Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Hejtmanka Vaňhová: Pro Ústecký kraj je dokončení D8 naprostou prioritou

 
1
Hejtmanka dnes podepsala dopis předsedovi Vlády ČR, ve kterém ho vyzývá k přijetí opatření pro dokončení dálnice D8.
 

 
 

 

Tisková zpráva z 10. května 2010

Zastupitelstvo Ústeckého kraje na svém 14. zasedání, které se konalo 5. května 2010, projednalo materiál podávající alarmující informaci o současném stavu přípravy a realizaci stavby dálnice D8. Zastupitelstvo přijalo usnesení, v němž vyzývá Vládu České republiky k přijetí opatření včetně legislativních změn, která podpoří dokončení stavby v nejkratším možném termínu. V tomto duchu podepsala dnes hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dopis premiérovi Janu Fischerovi.

„V souladu s usnesením Zastupitelstva Ústeckého kraje Vás vyzývám k přijetí takových opatření, která budou mít za následek brzké dokončení 16,5 km dlouhého chybějícího úseku dálnice D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. Jako nevyhnutelné se jeví zjednodušení stávajících postupů při získávání potřebných povolení pro realizaci takové stavby a nabízí se možnost zvážení v minulosti již diskutovaného samostatného zákona pro liniové stavby. Pro Ústecký kraj je dokončení dálnice naprostou prioritou,“ napsala premiérovi hejtmanka Vaňhová.

Tento postup vzešel z jednání u kulatého stolu, ke kterému koncem dubna sezvala hejtmanka Ústeckého kraje zástupce Ředitelství silnic a dálnic a starosty obcí dotčených stavbou dálnice D8. Důvodem k jednání bylo neustálé odkládání termínu dokončení dálnice, stížnosti starostů na narůstající nehodovost a katastrofální stav dopravy ve městě Lovosice a v přilehlých obcích. Stěžejním problémem jsou neustálé žaloby a stížnosti ekologických aktivistů.

Dálnice D8 je nejen klíčovou komunikací pro spojení našeho regionu s Prahou, ale také součástí IV. Evropského multimodálního dopravního koridoru Berlín – Drážďany – Praha – Bratislava – Gyor – Budapešť – Arad – Drakova – Sofie – Plovdiv – Istanbul. Ten byl schválen 2. panevropskou konferencí na Krétě v roce 1994, na úrovni ministrů dopravy zúčastněných států. Dálnice je také součástí mezinárodní silnice E55.

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 10.5.2010 / 10.5.2010 | Účinnost do: 31.5.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém