Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Himaláje přilákaly do krajské ústecké knihovny téměř stovku lidí

 
sv
Na první letošní cestovatelskou besedu o Himalájích dorazila do ústecké krajské knihovny stovka posluchačů. V lednu knihovna připravuje ještě dvě obdobné besedy, tentokrát se můžete těšit na návštěvu národních parků USA nebo na divokou Sibiř. Severočeská vědecká knihovna je jednou z elitních příspěvkových organizací Ústeckého kraje v oblasti kultury.
 

 
 

Cestovatelské besedy mají v ústecké Severočeské vědecké knihovně již dlouholetou tradici a Ústečané by si kulturní program knihovny bez těchto akcí už ani nedokázali představit. To dokazuje i fakt, že první cestovatelskou besedu, kterou si pro své uživatele ústecká knihovna ve středu 10. ledna připravila, navštívila necelá stovka posluchačů.

Přednášející, cestovatelka a průvodkyně Radka Tkáčiková, v téměř dvouhodinové přednášce provedla návštěvníky besedy po pěti nejkrásnějších himalájských trecích, které se nacházejí v Nepálu. Kromě poutavého vyprávění o největším pohoří světa se posluchači dozvěděli i tipy, jak se na takový vysokohorský trek vypravit a co vše taková výprava obnáší.

V lednu se návštěvníci knihovny mohou těšit ještě na dvě další cestovatelské besedy, v úterý 16. ledna cestovatel Šebestián Šulc představí město Seattle a národní parky severozápadu USA, o týden později pak Dalibor Beneš povypráví o své dobrodružné výpravě napříč Sibiří, kterou kompletně absolvoval na koloběžce.

Zdroj: Jan Černecký – PR manažer SVK

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 15.1.2018 / 15.1.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém