Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtman Ústeckého kraje přivítal první miminko České republiky

 
foto
Po celé republice se úderem půlnoci spustily ohňostroje a v kadaňské nemocnici maminka Daniela Hrabalová přivedla na svět svého druhého syna Jakuba Hrabala. Ještě do porodnice ji přišel poblahopřát také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, protože Jakub není jen prvním miminkem kraje, ale také celé České republiky.
Tisková zpráva ze dne 3. ledna 2018
 

 
 

Jakub Hrabal se narodil jen dvacet pět sekund po půlnoci s mírou 50 centimetrů a váhou 3,67 kilogramu. Narodil se sice v Kadani, ale maminka s tatínkem pocházejí z Jirkova. „Sama jsem se narodila v kadaňské nemocnici, můj první syn Tadeáš se zde také narodil, tak to byla pro Kubíka jasná volba,“ řekla maminka Daniela, která přiznala, že se Jakubovi před půlnocí moc na svět nechtělo.   

„Jsem velmi rád, že první miminko Ústeckého kraje je zároveň prvním miminkem v celé republice a přeji nejen Kubíkovi, ale celé jeho rodině do budoucna hodně štěstí a zdraví,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček. „První miminko je krásným dárkem pro naši nemocnici, která letos oslaví 40. výročí,“ dodal ředitel kadaňské nemocnice Petr Hossner. Hodně štěstí do života přišli mamince popřát také starosta Kadaně Jiří Kulhánek i starosta Jirkova Radek Štejnar, který mamince, jako občance Jirkova, předal šek na deset tisíc korun. O finančním daru pro první miminko bude na konci ledna jednat také Rada Ústeckého kraje.


První novorozence v roce 2018 již přivítali na světě také zdravotníci všech porodnic Krajské zdravotní, a. s. – více tisková zpráva http://www.kzcr.eu/cz/kz/o-spolecnosti/tiskove-zpravy/#ca7277.


Hejtman popřál také prvnímu miminku v Teplicích v rámci nemocnic Krajské zdravotní, kterým je holčička Pavlína. Ta měřila 51 cm a vážila 3,30kg a na svět se podívala v 1.08 hodin. Maminkou je Petra Nováková z Teplic.


foto
Hejtman Oldřich Bubeníček poblahopřál rodičům prvního miminka.

foto
Jakub Hrabal se narodil jen 25 sekund po půlnoci.

foto

foto
Starosta Kadaně Jiří Kulhánek se připojil ke gratulantům.

foto

 

foto

foto
Hejtman popřál také mamince malé Pavlínky, která se stala prvním miminkem Krajské zdravotní.

foto

foto
Primář teplického gynekologicko-porodnického oddělení Lukáš Pondělíček s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem.

 

 


 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 3.1.2018 / 3.1.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém