Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman se setkal s vítězi několika ročníků soutěže Manažer roku z Ústeckého kraje

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Hejtman se setkal s vítězi několika ročníků ankety Manažer roku z Ústeckého kraje
Šestice manažerů z Ústeckého kraje, kteří zvítězili v některém z 15 ročníků soutěže Manažer roku se v pondělí sešla s hejtmanem Ústeckého kraje Jiřím Šulcem. "Náš kraj je neustále prezentován jako ten z nejhorších. Pokud by si člověk dělal obrázek o našem kraji jen z toho, co se o něm píše, musel by propadnout absolutní beznaději a okamžitě se odsud odstěhovat. Lidé jako vy jsou ale důkazem toho, že tak špatné to s námi není," řekl v úvodu setkání hejtman.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 9. 9. 2008

Hejtman se setkal s vítězi několika ročníků soutěže Manažer roku z Ústeckého kraje

 

Šestice manažerů z Ústeckého kraje, kteří zvítězili v některém z 15 ročníků soutěže Manažer roku se v pondělí sešla s hejtmanem Ústeckého kraje Jiřím Šulcem. „Náš kraj je neustále prezentován jako ten z nejhorších. Pokud by si člověk dělal obrázek o našem kraji jen z toho, co se o něm píše, musel by propadnout absolutní beznaději a okamžitě se odsud odstěhovat. Lidé jako vy jsou ale důkazem toho, že tak špatné to s námi není,“ řekl v úvodu setkání hejtman.

 

Ředitel Manažerského svazového fondu, pořadatele soutěže, Bohumil Holub v souvislosti s tím připomněl, že nejvíce oceněných manažerů je právě z Ústeckého kraje: „Prvním držitelem ocenění Manažer roku se v roce 1993 stal Vladimír Feix, generální ředitel Českého porcelánu a.s. v Dubí. Jediným člověkem, který získal titul Manažer roku dvakrát, je také muž z Ústeckého kraje – Štěpán Popovič, generální ředitel skláren AGC v Teplicích.“

 

Jiří Šulc měl pro manažery přichystanou prezentaci, ve které je seznámil s tím, jak Ústecký kraj podporuje podnikání. Po ní se rozvinula diskuse o problémech podnikatelského sektoru. Všichni se shodli na tom, že velkou bolestí je učňovské školství. Podniky kvůli nepružnému střednímu školství a také stále se snižujícím nárokům pro přijetí mladých lidí na střední, popř. vysoké školy nemají dostatek řemeslníků a dělníků. Další těžkostí je podle podnikatelů posilování koruny, které zejména podniky orientované na vývoz připravuje o výdělky. Manažeři se proto vcelku shodli, že jsou pro co nejrychlejší zavedení eura.

 

Soutěž Manažer roku pravidelně vyhlašuje Česká manažerská asociace, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR. Viceprezident České manažerské asociace Jiří Majer, který se setkání také zúčastnil, řekl, že lidé, kteří v rámci soutěže získali některé z ocenění, se sdružují do Klubu manažerů. Ten mimo jiné propaguje práci manažerů, organizuje semináře a konference.

 

Setkání s hejtmanem se zúčastnili: Vladimír Feix, generální ředitel Českého porcelánu a.s., Dubí; Vladimír Fišer, ředitel Alcan Děčín Extrusions s.r.o., dnes starosta Františkova nad Ploučnicí; Václav Kadlus, ředitel Vítkovice-Prodeco a.s.; Ladislav Koštíř, ředitel a jednatel FotoStar s.r.o.; Jan Rýdl, generální ředitel a předseda představenstva TOS Varnsdorf a.s. a Karel Weigl, generální ředitel a předseda představenstva Lázní Teplice v Čechách, a.s.

 

Připravila:  Veronika Kindlová, tisková mluvčí Ústeckého kraje

tel. 475 657 726; mob.tel 737 203 666

kindlova.veronika@kr-ustecky.cz

kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

 

 

Hejtman se setkal s vítězi několika ročníků ankety Manažer roku z Ústeckého kraje

Hejtman se setkal s vítězi několika ročníků ankety Manažer roku z Ústeckého kraje

Zleva:Jiří Majer, Jan Rýdl, Bohuslav Holub, Jiří Šulc, Vladimír Feix, Karel Weigl, Ladislav Koštíř, Václav Kadlus, Vladimír Fišer, Jan Preclík
Zleva:Jiří Majer, Jan Rýdl, Bohuslav Holub, Jiří Šulc, Vladimír Feix, Karel Weigl, Ladislav Koštíř, Václav Kadlus, Vladimír Fišer, Jaroslav A. Jirásek

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 9.9.2008 / 9.9.2008 | Zveřejnit od-do: 9.9.2008-9.10.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém