebezpečí. Povodně, havárie továrny, sesuv půdy a podobně. Kromě toho uživatel prostřednictvím portálu doví, jak se v případě konkrétní krizové situace zachovat. Součástí portálu budou proto také informace o zhruba šesti desítkách firem Ústeckého kraje, které jsou zařazeny do Krizového plánu kraje. „Jsou to buď ty společnosti, které představují možné nebezpečí,“ vysvětlil hejtman Jiří Šulc: „a nebo ty, které by naopak v případě nějaké krize zajišťovaly nejnutnější chod kraje. Tedy například pekárny, vodárny, plynárny a  tak podobně. Samozřejmě se nebráníme tomu, aby do krizového portálu poskytly informace i další firmy.“

 

V současné době funguje pouze část tohoto portálu. Tak zvaný Sypos, kam jsou připojeny všechny školy v Ústeckém kraji. Od měsíce března se do systému pilotně připojilo několik příspěvkových organizací Ústeckého kraje. Od prvního července už by měl portál zahrnovat všechna krajská zařízení, obce, ale především začne  sloužit také veřejnosti.

 

„Zatím je portál v plenkách, zcela hotový by měl být do tří let. Přesto už dnes můžeme říct, že v rámci republiky jde o projekt unikátní,“ dodal ke krizovému portálu Jiří Šulc. 

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 11.3.2008 / 11.3.2008 | Zveřejnit od-do: 11.3.2008-11.4.2008
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém