Cesta: Titulní stránka > Média
Dotaz (v původním znění):
Vážená paní Hanáčková,
chtěl bych Vám položit několik otázek ohledně integrovaného povolení pro látku Elsil, kterou v areálu Tonasa vyrábí firma Vodní sklo. V této souvislosti bych se Vás chtěl zeptat na následující:
1. Kdy krajský úřad vydal pro danou výrobu integrované povolení?
2. Je toto integrované povolení pravomocné (vykonatelné, chcete-li?)
3. Před týdnem, pokud se nemýlím, podalo Statutární město Ústí nad Labem odvolání proti integrovanému povolení. Jaká je lhůta pro vypořádání tohoto odvolání (případně odvolal se kromě města ještě někdo?)
4. Jak lze vůbec takové odvolání vypořádat? Obecně při podání odvolání proti vydání integrovaného povolení umožňuje legislativa na základě odvolání integrované povolení zrušit?
Odpověď:
Pokud se ptáte na poslední rozhodnutí o změně integrovaného povolení, to bylo krajským úřadem vydáno 14. listopadu 2013. Proti rozhodnutí se v zákonné lhůtě odvolalo město Ústí nad Labem, rozhodnutí tedy nenabylo právní moci. Na podání odvolání mají účastníci 15 dní od oznámení. Následně musí být toto odvolání zveřejněno, aby se k němu ostatní mohli vyjádřit. Posléze bude odvolání se všemi stanovisky postoupeno nadřízenému orgánu, tedy ministerstvu životního prostředí. Předpokládáme, že se to odehraje do Vánoc. Nikdo další se neodvolal.
Aktuálně hovoříme o změně integrovaného povolení – rozšíření výroby na 1000 t ročně. Do doby vyřízení odvolání platí integrované povolení ve znění před změnou č. 3, tedy provozovatel může vyrábět přípravek Elsil CT v množství 90 tun/rok. Ministerstvo v zásadě může rozhodnutí krajského úřadu potvrdit nebo zrušit a vrátit k novému projednání. I v tom případě stále zůstává v platnosti stávající IPPC.
Připravila:
Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí
odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje
Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem
tel. 475 657 726
mob. 737 203 666
Zobrazit vyhledávací formulář »