Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

HORA SVATÉ KATEŘINY JE ZNOVU MĚSTEM!

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
HORA SVATÉ KATEŘINY JE ZNOVU MĚSTEM!
Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc přijal v úterý 1. dubna představitele města Hora Svaté Kateřiny.
 

 
 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 2. 4. 2008

HORA SVATÉ KATEŘINY JE ZNOVU MĚSTEM!

„Vítejte měšťané!“ pozdravil Jiří Šulc, hejtman Ústeckého kraje, zástupce obce Hora Svaté Kateřiny, kteří se přišli krajskému politikovi pochlubit znovu nabytým statusem města. „V roce 1946 byl obci status města odejmutý, dnes, tedy po 62 letech, se k nám opět vrací,“ konstatoval Petr Pakosta, místostarosta obce.

  V krátké neformální besedě pak „horalé“ hejtmana informovali o aktuálním dění v Hoře Svaté Kateřiny a naznačili také plány, které by chtěli v brzké budoucnosti realizovat. Mezi nimi samozřejmě bude i připravovaná červnová oslava 480. výročí povýšení obce na město. „Nejčerstvější zprávou je ovšem otevření nového sportovně relaxačního areálu pro zdravotně postižené a paralympioniky,“ pochlubil se představitel krušnohorského města informací o pondělním slavnostním ceremoniálu. První část podle Petra Pakosty je hotová. Z bývalé turistické ubytovny je nyní jídelna, kuchyně, ubytování pro zaměstnance a částečně i návštěvníky. Podobný typ zařízení v Česku zatím neexistuje. „Není příliš takových areálů, které vznikají s tím, že budou sloužit hlavně zdravotně handicapovaným. My jsme se pro to rozhodli a věříme, že uspějeme,“ míní zástupce města. Vedení radnice chce ještě letos pokračovat třetí a čtvrtou etapou výstavby, která zahrnuje vybudování sedmi srubů a relaxačního a fitness centra s bezbariérovým přístupem i prostory a zázemím. Projekt podle místostarosty umožní vytvořit až čtyřicet pracovních míst.

   Hora Svaté Kateřiny se již delší dobou netají tím, že se snaží přilákat turisty. Vloni tu  například uvedli do provozu nový autokemp nedaleko hranice a rádi by také vybudovali hornicko geologické muzeum a lanovku. Hejtman Jiří Šulc upozornil, že Ústecký kraj každoročně nabízí obcím a městům řadu příležitostí jak získat pro své projekty finance. „Těch dotačních titulů existuje hodně, šanci má každý. Termíny přihlášek jsou známé dlouho předem. Povinná spoluúčast žadatelů je však nezbytná,“ připomenul hejtman.

 

 

připravila: Naďa Kocábková, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 741,  737415959

kocabkova.n@kr-ustecky.cz

 

 

 

 

HORA SVATÉ KATEŘINY JE ZNOVU MĚSTEM!

HORA SVATÉ KATEŘINY JE ZNOVU MĚSTEM!

HORA SVATÉ KATEŘINY JE ZNOVU MĚSTEM!

HORA SVATÉ KATEŘINY JE ZNOVU MĚSTEM!

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 3.4.2008 / 3.4.2008 | Zveřejnit od-do: 2.4.2008-2.5.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém