Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Intenzivní škola na Fakultě životního prostředí v Ústí nad Labem

 
fžp
Na Fakultě životního prostředí UJEP v Ústí nad Labem se ve dnech 19. - 20. 3. 2015 konala první Intenzivní škola pro studenty středních škol v rámci projektu Vědci studentům.
Tisková zpráva ze dne 20. března 2015
 

 
 

S odbornými přednáškami postupně vystoupili plk. RNDr. Hana Eliášová, Ph.D. z Kriminalistického ústavu, prof. RNDr. Roman Barták, Ph.D. z Matematicko-fyzikální fakulty UK, RNDr. Jiří Grygar, CSc. z Fyzikálního ústavu AV ČR a prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc. z Ústavu molekulární genetiky AV ČR.

 

Jednou ze zajímavostí  byla i exkurze na Český hydrometeorologický ústav v Ústí nad Labem, kde Mgr. Jan Šrejber a Mgr. Martin Novák vysvětlili studentům, jak se sledují povodně a počasí. Ing. Martin Neruda, Ph.D. a Ing. Radek Timoftej představili Fakultu životního prostředí, studijní programy a možnosti studia v zahraničí.

 

Intenzivní školy se zúčastnilo 69 studentů se svými učiteli, a to z Mostu, Chebu, Mariánských lázní, Teplic, Chomutova, Kladna, Klášterce nad Ohří, Litoměřic a Brandýsa nad Labem.

 

Při přednášce RNDr. Jiřího Grygara, CSc. proběhlo zatmění slunce, které studenti měli možnost sledovat ze střechy fakulty.

 

Za Ústav informatiky AV ČR Intenzivní školu připravili Mgr. Roman Neruda, CSc. a Lenka Semeráková. Realizaci projektu podporuje Nadace ČEZ.

 

Zdroj: Mgr. Roman Neruda, CSc., Ústav informatiky AV ČR, v.v.i.


 

fžp

 

fžp

fžp

fžp

fžp


 

logo


 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2015 / 27.3.2015 | Účinnost od-do: 20.3.2015-20.4.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém