Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole
Propagační jízda Týden na kole zamířila dnes do Ústeckého kraje. Začala v Dráďanech a skončí až ve Vídni.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 29.5.2008

 

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

 

Přes padesát cyklistů (a až do Svádova ještě 55 velkobřezenských dětí) tvořilo dnes peloton, který  dopoledne projel krajským městem Ústím nad Labem, když krátce před tím přijel do našeho regionu   z Drážďan do Děčína, Velkého Března a Ústí, aby pokračoval dál přes Litoměřice, Louny, Roudnici nad Labem a po té opustil hranici regionu severních Čech. Propagační  jízda, jež začala 28. května,  je součástí Týdne na kolech 2008, s podtitulem Týden pro vaše zdraví, Týden pro naše životní prostředí. Cyklistickou jízdu letos pořadatelé (Nadace Partnerství greenways) připravili poněkolikáté, letos však nově  pro trasu Drážďany-Praha -Vídeň.

Do pedálů „šlapal“ z Velkého Března do Ústí nad Labem téměř pod hrad Střekov také hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Nad dnešní akcí v kraji převzal záštitu, stejně tak jako jeho kolegové z Prahy, Středočeského, Jihomoravského a Jihočeského kraje. Podpořili  tak cíle Týdne na kolech, mezi kterými je podpora zdravotních účinků a zdravý životní styl, spojený s jízdou na kole, propagace cykloturistiky jako šetrné formy turistiky a propagace cyklostezek pro cyklisty. Akce chce rovněž upozornit na nezbytnost více respektovat práva cyklistů, budovat infrastrukturu pro bezpečnou jízdu na kole a snižovat úrazovost, způsobenou kolizí s automobilovou dopravou.

  „O mně se ví, že kolo mám rád  a jsem i rád za to,  že se v poslední době k němu častěji vracím. Sice ne v takové míře jak bych si přál, ale polepšil jsem se. Náš kraj jsem mnohokrát projel právě na kole a důvěrně proto znám místa, kam se jinak člověk nedostane. Je to příjemná relaxace a samozřejmě  nemluvím o tom, že je to zdravé,“ říká krajský politik. Účastníky propagační jízdy v cíli  při této příležitosti seznámil se záměry Ústeckého kraje, které zamýšlí udělat právě pro cykloturistiku. „Tak především bych chtěl říct, že Ústecký kraj už opravdu není černou dírou na mapě republiky, že se u nás mnohé změnilo k lepšímu a je to vidět i pouhým okem. Chceme se také například pustit do projektu, který s dnešní propagační jízdou úzce souvisí. Labská cyklostezka je už jasnou vizí a částečně jsme se po ní projeli. A protože  malé obce na projektovou dokumentaci nemají peníze, bude kraj takzvaným investorem celého projektu a menší obce partnerem. Cyklostezka se bude z velké části financovat z Regionálního operačního programu Severozápad. Kraj či města ale  budou muset uhradit patnáct procent z celkové částky,“ připomíná hejtman a dodává, že z tří set milionů, které bude celý téměř sto kilometrů úsek cyklostezky stát, se jedná zhruba o dvacet pět milionů korun. Na spolufinancování by se měla podílet  rovněž města Děčín, Ústí nad Labem a Litoměřice. Milovníci kol přijali hejtmanovu právu s potleskem. Poté hejtman s účastníky přátelsky diskutoval o našem kraji, jeho přednostech i strastech. Hosté, kteří byli na severu Čech poněkolikáté se netajili tím, že jsou příjemně překvapeni, jaké změny se s Ústeckým krajem staly. Na závěr se Jiří Šulc účastníkům Týdne na kole podepsal na míč, který se s nimi dostane i na  mistrovství Evropy Euro 2008, cíl je totiž ve Vídni.

připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741,  737415959

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

Hejtman se přidal k pelotonu propagační jízdy na kole

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 29.5.2008 / 29.5.2008 | Zveřejnit od-do: 29.5.2008-28.6.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém