Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman podporuje obslužnou komunikaci z lomu Dobkovičky, kterou požaduje Velemín

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Hejtman podporuje obslužnou komunikaci z lomu Dobkovičky, kterou požaduje Velemín
Představitelé Ústeckého kraje se snaží podpořit obyvatele obce Velemín a místních části, Bílého Újezdu a Hrušovan, které obtěžuje nejen kamionový provoz na silnici I/8, ale i silný provoz nákladních vozidel, odvážejících skrz obec štěrk k výstavbě dálnice D8 z lomu v Dobkovičkách. Hejtman Jiří Šulc o tomto problému v těchto dnech písemně informoval generálního ředitele ŘSD ČR Alfreda Brunclíka.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 27. 3. 2008

 

Hejtman podporuje obslužnou komunikaci z lomu Dobkovičky, kterou požaduje Velemín

 

Představitelé Ústeckého kraje se snaží podpořit obyvatele obce Velemín a místních části, tj. Bílého Újezdu a Hrušovku (Lovosicko), které obtěžuje nejen kamionový provoz na silnici I/8, ale i silný provoz nákladních vozidel, odvážejících skrz obec štěrk k výstavbě dálnice D8 z lomu v Dobkovičkách. V jednáních s investorem stavby dálnice, Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, podporují představitelé kraje stanovisko obce, která již několik let usiluje o vybudování obslužné komunikce, jež by odklonila nákladní dopravu z lomu mimo obec. Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc o tomto problému v těchto dnech písemně informoval generálního ředitele ŘSD ČR Alfreda Brunclíka.

            „V minulých dnech jsem byl informován starostou obce Velemín, o současném stavu a očekávaném vývoji staveb, jež se dotýkají výstavby posledního úseku dálnice D8. Byla mi zároveň předložena informace o možné realizaci účelové komunikace, která by spojila lom Dobkovičky se silnicí č. I/30. Lom Dobkovičky byl využíván již při stavbě úseku 0807 dálnice D8 a silnice č. III/25832, po které je přepravován veškerý vytěžený kámen, není schopna tuto zátěž unést,“ napsal mimo jiné hejtman, který k dopisu také přiložil informace o připravovaném protestu nespokojených obyvatel.

„Zasílám vám kopii informace o plánované blokádě Občanského sdružení Za bezpečnější dopravu a ochranu majetku občanů místních částí obce Velemín, vztahující se k silnici č. III/25832, kterou Ústecký kraj obdržel,“ konstatoval v dopise Jiří Šulc.

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 

Foto z archivu obce
Foto z archivu obce

Foto z archivu obce
Foto z archivu obce

 
Zodpovídá: František Janačík
Vytvořeno / změněno: 28.3.2008 / 28.3.2008 | Zveřejnit od-do: 28.3.2008-28.4.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém