Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Integrace může zlepšit veřejnou dopravu v kraji

 
bus
Integrovaná doprava je v Ústeckém kraji často skloňovaným tématem. Zatímco v roce 2014 nemohla být o integraci veřejné dopravy řeč, od ledna 2015 se situace neustále zlepšuje a dnes mohou výhody integrovaného dopravního systému využívat cestující téměř v celém kraji. Na jediný jízdní doklad můžete cestovat autobusovými nebo vlakovými spoji i městskou hromadnou dopravou. Systém využívají pravidelní cestující a získají tím více výhod.
 

 
 

Integrovaný dopravní systém, který je cestující veřejnosti prezentován pod názvem Doprava Ústeckého kraje (DÚK), nabízí pro cestující jednotný, jednodušší a výhodný cenový systém na celém jeho území.

V současné době platí jízdenky DÚK na území Ústeckého kraje ve všech zelených linkových autobusech, ve všech vlacích (mimo mezinárodní EC, IC a EN), v MHD v Teplicích, Ústí nad Labem, Bílině, Děčíně, Varnsdorfu, v Chomutově a Jirkově, ale také unikátně v nostalgických turistických vlacích a na turistických lodích DÚK. Jízdenky platí také při průjezdu linky U 28 přes Sasko a na linkách DÚK zajíždějících do Libereckého, Středočeského a Plzeňského kraje. Rozsah platnosti jízdenek DÚK se postupně stále rozšiřuje.

 Sjednocení dopravy s sebou přináší také lepší návaznost a propojení všech druhů veřejné dopravy.  Základní filozofie jedné jízdenky na celou cestu cestování zjednodušuje a mnohde i zlevňuje. Klasický model integrovaného tarifu je sice výhodný zejména pro pravidelné cestující, nicméně např. jednodenní síťová jízdenka DÚK přináší úsporu i občasným cestovatelům.

Doprava Ústeckého kraje má ambici zařadit Ústecký kraj mezi oblasti s plně integrovanou dopravou a tarifně sjednotit autobusovou, železniční i městskou dopravu. Záměrem je postupně zavést dobře fungující systém integrované dopravy s napojením na netradiční veřejnou dopravu (lanovky, lodě, přívozy, turistické linky).

bus

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 17.9.2017 / 17.9.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém